Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
N

n/a

Гостин
Ne.
Ne `burickam` i mrazam da mi burickaat.
Polosho e od krazba.
Mnogu e losho cuvstvoto...koga ke go fatis na delo onoj nekoj so koj sto delis se...kako od nedoverba ili radoznalost...ili pitaj Boze koja druga pobuda...ti r`cka po telefonot.
Imam skrseno telefon taka...:toe: ...prosto i go zemav od raka i (mnogu glupavo,priznavam) u afekt go lupnav od zid.
(originalno ideata mi bese da i go udram od glava...ama se vozdrzav...u posleden moment)
 

Ред хот!

***candy girl***
Член од
6 март 2007
Мислења
593
Поени од реакции
12
Не,никогаш.Телефонот си е приватна работа и нема што јас да буричкам прсти таму.Тоа ми е многу неубава работа.И да е од радозналост,а не за да проверам кој му се јавил или не знам што,сепак треба прво да се праша.Но јас,ни тоа не го правам,едноставно не ме интересира:pipi:
 
Член од
29 ноември 2007
Мислења
241
Поени од реакции
5
Cepkanjeto po necij telefon e samo cist prostotiluk. Duri ako ima nedoverba megju partnerite toa ne e nacin za da vidis nesto zosto toj sto ne e veren sigurno ne gi ostava porakite, slikite ili povicite vo telefonot za partnerot da gio vidi pri"slucajnoto" cepkanje
 

Zemzela

носител на титулата ултимативен клабер
Член од
19 јули 2006
Мислења
5.045
Поени од реакции
152
И мене ме нервира чепкање по телефони,кој титнал,кој пишал,па што значи ова титкање...и слично мој телефон мој живот...па дури и на жена ми нема да и давам да ми чепка по мобилниот :pos:
 

Orkad

The Master
Член од
5 октомври 2007
Мислења
1.010
Поени од реакции
10
Има една поговорка и вика вака: Не прави го она што не сакаш да ти го прават. Па затоа не буричкам по телефони!!!!!!!!!!!!
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Едвај чекам да го дофатам телефонот на женска ми да си играм игри :) Има една многу јака, заразен сум само неа ја играм. Ако ова се смета за буричкање...

А кој паметен би чувал работи што не се за чување во телефонот, особено ако може некој што не треба да ги виде?
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Како шо не сакам мене да ми го чепка телефонот и да бара пораки, повики или не знам ти шо, така и јас никогаш не му чепкам во телефонот, ептен ми е глупо. А уште поглупо е ако скришно се прави тоа. Ако треба да знам кој му се јавил или кој му пратил порака, тој сам ќе ми каже, нема потреба да чепкам кај шо немам оставено. :toe:
 
Член од
8 февруари 2007
Мислења
1.968
Поени од реакции
43
Немам таква лоша навика. Љубопитна сум ама телефонот е приватна работа. Ако сака да ми каже ќе ми каже ако не нема потреба да прашувам.
Исто така не сакам кога ми пребаруваат по телефонот. Чувствувам дека ми ја нарушуваат приватноста а тоа е нешто што најмногу ме нервира и иритира.:pipi:
 

--**ЕмА**--

take me as i am
Член од
14 ноември 2007
Мислења
380
Поени од реакции
11
Хаха ... да да понекогаш стварно ме интресира :) така чисто од радозналост ... :)
 
K

**KukLi4ka**

Гостин
da,ponekogas!...neznam ni zasto,ne e deka ne mu veruvam i go proveruvam i sl.sranja...se desava i on da mi cepka po tel..iskreno ne obrakam paznja sto i kako pravi,ne mi preci u sekoj slucaj....mozebi zatoa sto nikogas nemalo muabeti od tipot"koj e brojov? ili od "kogo ti e sms-kava?" i sl.
...Nie si cepkame po telefoni onaka bez vrska...za razonoda!:)
 

Potato

Cold hearted
Член од
18 мај 2007
Мислења
4.924
Поени од реакции
86
Pa gi brisam site poraki sto mi stigaat, me mrazi poradi toa =))
 
Член од
19 април 2005
Мислења
1.806
Поени од реакции
75
Многу ја почитувам приватноста на секој, а посебно на блиските луѓе. Сигурна сум дека ни во лудило, никој по дома не би чепнал по телефонот и обратно.
Рошкањето по туѓи работи (и немојте да се вадите на тоа - што е негово тоа и мое) е одраз на незрелост, несигурност и голема доза на лошо воспитување. А исходот од такви авантури, никому не оди во прилог.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.748
Поени од реакции
1.855
Се дешава понекогаш додека се префрлаат слики успат да се ѕирне до пораките, нормално со нејзино знаење:) Не е тоа ради немање доверба, далеку од тоа...чисто од радозналост за после да се мава сеир :). Не верувам дека постои некој што не би читал пораки ако му се даде шанса, па тоа најчесто ти го прават другари/ки а не па партнерот во врска. Мислам дај бидете искрени :wink:
Искрена сум до крај кога кажувам дека нејќам ни другари/ки, ни брат, ни партнер да ми се приближи до мобилниот, а исто нејќам и јас. Ако може мене да ми е непријатно и мени да разгледам на нов туѓ телефон, тоа го очекувам и од другите. И во случај да имам некаков сомнеж кај партнерот не би посегнала по телефонот. Тоа едноставно не е начин за решавање на било каков проблем.
Ако зборуваме за радозналоста ... си прашувам де што ме интересира ... тоа што е за кажување ќе ми кажат, а тоа што не, ни така нема да го дознаам.
 
Член од
10 јуни 2007
Мислења
322
Поени од реакции
156
Се дешава понекогаш додека се префрлаат слики успат да се ѕирне до пораките, нормално со нејзино знаење:) Не е тоа ради немање доверба, далеку од тоа...чисто од радозналост за после да се мава сеир :). Не верувам дека постои некој што не би читал пораки ако му се даде шанса, па тоа најчесто ти го прават другари/ки а не па партнерот во врска. Мислам дај бидете искрени :wink:

jas te podrzuvam mislam why not sho ima veze ne si krieme nisto smee da cepka i smeam da cepkam ne deka nesto tuku onaka da razgledame sho kako hehe
 
Д

Демијан

Гостин
samo na sestra mi za da imam kontrola!! a na devojkata ne!! i nema da i cepkam!! ona ako naumila nesto ke go napravi!! i ako ima nekoi poraki so te treba da se citaat jas po obicaj gi brisam!! i taka znam deka nema so da se vidi u nejziniot mob!!
 

Kajgana Shop

На врв Bottom