Група B (CZE, MKD, AUT, UKR) - Виена

Кои две репрезентации ќе продолжат во наредниот круг?


  • Вкупно гласачи
    99
  • Гласањето е завршено на .
Статус
Затворена за нови мислења.

dragonsky

Hate leads to suffering
Член од
25 декември 2010
Мислења
42.915
Поени од реакции
84.324
Сега каква е ситуацијата ако тепа вечер австрија и наредната Чешка победи, а ние славиме над Австрија кој ќе оди натаму?
По некоја логика треба да ја победиме Австрија повеќе од тоа што Чешка ќе ја победи Украина

значи....... :D
Автоматски споено мислење:

So nasa pobeda i na cesite vecerta se prai krug od tri reprezentacii se gleda gol razlika vo megusebnite utakmici,
Avstrija +3(utakmica so MKD)
Ceska -1
Makedonija -2 (utakmica so Avstrija)
Pobeda so 2 razlika,Avstrija +1,MKD 0,Ceska -1.
Pobeda so 3 razlika,MKD +1,Avstrija 0,Ceska -1.
Се прави круг или се гледа целосна гол разлика?
 
Член од
30 септември 2011
Мислења
2.713
Поени од реакции
2.599
Не сум експерт, но нешто приметив..:(

ВО ПРВО ПОЛУВРЕМЕ СО 5-1 ОДБРАНА ПРИМИВМЕ 9 ГОЛОВИ
ВО ВТОРО ПОЛУВРЕМЕ СО 6-0 ОДБРАНА ПРИМИВМЕ ДУПЛО ПОВЕЌЕ...
 
Член од
16 јули 2013
Мислења
3.865
Поени од реакции
4.368
По некоја логика треба да ја победиме Австрија повеќе од тоа што Чешка ќе ја победи Украина

значи....... :D
Автоматски споено мислење:


Се прави круг или се гледа целосна гол разлика?
Gol razlika samo vo megusebnite,imase takov slucaj lani bas Ceska bese vklucena koga gi tepaa na Danska i Ungarija,togas imaa isto bodovi Danska,Spanija i Ceska,ama cesite zavrsija ko treti zaso gi poparija spancite 32-15 u megusebniot.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
6.546
Поени од реакции
21.524
Прв спорт во државава, во Европа сме 20ти, доволно кажува на кое спортско ниво ни е државата.

Добро бе што се учи по школиве, секој пето дете тренираше ракомет пред неколку години, а од нив ниеден асален не искочи. Последните добри ракометари што искочија се Манасков, Стојанче и Георгиевски, а тоа беше пред повеќе од 10год.
Ja kogaa trenirav fudbal kako mal, sekoj tret beshe zapishan vo nekoj klub.
Ete, od moja generacija samo 2-3ca ispadnaa igrachi od koi samo eden e vo seniorskiot tim (S.Ristovski)
Muabetot mi e, nie ne sme tolku talentirana nacija. Osobeno i fizikata ne ni e kako srbite. Nie sme otsekogash prosek sekade, a toa shto se sluchi so kosharkarskata i rakometnata reprezentacija beshe mal blesok na edna dobro sklopena generacija.
Mora da se napomene i deka za edna generacija da igra podolgo vreme zaedno vazat mnogu faktori.

Ne treba mnogu da pagjame vo nesvest shto ne sme pominale grupi ili pak za idninata. Koga togash pak kje ni se pogodi generacija i pak kje se raduvame.
 
Член од
3 февруари 2019
Мислења
2.483
Поени од реакции
4.135
Столе скоро цело второ го заборава на клупа, тајм аут зема на 2 разлика и не цела минута до крај, никаква воиграна акција во напад... :facepalm:


Многу стручна анализа, секоја чест.
 

acermk

лавот во сенка
Член од
18 јуни 2009
Мислења
1.920
Поени од реакции
826
Ајде ајде почнавме Австрија наша е :tapp:...ако има некој поупатен во ракомет зошто Австрија би била полесен противник од Чешка, а Австрија ја победи Чешка...
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.489

Rigil

Tu te reconnaîtras
Член од
14 јуни 2015
Мислења
6.399
Поени од реакции
7.334
Сега ситуација
МКД -1
УКР -3
ЧЕШ +2

Ако Украина ја совлада Чешка
-со еден гол разлика тогаш
ЧЕШ +1
МКД -1
УКР -2

-со два гола разлика
ЧЕШ 0
МКД -1
УКР -1

-со три гола разлика
УКР 0
ЧЕШ -1
МКД -1

-со четири гола разлика
УКР 1
МКД -1
ЧЕШ -2

Што значи дека со победа на Украина над Чешка со било колку разлика ние отпаѓаме сигурно ако не ја победиме Австрија или изиграме нерешено.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom