Дали вежбате, што вежбате и колку често?

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
Вежбање

Dali vezbate i kolku? Koj vi se omileni formi na trening i kolku cesto?
Jas licno obozavam Pilates ( slicno na yoga ama malce poveke intensitet ima) bodypump kaj so trenjirash so tezini i spinning ( indoore biking ) porano imaf opsesija i trenjiraf barem 5 pati nedelata sega nemam vreme i imam namelno dosta.
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
Немам комплекси во врска со мојата тежина затоа ваљда не сум се развежбала ... губење време ми е некако :lol: :P
 

ragazza

Adorable
Член од
3 јуни 2005
Мислења
2.870
Поени од реакции
29
divine напиша:
Немам комплекси во врска со мојата тежина затоа ваљда не сум се развежбала ... губење време ми е некако :lol: :P
Ne e fintata vo komleksi , primer jas rabotam sednata po 8 9 sati na den , nad patient navednata, ako ne vezbam ke popusti i kicma i muskuli , ne e do tezinata nego do zdravjeto e . Baska i ako si slaba vezbanjeto stegnuva koza mislam epten dobro rasporedva masnost/ muskuli.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
Абе вежбањето е супер работа, кој има време...
Кога имам слободно време - гледам да го поминам со син ми, а и тоа е вид на вежбање... :)
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
И мојата работа е со седење цел ден ... ама је*и га кога не останува време за затегнување и такви работи ќе се шетаме никакви ... :P
 

Acid

Frontman
Член од
22 јануари 2005
Мислења
35.175
Поени од реакции
34.316
Осум години активно тренирав и (нормално) играв ракомет.
Завршив средно училиште за физичка култура.

Па сега проценете сами колку километри имам истрчано.... 8)
 

StormAngel

Stormology
Член од
22 јануари 2005
Мислења
5.059
Поени од реакции
244
Ретко вежбам.
Сабајле правам по малце гимнастика, и тоа ти е.
Пред неколку години бев запален по вежбањето, ама сега некако како да немам време за тоа.
 

vmx

Член од
25 април 2005
Мислења
5.633
Поени од реакции
201
Вежбав, 2 години на билдинг идев, па на пливање исто летно време 2 месеци, али јебига ме фати некоја мрза и престанав...
Вежбањето е супер, секогаш си во топ форма, а не да паѓаш по улици... :lol:

А сакам да почнам со вежбање по сабајле, со склекови и такви гимнастичарски работи... ИМА ЛИ ЛЕК ПРОТИВ М Р З А бетер од црногорец сум... мора да работам против мрзата... :lol:
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
Колку само бедно делува објаснувањето дека немате време да вежбате :roll:
Факт е дека не е потребно многу време за добро да се навежбате.
20 минути е доволно :)
И да, вежбањето нема врска со телесната тежина.
 
Член од
14 јули 2005
Мислења
2.128
Поени од реакции
41
DrunkY напиша:
Колку само бедно делува објаснувањето дека немате време да вежбате :roll:
Факт е дека не е потребно многу време за добро да се навежбате.
20 минути е доволно :)
И да, вежбањето нема врска со телесната тежина.
20 минути треба само да се размрдаш и загрееш нормално. Под вежбање подразбирам барем саат-саат и пол здраво да се замориш, да го напрегнеш секое делче од телото ( и да се испотиш ко стока, нормално :) :) :) )
Ако вежбаш само 20 минути, сигурно дека ќе нема врска со телесната тежина!!!
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
Порано многу спортував и се чувствував многу поокеј. Откако се запишав на факултет некако се помалку време имам за тоа. Сега спортувам - вежбам многу помалку, али сепак гледам да си одржувам линија. Летово стагнирав со базенот ради гужвите, али штом залади од октомври натаму, минимум еднаш неделно сум на базен:)
Кога не можам да вежбам применувам една стара техника за одржување на формата на мускулите -->> Доволно е неколку пати во текот на денот да ги стегнеш (затегнеш) мускулите и така да ги држиш неколку секунди 8)
 
Член од
24 март 2005
Мислења
40
Поени од реакции
1
spooky напиша:
DrunkY напиша:
Колку само бедно делува објаснувањето дека немате време да вежбате :roll:
Факт е дека не е потребно многу време за добро да се навежбате.
20 минути е доволно :)
И да, вежбањето нема врска со телесната тежина.
20 минути треба само да се размрдаш и загрееш нормално. Под вежбање подразбирам барем саат-саат и пол здраво да се замориш, да го напрегнеш секое делче од телото ( и да се испотиш ко стока, нормално :) :) :) )
Ако вежбаш само 20 минути, сигурно дека ќе нема врска со телесната тежина!!!
Ако си се "навежбал" во минатото, за да го одржиш она што го имаш е сосема доволно 20 минути АКТИВНО вежбање. Барем мене ми е ;)
 

Tonchie

BATTERY +
Член од
15 јуни 2005
Мислења
13.341
Поени од реакции
7.454
До работа и назад имам 20 км кои ги поминувам со точак, така да нозете ми се добри, но вежби за раце, гради, стомак оооо сатано излези од ова прекрасно тело за да не биде под дејство на мрза.
 

StenmarC

Скијач
Член од
24 март 2005
Мислења
2.179
Поени од реакции
49
spooky напиша:
DrunkY напиша:
Колку само бедно делува објаснувањето дека немате време да вежбате :roll:
Факт е дека не е потребно многу време за добро да се навежбате.
20 минути е доволно :)
И да, вежбањето нема врска со телесната тежина.
20 минути треба само да се размрдаш и загрееш нормално. Под вежбање подразбирам барем саат-саат и пол здраво да се замориш, да го напрегнеш секое делче од телото ( и да се испотиш ко стока, нормално :) :) :) )
Ако вежбаш само 20 минути, сигурно дека ќе нема врска со телесната тежина!!!
Spooky ју ар гад дем ронг ... 20 минути напор секој ден и те како влијае
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Jas sum mnogu aktivna .. so prstite na tastatura .. Trening .. nema shansa vo momento :)

Odef na plaivanje 3 pati nedelno, ja shetaf svedska so toa. ALi dosadija ! zenskite stanvat grdi od toa. Fudbalo pak pa nemashe koj da gi uchat zenskite, a so rakometo prestanaf onaka a najubo beshe :)

Ne vezabam nishto .. mozam samo da kazham deka KIck-bozing me interesira nogu .. Em mavash em kondicija .. :) najdobar stvar ako si naljuten/a isto :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom