Дали некогаш сте се молеле на Господ?

Член од
26 март 2010
Мислења
132
Поени од реакции
23
Se molam sekoj den po nekolku pati. Tokmu delotvornosta na molitvata me uveri deka ima gore NEKOJ sto gi slusa nasite molitvi i odgovara na niv.

...............................................................................................................................
Jas, covek sto se moli i nautro i navecer,

Tripati na den vo zivotot moj iskreno se molam,

Tripati vo potsvesta moja go cuvstvuvam,

Toa Sovrsenstvo sto BOG se narekuva ...

James Russell Lowell
 

Мортидо

занаетчија дете
Член од
15 февруари 2009
Мислења
1.874
Поени од реакции
1.087
Мојот Творец е во мене,а јас во него.Ако му се молам нему тогаш јас се молам на себе бидејќи Бог е јас,а јас Бог.И тој не е ’’таму горе’’.Тој е во нас и насекаде околу нас,во целиот Универзум.
 
Член од
26 март 2010
Мислења
132
Поени од реакции
23
Мојот Творец е во мене,а јас во него.Ако му се молам нему тогаш јас се молам на себе бидејќи Бог е јас,а јас Бог.И тој не е ’’таму горе’’.Тој е во нас и насекаде околу нас,во целиот Универзум.
Se soglasuvam so tebe i so tvoeto razmisluvanje, samo ne se soglasuvam deka jas i ti sme bogovi. BOG e vo nas i nasekade okolu nas. :smir:
 
Р

~~РубинРед~~

Гостин
Прекинав... Последен пат кога се молев имав 9 години ! Не планирам да го повторам тоа нешто, ништо добро не ми донесло во животов.
Никогаш не треба да престанеш да се молиш.Не треба да ја изгубиш вербата доколку ти нема донесено ништо добро во животот.

Сум се молела за здравје на моите најблиски и да има мир и слога во мојот дом.Верувам дека Бог ги слуша моите молитви.
И се уште се молам за други работи за кои сум сигурна дека еден ден ке ми се исполнат:pipi:
 

salome

Пали-Баба
Член од
8 март 2010
Мислења
46
Поени од реакции
2
Se molam da go iskoreni zloto po svetov koe za zal se siri kako plevel, a i nie kako drzava ne sme imuni na toa, za sto svedoci porastot na radikalniot islam i kj nas.
 

MiloBilderce

Bukake anyone ?
Член од
7 ноември 2009
Мислења
1.238
Поени од реакции
70
ko mal da .. sea ne , ne se ni sekavam koga posleden pat sum se molel .. valjda oti sum ateist ..
 
Г

Господ

Гостин
Никогаш.Сум немал потреба од виша сила.
 
Член од
4 јануари 2015
Мислења
1.151
Поени од реакции
512
Да,се молам верувам во Господ се молам за здравје,за среќа
 
Член од
3 мај 2019
Мислења
17.501
Поени од реакции
9.406
Мислам дека нема ден а да не го спомнам Бог, некогаш свесно, понекогаш несвесно, научено:)
Најголемите маки кога ги имав во животот, си ги олеснував со одење во црква, миејќи ја душата со плачење, зборувајќи во мислите со светците :)..и да, полесно ми беше, како товарот на душата да ми олеснуваше:)
Го молам Бога за помош, са спасение, за болни деца, за да нема тага, несреќи, глад, болести...се молам на бога и за мене и за моите најмили и за сите луѓе на оваа планета.:)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom