Дали лепите постери во вашата соба?

zee German

mpkfa
Член од
12 август 2009
Мислења
6.413
Поени од реакции
6.034
Имав 5 годни постер од Кометал Ѓорче Петров(кога станаја европски шампионки со медалите на нив) на вратата али некој го одлепи од моиве....:toe:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
Имам еден календар од Тиквеш со Николина Пишек :)
 
Член од
21 декември 2009
Мислења
131
Поени од реакции
26
имам постери ..со Лост(серијата) и некој мачиња,кучиња.. од пред 2,3 години стојат ... и аматерски графити од мене и другаркитее ...
 
H

^HITMAN^

Гостин
Како помал т.е. копиљ, цела соба излепена со NBA кошаркари, од Тони Кукоч до Шон Кемп и Џон Стоктон. А братучед ми кој е 8-мо одделение пред некој ден го прашувам за постери и ми вика - "Тоа е одлика на пониските класи" и ми идеше да му врзам еден шамар. Се зачудив просто колку дегенерирани станале новите генерации. Па сега речиси и се нема детство како што ние имавме. Не е во ред тоа.
 

Opsessive fangirl

Безнадежен интелектуалец.
Член од
14 декември 2009
Мислења
291
Поени од реакции
137
Секако дека да :) Неможам да замислам да станам од кревет без да погледнам кон постерите на Федерер ( најголем идол:) и моите омилени бендови. Многу сум горда и на огромниот Саут Парк постер што ми виси над кревет кој ми го купија друштвото за роденден. Подобар роденденски поклон амин :pipi:
 
Член од
5 август 2008
Мислења
558
Поени од реакции
180
Порано лепев постери, сега не. Памтам дека лепевме со брат ми од фудбалери и од НБА кошаркари, и тоа оние постери што беа од списанието Наш Свет ( не знам дали уште се издава), и оние постери од списанија од весници за време на светски и европски првенства. Еее то беа времиња.:wink:
 

Маршалот

Bianconeri
Член од
29 декември 2009
Мислења
2.090
Поени од реакции
2.393
Имам многу постери во мојата соба од играчите на Јувентус нивни интервјуа разни сувенири кои ми стојат на сталажите две големи и едно мало знаме исто така од Јуве еден голем постер од Металика и едно големо знаме од Диму Боргир. сеа за сеа толку за понатаму,здравје :smir:
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.351
Порано во куќата,пред да се преселам собата беше полна со постери.Од се имав,од фудбалери,групи,пејачи,глумци....,а сега кога се преселив немам ниту еден постер.
 
Член од
8 февруари 2009
Мислења
285
Поени од реакции
39
Имам доста постери низ соба и уште планирам да лепам, сакам цели ѕидови да ми се покриени :)
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Порано како помал, лепев многу. Сега имам 2-3 постери само од Јунајтед и то е то.:manutd:
 

Eufrat Kurajber

Real cigan from da hood.
Член од
4 декември 2009
Мислења
341
Поени од реакции
12
Постери.. ах. .цела соба ми беше излепена.. сега тешко... :)
 
В

викацот

Гостин
значи јас лепам постери најчесто од тоше,од фубал и некоја природа поубава ако се најде
неможам да ставам слика дека реновираме моментално,но кога ке се среди ке сликам да видите
 

Kajgana Shop

На врв Bottom