Дали вежбате, што вежбате и колку често?

Б

Бат Елохим

Гостин
и јас може да се каже дека имам кондиција. живеам на 4 ти... на сабајле прво трчам до градинка па до школо... некогаш пешки идам на работа, а секогаш пешки се враќам... па пак трчам до школо и градинка... и така! :)

а форма.... не ми е баш правилна во моментов... имам појас за спасување околу половина, ништо алармантно ама чим го осеќам не е на арно :toe:
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Почнав пред еден месец да вежбам повторно и трчам покрај Вардар секој ден кога е убаво времето правам дома стомачни склекови праам дигам тегови и секој ден пешачам по 5 километри(од Понделник до Петок) така да можам да кажам дека сум во многу добра форма сеа во Саботава малце со точак и така...инаку немав вежбано од летоска и ми се изгубија стомачните и сега сакам да си ги вратам...така да до ова лето мора повторно да ги имам...
 

Shorty

Вансериски
Член од
30 јануари 2007
Мислења
7.277
Поени од реакции
1.494
Иако пием многу алкохол имам ептен голема кондиција. Сум играл од 3 до 9 саат баскет без да ме извадат и не сум бил многу уморен ама утредента имав мало воспаление на мускули :P:P
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.232
Со цигариве неможам ни да трчам 100 метри. Ем сеа и сало од зимава сум зголемил. Едвај ке се вратам во форма.
 

Фокси

Talk nerdy to me
Член од
11 октомври 2007
Мислења
2.358
Поени од реакции
1.390
Вежбам на справана дома total gim 2000.Освен то рачунај и два пати во неделата на физичко ко ќе ни ја истајт маста професоркана:nesum:
Ама зато сум 90-60-90:icon_cool...not...:icon_lol:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Малку зарѓан ради зимава и залеженоста, но сепак полека се враќам во нормала :pipi:
 

Vinnetou

Continium Transfunctioner
Член од
15 мај 2005
Мислења
3.513
Поени од реакции
482
После преспаната зима, се враќам во форма со по 2-3 партии фудбал неделно.
And I must say - I'm back!
 
I

InF3cTeD

Гостин
па во форма се оджавам повремено со некоја утакмица фудбалче и дома склекови ова она...а инаку трчам и на работа коа каснам :pos2:
 

Paranoik

내 ♡, ∞.
Член од
10 август 2008
Мислења
1.873
Поени од реакции
451
Јака кондиција имам...Можам да медитирам саат ипол без престан...
А за физички активности? Трчам 100 метра за пола саат, со паузи :kesa:.
 
Член од
16 март 2009
Мислења
2.130
Поени од реакции
183
кондиција слабо....некоаш не можам и пол саат да издржам фудбал...ама ја мислам дека зависи од многу фактори,дали си пушел,дали си пиел,ако ти е организмот чист,ќе имаш супер кондиција:wink:
 

Janev

____________
Член од
27 март 2007
Мислења
2.856
Поени од реакции
58
имам пак кондиција ама малку за разлика од пред 1 год. кога тренирав, и сега исто пак си трчам, ама не е тоа...може ми е падната кондицијата за едно 60%
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Во форма сум,ја одржавам со редовни тренинзи. Исто и кондицијата.
 

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
Мамата колку сум паднат и во форма и кондиција. Не тренирам кошарка едно 6 месеци, дел поради проблеми со ногава, ама и ужасна мрза ме имат фатено во последно време. Морам да се средам пред летово.
 
С

Спенсер

Гостин
еве ја пролетта..т.е. новата зима, си планирав ја точак по кеј и трчање,да се вратам у форма и кондиција,али ништо,ке мора да почекам уште некоја недела...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom