Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
24 февруари 2014
Мислења
8
Поени од реакции
5
Bez razlika dali sum vo vrska ili brak neverstvo nema da prostam.. Isklucok mozam da se pravam deka neznam i da mu vrTam a koga ke doznae ke mu recam e taka mi bese mene koga doznav deka ti me izneveri potocno bi ja zadrzala vrskata samo za odmazda...
 
Член од
25 февруари 2014
Мислења
41
Поени од реакции
32
До сеа никогаш не ме изварал дечко, а искрено не ни сакам да доживеам такво нешто и многу сум таква, гордоста многу ми значи и не би простила.. ова кажувам за дечко
Али понекогаш сум мислела што ако се случи да те превари маж, а со него да имаш деца.. Ако се одлучиш да не му простиш треба да почнеш сосема нов живот, повеќе нема да имаш доверба во мажи, треба да посветуваш многу повеќе внимание на децата за да ги насочиш на прав пат... Тешко е сето тоа, затоа повеќето жени простуваат и ќутат за тоа и се надеваат дека нема да се повтори.. Стварно се восхитувам на жените кои тоа нема да го простат, кои и колку да се скршени ќе застанат цврсто на нозе и ќе се соочат со сите проблеми..
Стварно ако бидам пупу не дај боже во таква ситуација, би сакала да имам сила како тие жени..
и уште нешто ја би му простила, али никогаш не би му се вратила. Коа ќе простиш на некого нешто чувствуваш некоја леснотија :) и не би му вратила за тоа... ваљда :facepalm:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
ubava tema ama ne e loso pred se da se postavi prasanjeto dali vie ako izneverite ke sakate da vi se prosti? pa ke znaete dali i vie ke prostite ili ne.
Ти како досетлив имаш чест да отвориш таква тема
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Не постое у мојо свет неверство и слично постое слобода само, прај шо сакаш и остај ме да правам шо сакам..... и ќе ни биде убаво и на двајцата :noze:
 

Fringe

Скитник низ паралелни светови
Член од
24 септември 2011
Мислења
7.898
Поени од реакции
3.004
ne mora da se otvori tema nego da se razmisli pred da se postavi prasanjeto dali da se prosti neverstvo
Ако простиш ќе ти простат
Логично е дека простувањето се однессува за двата партнера
 
B

Blade Torch

Гостин
Ако ме убеди дека многу сакала да го прими, ќе и простам.
Ехехее, црвен картон попива одма и сите ќе ја дознаат шо направила. Гомно скапано.
 

Phoenixx

The Last Pharaoh
Член од
9 ноември 2015
Мислења
788
Поени од реакции
956
Zavisi sto se podrazbira pod prostuvanje, ne bi pravela skandali ili sl. ne bi me drzelo lutenjeto zosto brzo bi se oladila emotivno ali u sekoj slucaj ne bi ja prodolzila vrskata.
 
Член од
20 мај 2008
Мислења
1.099
Поени од реакции
1.078
Што да не, нема да се лутиме цел живот. Ако навистина сака назад, отворена врата ја чека.
 
Член од
15 јули 2007
Мислења
14.907
Поени од реакции
7.577
Не постое у мојо свет неверство и слично постое слобода само, прај шо сакаш и остај ме да правам шо сакам..... и ќе ни биде убаво и на двајцата :noze:
Да бе она да се ебка со други тебе к**от те заболе и си терате врска така. Не иде тоа така. Ја би и раскинал одма и нема тука молење па и на колена ако сака нека паѓа пред мене.

Секако ако сме во рана фаза на врската т.е тазе почната ни е врската тогаш ако дознаам за неверството би и простил но со опомена да не се деси тоа уште еднаш, ако се деси уште еднаш Чао Адио и не ми се враќај нити ми се јавувај повеќе во животот.
 
S

SpaceTraveler

Гостин
Да бе она да се ебка со други тебе к**от те заболе и си терате врска така. Не иде тоа така. Ја би и раскинал одма и нема тука молење па и на колена ако сака нека паѓа пред мене.

Секако ако сме во рана фаза на врската т.е тазе почната ни е врската тогаш ако дознаам за неверството би и простил но со опомена да не се деси тоа уште еднаш, ако се деси уште еднаш Чао Адио и не ми се враќај нити ми се јавувај повеќе во животот.
Да не биде обратно, ти да ја молиш и слично? :)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom