Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
Imav edno taka mnogu dobra(losa) diskusija okolu toa dali treba da se ostane u kontakt so bivsh/a i dali da se odi na kafe nekogash so nekoja takva osoba.
E sea me interesira vase mislenje za gorenavedenovo.

Sto se odnesuva do mene ... ja sum za da se ostane u kontakt so bivhi (normalno vo granici ne sekoj den da se gelas i da ides na kafe). Ipak ne znaci ako e nekoja osoba bivsha deka ne posti na svet i deka treba da ja ignoriras koga i da se vidish ili se slusnesh!
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Да би седнала на кафе со бивш, бев во саботата, му кажав и на дечко ми, и немаше проблем.
Ако ми е бивш не значи дека ми е непријател. Секогаш сум за тоа да се остане пријател, но се разбира обичен пријател, нити премногу близок, нити пак да исчезне од мојот живот. Ипак се зависи од тоа каков бил крајот на врската и во какви односи сте останале...
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ThA-BiTcH напиша:
Да би седнала на кафе со бивш, бев во саботата, му кажав и на дечко ми, и немаше проблем.
Ако ми е бивш не значи дека ми е непријател. Секогаш сум за тоа да се остане пријател, но се разбира обичен пријател, нити премногу близок, нити пак да исчезне од мојот живот. Ипак се зависи од тоа каков бил крајот на врската и во какви односи сте останале...
Dobro e, prva devojka sto go deli mislenjeto so mene! Devojkami ima sporotivno mislenje i smeta deka treba bivshata osoba da iscezne od zivotot :)
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
Pretpocitam da ostanam vo kontakt, ama se zavisi od raskinuvanjeto donekade,ako bilo kako sto treba-okej, a ima i slucai koga posle toa nesakam oci da im vidam kamoli da sednam na kafe so niv, sto znaci relativna rabota e:)
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Прашај ја тогаш, (АКО) ако некогаш раскинете, значи пријателски, нити кавга нити ништо, ве врзуваат добри спомени, ја цениш како личност и пријател, дали со вашето раскинување, она треба да исчезне засекогаш од твојот живот?
Пиши после што ти рекла. Ќе се зд'тка гарант :kez:
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
ThA-BiTcH напиша:
Прашај ја тогаш, (АКО) ако некогаш раскинете, значи пријателски, нити кавга нити ништо, ве врзуваат добри спомени, ја цениш како личност и пријател, дали со вашето раскинување, она треба да исчезне засекогаш од твојот живот?
Пиши после што ти рекла. Ќе се зд'тка гарант :kez:
Nemashe potreba da ja prasaham samata si procita .. posto si sedi do mene ... :)
Inacku ne bi izlegal somene na kafe dokolku ima decko .. a dokolku ne togash MOZEBI bi izlegla :) hmmm
p.s. Ne se zdtka :kez:
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Би седнала на кафе со бившиот. Ако тој сака да останеме во контакт јас немам ништо против тоа. Сепак луѓе сме, ако сме биле во врска не значи дека после раскинувањето треба да се мразиме и да се гледаме како непријатели каков и да бил крајот. Тоа што било меѓу нас, ќе го оставиме како минато и нешто што некогаш било и продолжуваме напред ама секој по својот пат.. Не претпочитам да сум многу блиска со бившите, како што не гледам да изгубам било каков контакт со нив - значи некоја златна средина, некој вид на другари.:coffee:
 

deXterche

тадаммм
Член од
12 февруари 2006
Мислења
4.920
Поени од реакции
941
ДА, негледам некоја причина да се изгуби контакт, освен ако не те накурчил/а премногу пред да раскинеш :)
 

Zbratko

The Shrink
Член од
3 јануари 2006
Мислења
875
Поени од реакции
17
The`bItCh напиша:
- значи некоја златна средина, некој вид на другари.:coffee:
Sea se postavuva prasanjeto dali moze ... dali posti drugarstvo megu bivshi?
I vrz osnova na toa dali treba da se ide na kafe ili ne so bivshi
 

The`bItCh

AdJuStAbLe mAdNeSs
Член од
22 јануари 2005
Мислења
4.605
Поени од реакции
112
Zbratko напиша:
Sea se postavuva prasanjeto dali moze ... dali posti drugarstvo megu bivshi?
I vrz osnova na toa dali treba da se ide na kafe ili ne so bivshi
Па.. може да се каже, ако ме прашуваш лично мене. Кај мене има еден вид другарство со бившите. Секогаш се тука за мене а и јас за нив. Било да е добро или лошо. Врз основа на се, треба да се иде на кафе со бивши. Не гледам некоја добра причина зошто не..:coffee:
 
Член од
27 август 2005
Мислења
783
Поени од реакции
7
баш сеа се вратив од кафе со една бивша... ништо страшно :)
 
Член од
24 ноември 2005
Мислења
3.233
Поени од реакции
391
So bivsata zena sednuvam na kafe sekogas koga treba da se dogovaram so nejze za nesta vrzani za decata i smetam deka e sosema normalen nastan.
 

Струмикс

Еден...не го знаеш!
Член од
9 декември 2005
Мислења
13.811
Поени од реакции
3.343
Јас со 90% од бившите ми девојки имам коректни,да ги наречам пријателски односи,и ми се случило и да испиеме по едно кафе некаде и да помуабетиме.Секако,не со сите,но со 2 од нив да,и тоа го сметам за нормално.Струмица е мал град,луѓето се познаваат меѓу себе,имам со некои и професионални контакти.
 

Devilish Angel

Лошотија по потреба
Член од
7 мај 2005
Мислења
1.451
Поени од реакции
18
Ако врската се прекинала на мирен начин без преголеми кавги и расправии би седнала на кафе со бившиот, но ако сме раскинале ради некои посериозни работи во кои дошло до кавга да не сакам очи да му видам тогаш сигурно не би седнала на кафе со бившиот. Скоро со сите што ми се бивши си имам муабет и денес, добро има и некои на кои не сакам око да им видам, но со тие што си имам муабет би седнала на кафе секако. Тоа што ми е бивши не значи дека не постои и дека неможе на едно кафе да се седне.
 

Dolphin

Pirate of the Caribbean
Член од
3 март 2005
Мислења
1.296
Поени од реакции
57
Јас сум различен од остантиот свет. Нема дружење после тоа. Контакти со бивши - јок!

Го оправдувам само Мандрак, затоа што он мора. Другите? Ма дааааааааааај, нема потреба....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom