Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363

Yugo

Law rules
Член од
12 декември 2005
Мислења
8.251
Поени од реакции
28
Ne cepkam.. zaso ako cepkam i ke mi cepkaat po telefon.. a mn mrazam da mi cepkaat po tel... poso znam deka edinstveno nesto so cepka zensko e porakite.. i normalno na kraj ke glea sliki hahahaahahah
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Ниедна од девојките што сум ги имал не ми била толку блиска за да ме интересира шо има у мобилен.А доколку ми значи некоја повеќе...богами ќе се заинтересирам.Ама пак не би чепкал без нејзина дозвола. Ако сум дозволил да се зближам со таа особа значи и верувам и нема што да проверувам. Е сеа ако ме лаже...Друга работа.
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Нит сакам да ми чепкаат нит сакам да чепкам,ко што кажа Френки некогаш погрешно ги протумачувам работите и не чепкам да не испадне весела работата,а и си имам pass стаено,нека проба некој да буричка :icon_lol:
 
M

**MEMORY**

Гостин
Па тоа е приватна работа така да ни јас не сакам да му чепкам во телефонот ни па он мене.
 

Тикви4ка

Нарцис со сина крв
Член од
1 март 2007
Мислења
3.134
Поени од реакции
273
da cekam da ide u wc pa da cepkam? booooooooo... ne sum Sherlok Holms... sve toa na lice mesto i koa cepkam najcesto cepkam slikicki i pesnicinja sto sakamd a gi prefrlam kaj mene... za poraki... hmmm... pagjam vo iskusenoie ali se vozdrzuvam pos ako na tipot mu tekne da otvori kaj mene u poraki na gaz ke padne... taka da toa ne... inaku poran (dalecno minato ) ko bev tinejdzerce vo pubertet pretav vo sve zivo.. super kontrola... i iskreno se isplatese ponekogas.. ali sea valjda staream pa pocnuva sovesta da me grize.. pu jbg
 

Buterfly

*Just Fabulous*
Член од
4 јули 2006
Мислења
4.616
Поени од реакции
114
Нит сакам да ми чепкаат нит сакам да чепкам,ко што кажа Френки некогаш погрешно ги протумачувам работите и не чепкам да не испадне весела работата,а и си имам pass стаено,нека проба некој да буричка :icon_lol:
Лееј и ја имав порано:icon_lol::icon_lol:
:icon_lol::icon_lol:
 

rossonerka

too good to be true
Член од
8 октомври 2007
Мислења
6.081
Поени од реакции
889
pa ponekogas da ke cepnam ali retko a i da vidam se gledam nepoznati broevi ovo ono i me mrzi se da isprasuvam kako inspektor nekoj :baeh: a ni on ne mi razgleduva mobilnite si gi burickame ako ni treba saat da vidime ili igrica nekoja da izigrame:)
 
Член од
24 ноември 2007
Мислења
15
Поени од реакции
0
зашто да не!!!!! можеби тоа го правиме од мала недоверба ама зашто да не му чепкаме по мобилниот, ЈАС СУМ ЗА ЧЕПКАЊЕ ако не чепнеш можеби никогаш некои работи нема да ги дознаеш.:3:
 

TWEETY***

Мy life..my rules..any questions?
Член од
18 февруари 2006
Мислења
2.041
Поени од реакции
66
Porano uste na pocetokot na vrskata redvno.Sega veke ne.Cat pat
 

Emma

Supergirl.
Член од
7 јуни 2006
Мислења
3.045
Поени од реакции
157
Не. Не само на дечко ми, генерално, не чепкам по туѓи работи, па и телефон, сеедно чиј е. И не давам да се чепка во мојот. :pipi:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.749
Поени од реакции
5.462
зашто да не!!!!! можеби тоа го правиме од мала недоверба ама зашто да не му чепкаме по мобилниот, ЈАС СУМ ЗА ЧЕПКАЊЕ ако не чепнеш можеби никогаш некои работи нема да ги дознаеш.:3:

А ако чепнеш и ако дознаеш некои работи е тогаш што правиме??Ќе си посакала никогаш да не чепкаш или .....
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
1.149
Поени од реакции
38
Нема шанси.Имам потполна доверба,што е и најважно во една врска.И сите што чепкаат нека се замислат како би им било на нив некој да им го чепка тел,поготово партнерот и да бидат седнати како на испитување.Shame on you:icon_redf
 

don PASCAL

Tne last Don Protected By the Mafia..
Член од
2 октомври 2007
Мислења
647
Поени од реакции
19
Немам навика да чепкам
 
Член од
12 ноември 2005
Мислења
396
Поени од реакции
8
Не... едноставно не ме интересира... ко што Мојот телефон, Мојата Папка со Документи, и Мојот Новчаник, се моја лична работа, така и кај неа... и покрај тоа што сме во врска, сепак приватноста си постои како правило ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom