Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
6 декември 2007
Мислења
191
Поени од реакции
15
А пто барам со бивша на кафе???? Ако веќе имам девојка што мајка барам да искачам со бивши :toe:? Не сум за тоа
 

Goki_san

Dzabolebar of the month
Член од
16 февруари 2007
Мислења
191
Поени од реакции
1
Ако патлиџаните ги фрлиш од 7-ми спрат, коа ке паднат доле ќе се смачкаат и нема да можеш да праиш ништо со нив после..... а ако ги спуштиш полека на земја они нема да се смачкаат и после ќе можеш да правиш салата:pos2::pos2::pos2: Е сеа така е и со бившите, ако ме сваќате :toe:
 

vlatkolik

~I'm busy U are UglY,Have a Nice DaY!!!~
Член од
17 мај 2007
Мислења
2.647
Поени од реакции
28
Излишно е да напишам дека се зависи од тоа како завршила врската затоа што секој можеби втор пост е таков но да и јас се согласувам со тоа,зашто да не се остане во контакт,незнаеш што ти носи наредното утро,значи да би седнал на кафе/муабет доколку сме раскинале на мирен начин.
 
Член од
19 март 2007
Мислења
6.574
Поени од реакции
163
Без разлика како и да сме раскинале, мислам дека треба да се остане во контакт. А пријателство ... не. Кога тогаш, ќе се оплеска работата.
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
84
Поени од реакции
2
xexex bsh vchera sedevme na kafe zaedno.. dobro ne samo nie dvajca.. so uste dva-trojca drugari
 

Mind In Motion

Smirking Revenge
Член од
29 мај 2007
Мислења
816
Поени од реакции
46
Да, зошто да не. Контактот на дистанца, балансирано и се ќе биде ок.
 

ScarFace

Командант
Член од
11 јануари 2006
Мислења
124
Поени од реакции
2
Јас мислам дека да бидејќи јас по мене си почнувам и со сите бивши добро си стојам онака пријателски :)
 
Член од
12 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Ako ne mi znaci poveke DA bi sednala,no ako uste go sakam definitivno NE :nenene:
 
С

Сатори

Гостин
~*~

Ако сум ги умртвила сите емоции во мене за таа личност и останала само милоста, да.
Често откако ќе помине време сум многу блиска со моите бивши, доволно се знаеме за да бидеме на тоа ниво на пријателство.

Но ... ако зезнало дизенфицирањето ... не, не би седнала.
 

macedonian D

♥ DyNa ♥
Член од
17 јануари 2008
Мислења
19
Поени од реакции
0
why not.:)..sakav da ostaneme vo kontakt nemam niso protiv ama na krajot ja opleska rabotata pa so podaleko po uwo
 
Член од
30 јануари 2008
Мислења
5
Поени од реакции
0
treba da se ostane vo kontakt a posebno ako licnosta ti e uste draga i ste se razdelile poradi nekoi nedorazbiranja
 

Alien®

Finally founded...in love...
Член од
3 февруари 2008
Мислења
162
Поени од реакции
5
Не гледам зошто да не би седнал на кафе ако таа врска завршила како што треба (пријателски без караници).
 

Drama Queen

Sky Catcher
Член од
2 септември 2007
Мислења
1.739
Поени од реакции
64
Па зависи...Нормално ако сум се спукала при раскинувањето онака ептен сељачки после тоа нема да сакаме очи да си видиме а не па кафе да пиеме и да вртиме муабети!А ако сме раскинале на по ок начин да!Можат да се случат пак многу работи:pipi:И трет случај ако ми умреле сите чувства за него,тогаш е најдобро можам да се опуштам и да си кажам се`!
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Доколку врската се прекинала на мирен начин значи причина за тоа не биле изневерувања или караници или некои други работи зошто да не?:toe: Јас одвреме на време си одам на кафе со бившиот и супер си ми е ептен сме другари си кажуваме проблеми(доколку имаме) си даваме совети...
Најглупаво е сте биле заедно толку време и после в очи да не се погледнувате :uvo:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom