Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Iceboy

Porque somos LOS MEJORES
Член од
23 октомври 2008
Мислења
17.278
Поени од реакции
17.958
Па зависи од тоа колку ми значела таа бивша, поради што сме раскинале и такви работи. Сепак ако е бивша не ми е сега прв душман, па како ѓавол од крст да бегам од неа.
 
Член од
15 јануари 2008
Мислења
5.041
Поени од реакции
12.031
Не гледам потреба да се продолжи со дружењето; според мене тоа е меѓусебно мафтање е евентуално подгревање на емоции.
Мразам стоплени јадења!
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Би седнал , зашто да не ?
Ама само доколку имав некоја бивша нормална... :toe:
Вака , нема шанси...
 

GrouchoMarx

Мочко
Член од
26 јануари 2008
Мислења
2.907
Поени од реакции
469
зашто да не,ако сме раскинале човечки без карање има смисла у тоа
 
Член од
7 јануари 2009
Мислења
391
Поени од реакции
20
Јас сум различен од остантиот свет. Нема дружење после тоа. Контакти со бивши - јок!

Го оправдувам само Мандрак, затоа што он мора. Другите? Ма дааааааааааај, нема потреба....
Pa zar za se treba da se ima potreba za da se sedne so nekoj na kafe? Jas ne gledam nisto loso vo toa pienje kafe so bivsi partneri se dodeka custvata se oladeni od dvete strani t.e mislev se dodeka si znaat tocno do kaj treba da se odi ,kaj e granicata za stop(od dvete strani)inaku bi bilo problem za eden od niv.

Би седнал , зашто да не ?
Ама само доколку имав некоја бивша нормална... :toe:
Вака , нема шанси...
Kako toa tvoite bivsi site nenormalni ti se pogodile?A bar bile normalni dodeka si se zabavuval so niv?Ili ti treba poveke vreme dodeka svatis deka se nenormalni?:uvo:
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Да, ако е нормална. Е до сега тоа може само со една, со другите тешко бидејќи или не сум ги видел одамна, или не сум праел муабет иако сум ги видел :)
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Имав прилично нормални врски. Генерално завршуваа пријателски, освен една која заврши доста крваво (во преносна смисла). Типот долго време го избегавав после раскинување, за да дојдеме до степен заради заедничко друштво да седнеме на иста маса и заради природните тензии кои се ствараа да сфатам дека јас навистина не можам да го поднесам. Значи по вакви епилози - дружење и седнување на кафе во никој случај, без оглед на фактот што во врската имало и добри моменти пред гадниот крај.
Со другите комуницирам онака, немам особен проблем да седнам на кафе - муабет, дури и да се присетам на одредени работи од врската ама без префрлувања и зајадувања, без пренамагање, без претензии да се деси нешто. Ако му се пие кафе, нека пие, ако не...:toe:
 

Vetrence

...believe in yourself! :)
Член од
2 јули 2007
Мислења
7.469
Поени од реакции
676
Со повекето сум во добри односи и би седнал на кафе зошто да не .. муабетче пријателско ово она.. :toe:
 
Член од
24 јули 2008
Мислења
75
Поени од реакции
3
Никако.
Прво- Се навраќаат емоции.
Второ- Нема смисла.
Трето-Треба да се продолжи со животот понатаму а не да се навраќаш на минатото.
Четврто- што би правеле муабет?! Како ни е убаво еден без друг?!
Петто-Секогаш се завршува лошо, без разлика колку и да сме пријателски настроени затоа што неможе да останеш пријател со бившиот кога имало емоции,или ќе се смирите или ќе се заборавите,крај:uvo:Има и други причини да не набројувам...итн
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
...ma jok bre...mi spotrebale nesho nemoj sluchajno...

...i onaka imat obichaj kao deca mali da plachat po izgubena igrachka...:smir:
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
Па да не се разбираме погрешка, ако се најдам во ситуација да морам да пијам кафе со бивши ,а во случај истиот тој биши да станал некој директор или слично, а работите заедно или соработувате, тогаш нормално дека треба да се заборават некои работи, за неколку моменти да потонеш во земја или да се симнеш 5 скали подолу. Па кога истиот тој бивши сега претпоставен на потаен начин се конфронтира со вас затоа што паметно и навремено сте го откачиле , навистина ке сфатите дека од инфериорна позиција тешко се напредува итн...
Се се сведува на едно- тешко е да се состави и користи веке распуканото стакло . . .
 

Batistuta

..пак од скриен број...
Член од
16 февруари 2005
Мислења
1.945
Поени од реакции
50
Да седнам? Па мене пола кафиња ми се со бивши.. :pos2:
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
да,мислам дека е тоа сосема нормално нешто.зашто да се понашаме ко да не го знаеме тој некој коа коа сме биле со него ни било убаво,и сепак,тој некој е дел од нашето минато,а воедно и од нас.а секој треба да го почитува своето минато.ако не го почитува,не се почитува себе.
јас со еден од моите бивши сега сум најдобра другарка,и за се можам да разговарам со него.мислам дека тој е единствено машко што навистина ме разбира и е тука за мене во секое време.а не сме ништо повеќе од другари.со останатите,одржувам нормални односи.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom