Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

Toma

Корона стронг
Член од
22 април 2014
Мислења
4.061
Поени од реакции
3.202
30% е макс што може да му одбиваат од плата.
50% e кога се работи за издршка, баш преска погледнав во законот за извршување
и ако случајно сумата надминува 50% (повеќе деца) немој да мислиш дека ќе биде простено по наполнување на 18/26 години, ќе си стои долг се додека не се плати.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
13
Поени од реакции
11
Lugee jas zboruvav so soprugot kako i sto ocekuvav burno i luto pocna da reagira mi veli nema da zamines eve sega pred tebe ke i kazam deka sum ozenet i deka ne mi treba taja deka imam jas ubava pametna zena i navistina go napravi toa ama jas go poglednav so solzi i mu rekov gabe e se kasno e vejke donesav cvrsta odluka zaminuvam i ke se razvedeme toj pocna da placi da me moli da mu prostam i mi veli deka se kajt za toa sto go napravil.. i deka nema da mu se poftori vise jas mu odg deka jas se trudev celi 2 meseca da go spasam brakot zaludno e sega se ti ne me ni poglednuvase koga jas se ttrudev da ti dadam sansa za nas trojca sega odi zamini kaj nejze ne mi trebas ne me zasluzuvas sakam miren i spokoen zivot.. toj me pogledna i rece nemoj ne odi bez tebe sum nikoj nisto.. i me pregrna i zamina lut besen razocaran ... kaj komsivkata zaminal.. i se kael taka mu veli na komsivkata ama jas sum cvrsto odlucena.. na razvod sto mislenje imate vie ?!
 
Член од
21 септември 2016
Мислења
831
Поени од реакции
1.135
Мислам дека не, сакам да сум на чисто, ако сакаш друга кажи фино лепо, раскин веза и никому ништо али некој будала при здрав мозок да ме прави, извини ама не.
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
Deneska konecno zaminuvam im se javiv na mojte roditeli da dojdat da.me zemat posto ne mozam sama so deteto i so torbii
Секое добро,linda20.
Памет во глава од сега и со среќа,да си одбереш човек,ама стварно човек,а не нечовек.Ќеркичката нека расте во здраво семејство(y)
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
13
Поени од реакции
11
Секое добро,linda20.
Памет во глава од сега и со среќа,да си одбереш човек,ама стварно човек,а не нечовек.Ќеркичката нека расте во здраво семејство(y)
ma sega ne mi treba nikoj ednas da se smiram dobro sega pred se mi e kerka mi drugo nisto da i obezbedam srejkno i bezgrizno detstbo
 
Член од
29 јуни 2017
Мислења
1.940
Поени од реакции
9.889
ma sega ne mi treba nikoj ednas da se smiram dobro sega pred se mi e kerka mi drugo nisto da i obezbedam srejkno i bezgrizno detstbo
Ќе си дојде се'. Не се мачи со тоа. Сега најважна нека ви биде благосостојбата тебе и на ќерка ти. Полека да се надоградуваш во својата кариера и така, ти и ќерка ти ќе си имате повеќе. А што е до љубов, ќе си излезе нешто пак. (со надеж и многу подобро) (y)Не е крај.

Но немој да се плашиш и да го избегнуваш тоа што ти се случило до сега, прифати го и гледај го како важно искуство во твојот живот. Нема да биде едноставно, но ќе ти помогне да решаваш други проблеми и полека ќе се нучиш да процениш од каде доаѓа тоа негативно влијание. Дека проблем е проблем, но со нервози и со апчиња не се средува туку се продлабочува јазот во којшто влегуваш сама и се лишиш од тоа да си размислиш од каде доаѓа проблемот и што ти треба да се потрудиш да направиш прво за да се среди. Ако не, ќе пристапиш по драстрично и тоа е тоа.

А ако ќерка ти те праша што и како околу случајот кога ќе потпорасне, твое е да ѝ кажеш и да ѝ објасниш. Не да дојде до тоа да го навредуваш бившиот маж, оти детето може да си состави свое општо мислење и после ќе биде полошо. Туку само кажи ѝ зошто тоа што се случило не е праведно и зошто не се издржувало.

Кратко и јасно, да ` кажеш дека треба да почитува луѓе, за неа да ѝ биде совеста мирна, а тие што нема да ја почитуваат па и намерно, таа за нив да биде жилет. Оти еден си е животот и не вреди да си го уништиш за некои туѓи интереси што нема намера да има ниту барем почитување према тебе. Поздрав.
 
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
... kaj komsivkata zaminal.. i se kael taka mu veli na komsivkata ama jas sum cvrsto odlucena.. na razvod sto mislenje imate vie ?!
мислиме дека супер ги извози и ги истрола сите со пишењето на темата! аферим!

мада океј тема, си кажаа луѓето мислење ако ништо друго...
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
13
Поени од реакции
11
мислиме дека супер ги извози и ги истрола сите со пишењето на темата! аферим!

мада океј тема, си кажаа луѓето мислење ако ништо друго...
koj kogo izvoza nisto ne svativ ako mi e o zafrkancija mene bas na ova tema li ke se zafrkavam?! Vo vakvi lujge kako tebe ne postoi covecnost nekoj ke si kaze makata a nekoj ke si igra majtapi tuka a so velis ... jas si nemam druga rabota pa ke se zafrkavam so tolku seriozna tema jas ne znam sto navistina se zamialuvas so tvojot post ?? Mislis deka se napraj mnogu pameten sega aa.. !? ili pa mozebi licno me poznavas... aa hmm da zaboraviv lugeto nemaat svoj zivot pa mora da se mesaat i vo tujg zivot... aj fati magla ne mi postiraj gluposti
 

Kajgana Shop

На врв Bottom