Дали некогаш сте се молеле на Господ?

ПрИтИ_гРл

Unforgivable ♥
Член од
6 јуни 2006
Мислења
2.554
Поени од реакции
21
можеби нема да ми поверувате но еднаш кога бев во голема депресија застанав пред иконата во мојот дом и почнав да се молам за нешто кое толку многу го посакував и крајно решение ми беше да се помолам и да видам што ке се случи. и верувале или не за тоа што се помолив истата вечер ми се случи и бев толку хепи што незнам не можам да ви објаснам.
па кажете и вие некои случки ако ви се имаат случено досега?:nesum:
 

Setsuko

Модератор
Член од
29 јануари 2006
Мислења
6.487
Поени од реакции
5.963
Лошото е што помислуваме на Господ тогаш кога ни е најтешко и бараме нешто од него, а никогаш не ни текнало да му се заблагодариме за некои работи ( и себе не се исклучувам тука )
Кога ми било тешко сум се молела ама едноставно немам навика да го правам тоа... а и не знам да се молам. :nesum:
 

JuveFan

Џабарлак
Член од
11 мај 2006
Мислења
918
Поени од реакции
7
pretty_girl напиша:
можеби нема да ми поверувате но еднаш кога бев во голема депресија застанав пред иконата во мојот дом и почнав да се молам за нешто кое толку многу го посакував и крајно решение ми беше да се помолам и да видам што ке се случи. и верувале или не за тоа што се помолив истата вечер ми се случи и бев толку хепи што незнам не можам да ви објаснам.
па кажете и вие некои случки ако ви се имаат случено досега?:nesum:
Едно време го правев тоа т.е. сеуште го правам, ама не како порано. Но сите работи не можеме да ги чекаме на молитвата. Повеќето молитви мислам дека ми се слушнати, но сепак има некои кога ми вика дека претплатникот не е достапен :)
 

Bada Bing!

шшшшшш
Член од
14 јули 2006
Мислења
2.671
Поени од реакции
114
Бог е стриктно сервис кога нешто ви е потребно а? Инаку све атеисти во слободното (весело) време.

Бог за црни времиња :) :wink:
 

mRnO

И по mRnO,mRnO
Член од
16 април 2006
Мислења
6.263
Поени од реакции
52
Сите понекогаш се молат на Господ,поготово кога им е најтешко
 
¯

¯\_(ツ)_/¯

Гостин
Se molam ama ne za gluposti od tipot "utre petka da dobijam" a kniga ne sum fatil.
dosega sekogas si imam dobieno pozitiven odgovor od site moi molbi
 

ЃАВОЛЧЕ

PlayGIRL
Член од
13 април 2006
Мислења
983
Поени од реакции
4
Да, сум се молела...особено еден период....се молев секоја вечер пред спиење и ми помогна ептен...татко ми е жив и здрав, а беше гадна ситуација....
И си се лутам самата на себе зошто се молам само кога треба и кога нешто ке ми згусне...
Знам да си отидам во црква без никаква причина и да си запалам свеќа...еден дел од мојата соба ми е резервиран за некоја икона...
 

MoNa`

Do you believe in perfection ?
Член од
18 април 2006
Мислења
1.702
Поени од реакции
6
Некогаш кога ми е најтешко се молам ..ко ке не можи никој ништо да напрај,да ми поможи ,да ме утеши .А инаку немам некоја постојана навика да се молам,само кога ми е лошо кога ми е најтешко.
 

Ece

*Sunshine*
Член од
7 јули 2006
Мислења
2.567
Поени од реакции
47
Normalno deka se molam ako ima pricina za sto da molam.:) :pop:
 
Член од
30 јануари 2006
Мислења
137
Поени од реакции
0
A zosto bas koga ima pricina?
Treba sekogas da ima pricina.
Nemoj takvi muabeti.
 
С

Сатори

Гостин
Во кратки црти, во Бога верувам, секоја вечер се молам, и се што сум посакала сум добила, па види ти сега.Иако не велам, дека добро се немам испотено за да го добијам тоа што го сакам.
 
N

NeMiRnA

Гостин
da sekoj den,neznam kolku mi pomaga ama sugestivno mi deluva i me tera da veruvam deka se ke bide vo red loso ili dobro bez razlika mi dava nadez nekoja,ne deka osobeno veruvam deka gotoo Gospod mene ke me slusa i ke mi sredi se u zivotov i kraj
 
Член од
11 февруари 2006
Мислења
1.744
Поени од реакции
0
Па сум размислувал да почнам да му се молам да ми фрли едно црно Бе Ем Ве ... и + ќе почнам да верувам во Него ... и со Бе Ем Ве-то секој ден во црква ќе идам ... али нема тоа логика .. ЗНАМ дека ако му се молам тепам време за џабе .. па го прескокнувам тоа .. и си живеам среќно .. Како Атеист !
 

pinky**

..all over again..
Член од
16 декември 2005
Мислења
383
Поени од реакции
4
Sum se molela se molam i ke se molam i toa sekojdnevno!Veruvam vo Gospod kako i vo negovoto postoenje i negovoto prisustvo i smetam deka e sosema pogresno so nekoi toa go sfakaat kako gubenje vreme!
Mene najiskreno Gospod mnogu mi e pomognal !No ne samo koga sum bila vo krizna situacija tuku jas sum mu blagodarna na Gospod i za losite momenti koi mi gi dava zosto znam deka na eden nacin koj jas i da sakam ne mozam da go razberam, seto toa Toj go pravi za moe dobro!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom