Дали некогаш сте се молеле на Господ?

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Кога бев малав, и мојот мозок небеше развиен како сега, се молев. Сега се опаметив :D
 

marcus

струмички модератор
Член од
5 јули 2006
Мислења
5.378
Поени од реакции
131
Кога бев малав, и мојот мозок небеше развиен како сега, се молев. Сега се опаметив :D
Блазе си ти...Некои останале со неразивени мозоци..уште секојдневно се молат..
 

m.marko21

-STR8-
Член од
16 мај 2008
Мислења
1.177
Поени од реакции
75
Не сум се молел,а ако помага кажете да почнам да се молам :tapp:
 

Ag0rA

NEBO666
Член од
29 февруари 2008
Мислења
1.667
Поени од реакции
60
Блазе си ти...Некои останале со неразивени мозоци..уште секојдневно се молат..
„Хардверски“ не останале со неразвиени, но „софтверски“, останале со „неразвиени“ “софтвер“ ( мисли ).
 
Б

Бат Елохим

Гостин
ova ste merele IQ ili cisti spekulacii?
a i me interesira od kade ostanatite apdejt si praat? hmmm od Tea (nedelnik za mladi i glupavi) da ne e?
 
Член од
22 април 2008
Мислења
405
Поени од реакции
28
Сум се молел повеќе пати и мн. ми е криво што ова неможам да го изменам-------(се молам само кога ми е потребна помош) :zid:
 

Bobi_kr_palanka

Dwayne The Flash Wade
Член од
26 јули 2008
Мислења
350
Поени од реакции
150
Додека сум бил мал сум се молел, но сега нема шанси!
 
Член од
22 ноември 2008
Мислења
45
Поени од реакции
1
Se molam sekogas.I koga gresam i koga baram nesto.Se molam za sekoj,prijateli,neprijateli...sakani i onie sto me mrazat.
Molitvata e nacin preku koj mozes da razgovaras so Bog.:smir:
 

mean

:пипи:
Член од
12 октомври 2008
Мислења
587
Поени од реакции
24
Се молам и се крстам секоја вечер пред спиење.:pipi:
 
Член од
11 декември 2008
Мислења
9
Поени од реакции
2
Се молам и се крстам секоја вечер пред спиење.:pipi:

поштуем!

И јас исто така, секоја вечер, пред да легнам, му се молам на Господ.Имам потреба да разговарам со него.Се молам за све,а најмногу за среќа, затоа што, ако ја имаш среќата, имаш све! Ги презирам оние кој не веруваат во Господ, и кој му се молат само кога нешто им треба.Тоа не е верба во Господ.И само уште една препорака, тие што ја немаат прочитано Библијата, нека ја прочитаат, ќе имаат сосема друго мислење, и сосема друг поглед на животот и на Верата. Поздрав!
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Кога бев малав, и мојот мозок небеше развиен како сега, се молев. Сега се опаметив :D
Хах,исто и ја.
До шесто одделение се молев на дедото со брада,за кој мислев дека ме гледа одозгора и го води мојот живот.
И наеднаш,какво изненадување,колку сум грешел.
 

апец

Јувентус фан
Член од
5 декември 2007
Мислења
1.083
Поени од реакции
60
Пред две три години си ги изгубив патиките за физичко во школо. Кога дојдов дома почнав да се молам за да ги најдам (бидјќи нови ми беа:pos2:).
Другиот ден во школо ги најдов под клупа. Во едната патика имаше бројаница (тие што се носат на рака) кога ја видов се истрав од страв, и од тогаш се молам на господ за да ми помогне.
 
Член од
14 јули 2008
Мислења
1.449
Поени од реакции
50
..Да, секогаш кога бев несигурна или кога осечав страв дека нешто ќе го бидне дома, а ја крива ќе испаднев, се молев =) Сеа не:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom