Дали на партнерот му "буричкате" во мобилниот телeфон?

Дали на партнерот му буричкате во мобилниот телефон??

  • ДА

    Гласови: 89 24,5%
  • НЕ

    Гласови: 167 46,0%
  • Понекогаш

    Гласови: 107 29,5%

  • Вкупно гласачи
    363
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
:pos: :pos2: :poss:

Не би сакал да бидам ироничен, но ќе бидам... Во врската за да бидеш главен, фолдерот приватни пораки, мора да стане јавен.

-Не чепкам!
 

Marinka

~petit etoile dans mon coeur~
Член од
7 март 2007
Мислења
590
Поени од реакции
2
Сум чепкала, признавам.
Веќе не. Глупаво е и ако некој сака да крие ќе скрие на време, така да, се е залудно.
 
Член од
12 декември 2007
Мислења
108
Поени од реакции
41
Jas i cepkam na devojkata,i toa taa koga e do mene,i mene taa mi cepka normalno.hehe,nemame sto da krieme.
 
Член од
27 јуни 2007
Мислења
176
Поени од реакции
49
Doverba e dobro ama kontrola uste podobro hehehe

Seriozno - Se slucuva ponekogas jas da mu gledam vo telefonot, igram igri i da vrtam od negoviot telefon (koga nemam kredit) ili on istoto go pravi so mojot (imam nov telefon koj on razmisluva dali da si go kupi), no mene najiskreno mi e seedno za toa koj go bara ili mu napisal sms, imam totalna doverba i zatoa ne go sokrivam mojot telefon ili on negoviot, ne krijam nisto.

Pa zar ne vi se slucuva koga ke izlezete vo drustvo nekoj da vi go zeme telefonot za da vidi kakvi opcii ima ili kakvi sliki imate? Dali mislite togas deka i toj nekoj ve kontrolira?
 

PoisonGrl

~Malo crveno~
Член од
8 јули 2006
Мислења
664
Поени од реакции
2
Да, чепкам нив неговиот телефон, најчесто за да ги гледам фотографиите кои ми враќаат убави спомени. За друго не чепкам, немам потреба :)
 

K2

Член од
15 декември 2007
Мислења
1
Поени од реакции
0
aha

Fakam vo mobilniot na mojot partner cisto od radoznalost i od navika losa navika ama so da se prai :D :tv:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
Нека изјави Keyskeenow во врска со оваа тема! ЛОЛ :smir:
 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Приватна работа си е мобилниот нема шо да му буричкам во мобилниот. Најважна е довербата.
 
Член од
13 август 2007
Мислења
672
Поени од реакции
19
da, ama ne vo poraki ili broevi. Prvo zatoa so ednas na majka mi i procitav nekoi intimni poraki od tate se naluti i mi zalepi edna vospitna i od togas ne burickam vo poraki. Samo cisto radi zanimacija na drugarki ili drugari gledam downloadirani slikicki, muzika i sl. A vo mob na decko? Ako sakam slikicki ili mp3 da slusam si prasam prvo, dozvola :) , a poraki = NE, ne e kulturno ( nauciv blagodarenie na mama :pipi: ) i ovaa prilika ja koristam da ja pozdravam, mama, tate, bate i site rodnini i prijateli vo avstralija i kanada :helou:
 

mirkec

Неостварена желба
Член од
26 јуни 2007
Мислења
502
Поени од реакции
3
Нема потреба од таква работа, бидејки тој/таа на кого му буричкаме во телефонот, ако имал/а нешто скришно, веројатно го избришал/а. Само би се избламирале и би се створила некоја недоверба и тензија помеѓу лицата.
 

JeCILaDy

Move Away
Член од
18 април 2006
Мислења
2.350
Поени од реакции
22
Понекогаш ... ако ми се најди при рака...
А да се тегнам: Дај телефонот, дај телефонот, шо криеш, кај криеш.. НЕ.
Мразам љубоморни сцени.

На крај краева, како шо јас неќам да ми гибат во телефонот, не гибам ни јас.
 

Mädchen

Smile
Член од
31 мај 2006
Мислења
1.571
Поени од реакции
38
А што ако не ти дозволува да гледаш слики и сл во телефонот? Крие нешо?
Pa ako ne ti dozvoluva da gledas sliki ocigledno krie nesto.Zosto inaku bi ti zabranuval? Jas porano ke mu go zemev telefonot i ke zirnev ama toa bese na pocetokot na vrskata.Sega voopsto ne mi teknuva na toa.A ne mi preci ako toj zeme da gleda vo mojot telefon,posto nema so da krijam.I zosto bi kriela sliki? Mislam od edna strana mi e i glupavo da go krijam telefonot od deckoto i da ne mu dozvoluvam da vidi.Nie delime se.
 
Член од
18 декември 2007
Мислења
17
Поени од реакции
0
Како и да е ако дечкото/девојката ако не и/му дозволува на другата личност да разгледува низ мобилниот тогаш се во прашање само 3 работи:
- Најверојатно сокрива нешто од партнерот
- Или едноставно несака да му се нарушува сопствената приватност
- А обично е намерно за да разбуди љубомора кај другата личност онака за забава или за да се провери дали го сака, пошто обично љубомората е доказ за тоа.
Поздрав.
 
Член од
30 јануари 2005
Мислења
7.397
Поени од реакции
1.308
Значи стварно понекогаш некои постови ме вадат од топлинки.
Мобилниот телефон е најинтимниот дел на современиот човек. Покрај фиоката во која ги чува кондомите и писмата од бившата девојка. Би ги читале нив? Ако е одговорот да, вие сте луди и мазохисти. Ако воопшто стигнете да ја отворите фиоката сте луди. :lud:

Не мора никој ништо да крие, едноставно во денешно време интимност се само мислите кои ги имаме во глава. Уште малку и тие ќе ни ги одземат. Плус, барањето и чепкањето во мојот телефон провоцира да те мразам човече... не го прави тоа! And we`ll get along just fine...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom