Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Да треба сите заедно да седнеме ,и јас со мојата бивша и она со бившиот , па моабети , па пијачки , па евоцирање спомени , еј ти текнува онаа вечер.......................... лудница:vozbud:
 
Член од
12 февруари 2008
Мислења
323
Поени од реакции
4
zost ne tuka nema nisto loso mozebi i da se obnovi i ljubovta
 
Член од
10 февруари 2008
Мислења
3.947
Поени од реакции
2.060
Па да ако сум слободна и ако сакам да имам уште нешто со бившиот. Па добро и да не сакам да имам нешто и тогаш да ама под услов да сум слободна.А ако имам дечко тогаш не затоа што и јас не би сакал дечкото мој да излегува со бившата.
 

Fatty

Режи :)
Член од
2 јуни 2006
Мислења
427
Поени од реакции
5
ZAVISI od toa kako zavrsilo megu nas... idam na kafe so bivsi i uste se slusam so nekoi posle tolku godini bez razlika dali imam decko ili ne... no so tie sto sum se spukala i sto sum zavrsila na loso, ne samo kafe, nema ni slusanje, ni porace NISTO!!!
 
Член од
4 јануари 2008
Мислења
505
Поени од реакции
65
Mozi oti da ne mozi.Toa sto ti e bivs e na privaten plan,a drugarstvoto e druga rabota.Mozi da se skarate kako decko i devojka no ne znamci deka ke se skarate kako prijateli,no jas mislam se zavisi od karakterot
 

Clen 7

Од Форумот
Член од
5 јуни 2007
Мислења
2.843
Поени од реакции
360
Зависи од начинот на кој се прекинала врската.
 

Stre3T Danc@

The definition of #BFABB
Член од
10 април 2009
Мислења
1.690
Поени од реакции
146
Да, треба да се остане во контакт и го правам тоа ,затоа што некогаш си чувствувал нешто за тие луѓе и неможеш туку така да ги избришеш од секојдневието.
 
R

RAYTHEON23

Гостин
види прашање па бившата не е враг..а и плус ке има потсетување за добрите моменти заедно...а ако сме слободни и двајцата фиксно одам на ШМЕК:je::je::je::je::je:
 

wot

aloof
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.540
Поени од реакции
33.746
Па да, со сите бивши сум помалку-повеќе уште во пријателски односи. :wink:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Хм...
Со некои бивши нема шанси. Со некои, може онака, пријателско кафе, без меркање и тупење. :pipi:
 
Член од
28 април 2009
Мислења
91
Поени од реакции
3
...skupa rabota, toa...zamisli so site da se sednueelo...:baeh:
 

vales

master beginner
Член од
29 април 2009
Мислења
53
Поени од реакции
3
На кафе со бивши? Нема шанси освен ако ми затреба нешто, па ќе морам да се симнам 5 скали надолу за да го допијам кафето како што треба...
 
Z

ZeroStyle

Гостин
Секако, јас сум секогаш отворен за муабет и секс :wub:


Go Manchester gO!!!
 
B

black angel

Гостин
зависи ако ептен ми значела личноста ќе останам во контакт,ако сум во врска со подобра личност од таа нема што веќе да барам да се гледам со бившиот:toe:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom