Дали би простиле неверство?

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување
Член од
12 март 2015
Мислења
1.569
Поени од реакции
3.215
koj kogo izvoza nisto ne svativ ako mi e o zafrkancija mene bas na ova tema li ke se zafrkavam?! Vo vakvi lujge kako tebe ne postoi covecnost nekoj ke si kaze makata a nekoj ke si igra majtapi tuka a so velis ... jas si nemam druga rabota pa ke se zafrkavam so tolku seriozna tema jas ne znam sto navistina se zamialuvas so tvojot post ?? Mislis deka se napraj mnogu pameten sega aa.. !? ili pa mozebi licno me poznavas... aa hmm da zaboraviv lugeto nemaat svoj zivot pa mora da se mesaat i vo tujg zivot... aj fati magla ne mi postiraj gluposti
леле, извини. :place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place::place:
 
Член од
29 октомври 2011
Мислења
1.712
Поени од реакции
1.152
koj kogo izvoza nisto ne svativ ako mi e o zafrkancija mene bas na ova tema li ke se zafrkavam?! Vo vakvi lujge kako tebe ne postoi covecnost nekoj ke si kaze makata a nekoj ke si igra majtapi tuka a so velis ... jas si nemam druga rabota pa ke se zafrkavam so tolku seriozna tema jas ne znam sto navistina se zamialuvas so tvojot post ?? Mislis deka se napraj mnogu pameten sega aa.. !? ili pa mozebi licno me poznavas... aa hmm da zaboraviv lugeto nemaat svoj zivot pa mora da se mesaat i vo tujg zivot... aj fati magla ne mi postiraj gluposti
Позната е изреката,100 стапа,по туѓ грб,не болат:facepalm:
Кажи си што те мачи,за да ти се олесни:)
 
Член од
30 јули 2014
Мислења
5.037
Поени од реакции
15.627
koj kogo izvoza nisto ne svativ ako mi e o zafrkancija mene bas na ova tema li ke se zafrkavam?! Vo vakvi lujge kako tebe ne postoi covecnost nekoj ke si kaze makata a nekoj ke si igra majtapi tuka a so velis ... jas si nemam druga rabota pa ke se zafrkavam so tolku seriozna tema jas ne znam sto navistina se zamialuvas so tvojot post ?? Mislis deka se napraj mnogu pameten sega aa.. !? ili pa mozebi licno me poznavas... aa hmm da zaboraviv lugeto nemaat svoj zivot pa mora da se mesaat i vo tujg zivot... aj fati magla ne mi postiraj gluposti
Во последно време се појавија многу тролови на форумов, па очекувани се вакви реакции.

Пример и мене ми е ептен сумљиво кога некој бара совет на форум за фамилијарни и брачни проблеми и врз основа на тоа као носи животна одлука. Подобар и попаметен избор е кога на пример со твојот сопруг би отишле во брачно советувалиште, да поразговарате со психолог, секако ако постои обострана волја за тоа - кога веќе не можете сами да се разберете. Не мора првото решение да биде развод. Сега си можеби силна и во налет, ама животот итекако ќе ти ја плеска понатака оваа ваша/твоја одлука. Посебно на детето тоа ќе му се одрази. Според мене не е здрава околина за едно дете да расне со разведени родители. Романтики можете да утре да пишувате, ама тоа ќе бидат празни муабети.
 
Член од
14 октомври 2017
Мислења
13
Поени од реакции
11
Во последно време се појавија многу тролови на форумов, па очекувани се вакви реакции.

Пример и мене ми е ептен сумљиво кога некој бара совет на форум за фамилијарни и брачни проблеми и врз основа на тоа као носи животна одлука. Подобар и попаметен избор е кога на пример со твојот сопруг би отишле во брачно советувалиште, да поразговарате со психолог, секако ако постои обострана волја за тоа - кога веќе не можете сами да се разберете. Не мора првото решение да биде развод. Сега си можеби силна и во налет, ама животот итекако ќе ти ја плеска понатака оваа ваша/твоја одлука. Посебно на детето тоа ќе му се одрази. Според мене не е здрава околина за едно дете да расне со разведени родители. Романтики можете да утре да пишувате, ама тоа ќе бидат празни муабети.
jaas so maz mi se obidov so se znaci jas pred da ss konsultiram so vas na forumot sekako razgovarav i so mojte roditeli a i so bifsite svekor i svekrva sepak ne e ednostavna odluka ... ama toa sto jas go pretpev i toa sto go dozivea moeto dete ne bi sakala ni dusman da vidam na vakva situacija mojata kerka e uste malecka ima samo 1 godinka a koga spie skoka i place na son i vika mama ... ne odi zivot so takov covek.. i ne se trpi nasilstvo znaci ja vi objasnav nesto na kratko da vidam i nekoi poskusni sto mislenje imaat ..
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Кое машко простува такво нешто, па јас да се деградирам самата себеси?
Многу зависи од ситуацијата. Некогаш е навистина само еднаш, некогаш има навистина искрено каење, жив човек, све те навасува. Викаат тој што еднаш преварил и удрил, пак ќе го направи тоа. Јас знам за еден пар, дечково еднаш ја има удрено, првпат удрил женско во живот тогаш, после тоа со години ни глас не повишил, искрено се покајал. Искрено избегавам да речам никад не би затоа што животов е зафркната работа, независно од тоа колку јак карактер си, ако е речено да те зафркне за нешто, ќе се случи тоа, ќе си најде пат. Знам не мал број парови во кои партнерот откако еднаш сериозно потфрлил и му било опростено, се однесувал поодговорно и бил поблагодарен во однос на врската од претходно, дури и од пред да му се случи тоа. Некогаш треба да си на чекор од нешто да изгубиш за да се разбудиш и да почнеш да го цениш како што треба.

Линда можда е трол, ама има многу вакви реални ситуации. Мене само не ми е јасно како на жени може да им импонира кога демек јакиот маж ќе се јави на швалерката пред жена му, ќе ја измаршира, откачи ми се, види каква женичка имам, а пред некоја недела и направил сцена на таа иста жена дома за да добие изговор да искочи со швалерката пример (не викам дека на Линда и импонирало, ама на други знае да им импонира па дури се фалат во стил „ама јас сум му се, тие другите само тоалет му се“. Да бе, нема грешка). Мене ми е многу битно кај едно машко како се однесува со жените воопшто, без разлика дали е заинтересиран за нив или не. Тоа ми е голем репер и често го следам. Пример, на многу девојки им смета и им ствара љубомора ако саканиот им е љубезен и со други жени/девојки. Зборам за манири и став, не за близини и муабети во размери за кои нема простор.

Да додадам, ако би простила, ако не можам веднаш да заборавам, би се понашала како да е заборавено. Многу мразам вадење стар прљав веш на секоја кавга. Ако си простил, ако си одлучил да продолжиш понатаму, продолжи. Справи си се со огорченоста, или ослободи се од неа, или од особата која ти ја предизвикува.
 
Последно уредено:
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Кое машко простува такво нешто, па јас да се деградирам самата себеси?
Многу зависи од ситуацијата. Некогаш е навистина само еднаш, некогаш има навистина искрено каење, жив човек, све те навасува. Викаат тој што еднаш преварил и удрил, пак ќе го направи тоа. Јас знам за еден пар, дечково еднаш ја има удрено, првпат удрил женско во живот тогаш, после тоа со години ни глас не повишил, искрено се покајал. Искрено избегавам да речам никад не би затоа што животов е зафркната работа, независно од тоа колку јак карактер си, ако е речено да те зафркне за нешто, ќе се случи тоа, ќе си најде пат. Знам не мал број парови во кои партнерот откако еднаш сериозно потфрлил и му било опростено, се однесувал поодговорно и бил поблагодарен во однос на врската од претходно, дури и од пред да му се случи тоа. Некогаш треба да си на чекор од нешто да изгубиш за да се разбудиш и да почнеш да го цениш како што треба.

Линда можда е трол, ама има многу вакви реални ситуации. Мене само не ми е јасно како на жени може да им импонира кога демек јакиот маж ќе се јави на швалерката пред жена му, ќе ја измаршира, откачи ми се, види каква женичка имам, а пред некоја недела и направил сцена на таа иста жена дома за да добие изговор да искочи со швалерката пример (не викам дека на Линда и импонирало, ама на други знае да им импонира па дури се фалат во стил „ама јас сум му се, тие другите само тоалет му се“. Да бе, нема грешка). Мене ми е многу битно кај едно машко како се однесува со жените воопшто, без разлика дали е заинтересиран за нив или не. Тоа ми е голем репер и често го следам.
Добро сега има голема голема разлика од тоа дали сум заинтересиран или не. Ако не ме интересира можам и да ја игнорирам, веројатно. Ако ме интересира нели звезди симињам. Мислам сосема нормално.
 
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Добро сега има голема голема разлика од тоа дали сум заинтересиран или не. Ако не ме интересира можам и да ја игнорирам, веројатно. Ако ме интересира нели звезди симињам. Мислам сосема нормално.
Не зборам за извештачени ствари као симињање ѕвезди. Зборам за основна култура и џентлменски манири, искажување почит кон женското, без разлика дали е мајка, баба, девојче мало, или девојка за која си заинтересиран. Воспитувањето и личните тенденции играат голема улога.
 
Член од
22 јули 2016
Мислења
1.748
Поени од реакции
750
Не зборам за извештачени ствари као симињање ѕвезди. Зборам за основна култура и џентлменски манири, искажување почит кон женското, без разлика дали е мајка, баба, девојче мало, или девојка за која си заинтересиран. Воспитувањето и личните тенденции играат голема улога.
Така е зборот. Нормално дека ќе има огромна разлика зависно од тоа дали сум заинтересиран или не.
Основна човечка (независна од пол) почит секако дека има. Правилно би било да се види каков однос има кон другите луѓе, кога нема корист, тоа ти е поентата.
На пример дали таа ќе му се дере на келнерот итн.. тоа многу кажува.
Кај нас 98% од луѓето не би поминале вакво набљудување :)
 
Член од
30 август 2017
Мислења
997
Поени од реакции
1.433
Што е поентава на простување? Мислите дека ако простите се ке биде како што беше... НЕМА заборавите неверството е како канцер никогаш нема да заборавите колку некој или некоја ве повреди, и фактички никогаш длабоко во душата не можете некому да му простите и да заворавите и ако со зборови можете да кажете да ти простувам. Исто е со зборовите кога некој/а ви ги упатува на вас кога се лути на вас, и пазете секогаш пазете што луѓето ви кажуват кога се лути на вас тогаш го кажуват вистинското мислење према вас без разлика колку да им биде "жал" после тоа
 
Последно уредено:
Член од
23 август 2013
Мислења
296
Поени од реакции
640
Порано викав не простуем бе, ќе зеам мотокутиваторот и со мотокутиваторот зум зум зум, ќе му ја исечам ногата на принцо и ќе ја врлам тамо на вците да а јадат. Детски памет, сега малку другачие.
Во една врска имам простено. Не се покајав, затоа што си имав работа со човек, а не со стока, со човек кој сам призна, жив се изеде после тоа, но, како и секој друг човек, погрешил. Ако ја ставиме грешкава како изолиран настан, од сите дечковци досега најубаво се понашал со мене и некако важно и најсакано и најпочитувано се осеќав покрај него. Тоа понашање е многу битно и за тоа мора ишлифуван и во врски искусен човек. Јер има многу шо со девојките се понашаат како на јаден некој на Камени милостина да му фрлиле, а таа милостина е согласноста на господичниот да одржава врска со тебе.
Бај д веј, по толку години разделеност и друга врска во меѓувреме, веројатно пак ќе се смириме, оди натака, па дај Боже.
Уосталом, човек сам си осеќа кога и каде може да прости

Имам простено и навидум поневини грешки, тие би ги нарекла неверство,но во тоа не учествува трет човек, туку ставање нечија љубов, поддршка, доверба под нозе. Значи насолзување на нечии очи со месеци, натажување на мои блиски и сакани шо мене ми е прекорачување на секоја граница. Пак да сум со тој памет, тоа никад не би го толерирала.
Желбата за поправање е клучна во мојата одлука дали би простила било што или не.
 

bad boy 20

21 is coming home.....
Член од
3 август 2018
Мислења
155
Поени од реакции
82
ne, nikogas bidejku ako ostanes so taa sto se veli ti stavula rogovi na glavata i ke bides obrelezan zasekogas.

moja prijatelka go uzneveruvase svojot maz si nejojsi dugi a ovoj i oprosti.glup. da dozvoluvase zakonot odma bi i go lukvidiral mazot.
 
И

Име И Презиме

Гостин
Море мрш таму, ако сака да се ебава широка и врата.
Нема О-простување!
 
K

kicodarker

Гостин
Море мрш таму, ако сака да се ебава широка и врата.
Нема О-простување!
За да не се ебава со други, ти треба да вредиш за сите нив, и да и ги пружаш сите задоволства од десетици мажи.
Just saying...
 

Kajgana Shop

На врв Bottom