Дали би седнале на кафе со некој/а бивш/а?

Dali treba da se ostane vo kontakt so bivsh/a

  • DA treba da se ostane vo kontakt

    Гласови: 209 37,0%
  • NE ne netreba (nikako) da se ostane vo kontakt

    Гласови: 82 14,5%
  • ZAVISI (od sto?)

    Гласови: 274 48,5%

  • Вкупно гласачи
    565

Dzings

Premium
Член од
31 март 2007
Мислења
1.804
Поени од реакции
52
Edna od nekni mi e na um, ako ja sednam na kafe.................. hehehe... ke ja sednam i na .....ama nemozam da ja najdam, tragata i se izgubila!:majmun6:
 

sonne

војвода
Член од
26 мај 2006
Мислења
2.664
Поени од реакции
123
zaradi starite beke "minati" ubavi i "zaednicki" migovi ??????
-ne , minatoto si e minato - so toa bi nastanala konfuzija - kaj edniot ili drugata i sto? -zaebano -
ne odrekuvam deka bi se slucilo nesto - oti za toa ke bide sednuvanjeto ama bi zamizal i bi ja "zaebal" da odi sama na kafe!

 
Член од
28 јануари 2007
Мислења
9.850
Поени од реакции
1.559
Па зависи , ама не ми претаставува проблем никогаш не сум раскинал поради проневера и слично,треба да си останеш во конкткт, сепак.
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Зависи од тоа како сме се разделиле и во какви односи сме останале. Се зависи од тоа!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Не би седнала од причина што не контактирам многу многу со бившите, а и немам потреба. Покрај дечко јас да седнувам со бившиот на кафе, некако не ми штима.
 

EVIL-B

Hip-Hop Legend
Член од
2 декември 2007
Мислења
357
Поени од реакции
4
Zavisi so koja,ima nekoi so koi sum pominal mnogu vreme dobri i losi migovi od zivotot pa ne bi bilo loso da sedneme na kafe i da porazgovarame.
 

ViRuS

ПрОвОкАтОр
Член од
20 август 2005
Мислења
2.048
Поени од реакции
21
ЗАвиси од тоа каква ти била врската и како си раскинал/а :star:
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
ЗАвиси од тоа каква ти била врската и како си раскинал/а :star:
Многу нормално.
Ако се било ок, не гледам причина зашто да не се седне на кафе.
Ама ако раскинале на непријатен начин, не се поднесуваат и очи не можат да си видат, тогаш не е препорачливо да седнат на кафе, зашто ќе се поколат.:pos:
 
S

Sith_Lord

Гостин
Досега само со една од бившите би седнал на кафе. Само со неа сме раскинале на горе-доле мирен начин. :D

Sith
 
Член од
6 јануари 2008
Мислења
36
Поени од реакции
2
Pa sekako deka treba da se ima kontakt so bivsite na pr jas imam kontakt so site bivsi no najmnogu so mojata prva ljubov i znaete sto sekogas na krajot zavrsuvame so muvanje ali to e to jbg!!!
neli ziveeme za takvi momenti???
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Повеќето од вас немаат никаков проблем да седнат со бивш или бивша на кафе. Но што ако вашиот дечко или вашата девојка сака да отиде на кафе со бивша/бивш, дали тогаш ќе ви е сеедно? И размислете кога одите на кафе со некоја бивша љубов дали тоа би му сметало на вашиот партнер или партнерка.
 
Член од
9 јануари 2008
Мислења
38
Поени од реакции
2
pa...zasho da ne se ostane vo kontakt, zavisno od li4nosta i sepak vo nekoi odredeni granici....
 

draganask

те сакам СОНЦЕ
Член од
4 декември 2007
Мислења
401
Поени од реакции
24
Не би седнала од причина што не контактирам многу многу со бившите, а и немам потреба. Покрај дечко јас да седнувам со бившиот на кафе, некако не ми штима.
и да се надополнам, сосема се согласувам со ова :smir:.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom