Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
27 август 2012
Мислења
1.024
Поени од реакции
2.539
Не би простила неверство...
Штом дошол во ситуација да ме изневери а притоа го знае моето размислување дека тоа би значело крај, тогаш свесно уништува самиот све и нема тука што да му се простува и зборува понатака ама баш ништо..
 
P

parvati

Гостин
parvati a ti sto mislis ?
Што мислу у овј момент или што мислу у врску сс тфој коментар на овуј тему ? : )
У момент мислу што да доручкују, а у врску сс тебе мислу дека имаш мали дечиња и још се осеќаш као девојчица у тинејџерстфо и затој си се потпишала девојченце
А да те прашам само заради деца не би простила неверстфо?
А кд не би имала деца, еве немора да си у брак, дечко ти те вара сс другу ти што ке му каеш?
Еи имаш среќу што неамо дете иначе ке ти раскинеше
Или па у брак сте а још немате дете, исто ли ке му га каеш ?
 

Let 3

The Nipple Erector
Член од
13 јули 2008
Мислења
30.896
Поени од реакции
31.273
Што мислу у овј момент или што мислу у врску сс тфој коментар на овуј тему ? : )
У момент мислу што да доручкују, а у врску сс тебе мислу дека имаш мали дечиња и још се осеќаш као девојчица у тинејџерстфо и затој си се потпишала девојченце
А да те прашам само заради деца не би простила неверстфо?
А кд не би имала деца, еве немора да си у брак, дечко ти те вара сс другу ти што ке му каеш?
Еи имаш среќу што неамо дете иначе ке ти раскинеше
Или па у брак сте а још немате дете, исто ли ке му га каеш ?
тебе човек неверство да ти прости али дијалект не.
 
D

devojcence

Гостин
Што мислу у овј момент или што мислу у врску сс тфој коментар на овуј тему ? : )
У момент мислу што да доручкују, а у врску сс тебе мислу дека имаш мали дечиња и још се осеќаш као девојчица у тинејџерстфо и затој си се потпишала девојченце
А да те прашам само заради деца не би простила неверстфо?
А кд не би имала деца, еве немора да си у брак, дечко ти те вара сс другу ти што ке му каеш?
Еи имаш среќу што неамо дете иначе ке ти раскинеше
Или па у брак сте а још немате дете, исто ли ке му га каеш ?
ne prostuvam nisto.
 
Член од
14 февруари 2013
Мислења
584
Поени од реакции
704
За неверство не смее да има прошка. Кој си поиграл еднаш со тебе и кој те изневерил, тоа ќе го стори и во некоја друга прилика. Прифатливо покајание за тоа нема.
Неверство=крај засекогаш.
 
Член од
4 мај 2011
Мислења
1.282
Поени од реакции
563
што ако откриете неверство на самиот почеток на неверството ... дали би пробале да го спречите или ќе го оставите да се случи за да сте 100%сигурни?
 
Член од
18 октомври 2013
Мислења
34
Поени од реакции
88
н и к а к о !!!!

ако се случи еднаш ке се слути и втор,трет..... ;)
 

Erich Zann

Модератор
Член од
13 мај 2012
Мислења
14.612
Поени од реакции
31.819
што ако откриете неверство на самиот почеток на неверството ... дали би пробале да го спречите или ќе го оставите да се случи за да сте 100%сигурни?
Нека себи в газ, ито со се него. (и метафорички и физички ако сака)
 
N

Nicky Santoro

Гостин
што ако откриете неверство на самиот почеток на неверството ... дали би пробале да го спречите или ќе го оставите да се случи за да сте 100%сигурни?

Би гоо оставил да се случи инаку цел живот би ме мачело што би се случило ако не сум спречел.Иако знаеш и самиот што ќе се случело али секогаш надежта последна умира.Абе остави да се сличи таму и ако се случи отерај ја у пм, попаметно од тоа нема.Ај сеа не ќе ја вардиме дали ќе ме изневери или не ебати врската така.
 
Член од
20 септември 2011
Мислења
8.146
Поени од реакции
8.544
koj raboti gresi. bitno e pocituvanjeto. se drugo e relativna rabota.
Убаво кажано.....
Во подтемата Љубовта е навистина слепа
http://forum.kajgana.com/threads/Љубовта-е-навистина-слепа.16333/page-2
Го опишав случајот на Симон Сињоре
Кога разбрала дека нејзиниот Сопруг Ив Монтан ја изневерува со Мерлин Монро рекла
Si Merilyn est amoureuse, de mon mari, cela prouve qu'elle a bon gout
- Toa што Мерлин се вљубила во мојот сопруг, покажува дека има добар вкус.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom