Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
18 декември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Па има да знаеш има. Јас знам многу личности кои не дозволуваат ама буквално на никој да им чепка по мобилен демек имале некои си пораки, некои си слики кои несакале други да ги гледат, мобилниот ќе сте го расипеле и многу безвезе причини а сета работа е тоа што не се сигурни во другите или пак во самите себе и од своите "тајни". И таквите работи. Поздрав.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Па има да знаеш има. Јас знам многу личности кои не дозволуваат ама буквално на никој да им чепка по мобилен демек имале некои си пораки, некои си слики кои несакале други да ги гледат, мобилниот ќе сте го расипеле и многу безвезе причини а сета работа е тоа што не се сигурни во другите или пак во самите себе и од своите "тајни". И таквите работи. Поздрав.
Тие кои не сакале да ти дадат да им го чепкаш телефонот го сториле тоа само затоа што:
а) женско си (грда си)
б) машко си (морон си)
:tapp:
 

Serpico

Сковинистратор / I'm Batman
Член од
25 јануари 2007
Мислења
11.166
Поени од реакции
691
Тие кои не сакале да ти дадат да им го чепкаш телефонот го сториле тоа само затоа што:
а) женско си (грда си)
б) машко си (морон си)
:tapp:
Баш несакам некоја убава девојка во мојот мобилен да види слика од последната пијанка кога на моето топлес торзо имав шал врзан како лента на Мис на светот, трегери, кравата, капа и наочари за 3Д посматрање.
 

pearl

..~..~..~..~..~..~..
Член од
20 август 2005
Мислења
2.651
Поени од реакции
1.962
Баш несакам некоја убава девојка во мојот мобилен да види слика од последната пијанка кога на моето топлес торзо имав шал врзан како лента на Мис на светот, трегери, кравата, капа и наочари за 3Д посматрање.
Немој да се вадиш со некои пијанки, признај дека ја криеш и не сакаш оваа слика да ти ја видат. Признај!! :pishtoldz

:smir:

 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
5.461
на крај испадна дека сите сме фер, така да никој на никого не му буричка, никој не сака да му буричкаат, а уствари секој на секого му буричка така да нема потреба да се праиме на Тошо
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
на крај испадна дека сите сме фер, така да никој на никого не му буричка, никој не сака да му буричкаат, а уствари секој на секого му буричка така да нема потреба да се праиме на Тошо
Епа ајде бе сине отвори се... кажи му на светот дека си религиозно воспитан, дека си глава у куќа и дека си маж у врска. Дека девојка ти не смее да мрде ако ти не и дадеш писмена дозвола и дека смее да има секс со тебе само коа ти си расположен. Дека во телефон може да има само еден контакт или евентуално два. Ти, и телефонот од дома. :pos:
 

DimceY

Jimmy
Член од
20 ноември 2007
Мислења
5.748
Поени од реакции
5.461
Епа ајде бе сине отвори се... кажи му на светот дека си религиозно воспитан, дека си глава у куќа и дека си маж у врска. Дека девојка ти не смее да мрде ако ти не и дадеш писмена дозвола и дека смее да има секс со тебе само коа ти си расположен. Дека во телефон може да има само еден контакт или евентуално два. Ти, и телефонот од дома. :pos:
не знам што ти е муабетот што го тераш и не знам од кај го поврза ова со тоа што го напишав претходно :toe:
 
Член од
5 септември 2007
Мислења
3.848
Поени од реакции
960
довербата е столбот кој ја крепи љубовта.
Прекрасно кажано kat. Довербата, после љубовта, е вториот темел на врската или попрецизно кажано, довербата е дел од љубовта. Ако некого сакаш, ќе му/и веруваш. Безусловната љубов подразбира и искрена доверба. Љубомората е сериозен убиец на врската, а во последно време по мое видување и најчест :)
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
78
Поени од реакции
0
Паа некогаш ко ќе ми е досадно :) имам доверба ко ќе сум со некој нема потреба од такви нешта...:)
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
на крај испадна дека сите сме фер, така да никој на никого не му буричка, никој не сака да му буричкаат, а уствари секој на секого му буричка така да нема потреба да се праиме на Тошо
И јас така мислам.Секој има чепнато во телефонот на партенрот или на некој друг,близок.Од 10000000 луѓе на формот испаѓа дека 95 % воопшто немат чепнато,ѕирнато и на сите демек му пречи ако некој му гледа во мобилниот? Мислам,дај бидете искрени малку.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
Постојано и буричкам во телефонот али не од недоверба туку и си земам сликите од галерија што и се И си ги праќам на компјутер за да имам слики од нејзе, иначе не дозволкувам да ми чепка никој во мојте телефони па затоа на секој мој телефон има LOCK CODE :helou: што е уште полошо кодовите ми се или бинарни кодови или аски кодови или хексадецимали : )))
(оди погоди ми го кодот)
 

Ајверсон

Confessions*
Член од
4 август 2007
Мислења
3.116
Поени од реакции
5
Буричкам и ми буричкаат. .. пред се така се гради за таа доверба шо зборувате. ..
 
Член од
3 јануари 2008
Мислења
16
Поени од реакции
0
ne cepkam vo negoviot telefon zasto ne sakam da micepka vo mojot! A mislam deka toa e stvarno nesto mnogu glupavo veke ako sakm da vidamsto ima vo nego ke si prasam posteno dali moze da gledam i mnogu normalno ako rece deka ne moze bi se posomnevala deka krie nesto. Ama sepak da cekam da izleze do negde za da go proveram :nenene:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom