Груевски повика на обединување за државните и националните интереси

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
сеа ќе се правиме слепи :)
немам ништо против Македонците само против лудилово кое не фати малце касно и во лошо време:)
Кога се случи тепачката на плоштад излегоа со список на луѓе со неМакедонско етничко потекло

Сеа мислиш дека нема пак да излезат со список?ако не успее референдумот? Не ме смеј глеј малце подалеку од твојата националност :) која те заслепува и не слушај наоколу дека има предавници, има луѓе со интерес и пари вас ви даваат oгледалца за да ВЕ ЗАЛАЖАТ ДОДЕКА одзади ви го празнат новчаникот и распродаваат имотот:)

Ако толку многу добро ја согледуваш моменталната политичка реалност требаше оддамна да ти стане јасно чии интереси и чиви пари тука заслепуваат. Се повеќе народот е тој кој стои зад својата држава а се помалку тие кои се избрани, кои сакаат да бидат избрани или биле некогаш избрани.
Така да тоа огледало што го спомнуваш не е баш насочено на тој начин на кој ти тука сакаш да го претставиш.
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Ако изгласаме промена на име значи навистина не го заслужуваме името Македонија и треба да се расчисти еднаш за секогаш.
Првиот тест со БЈРМ го паднавме.
Во ниту една нормална држава подметнување на такво срамно име не проаѓа без револуција.
А како може да бидеме сигурни дека резултатите од референдумот,нема да се наштимаат во корист за промена на име?

Не прифаќам црно бел свет.
Грујо има таму и таму грешки, има таму и таму достигнувања.
Се става се тоа на кантар се мери со новата програма на СДСМ и се гласа.
Незнам друг начин, ако има повели презентирај ми го.
И кога се ќе ставиме на кантар,дали Гвујо дали Б.Ц тоа му доаѓа исти к*р у два примерока.
На народот веќе му е смачено од разно-разни програми,ветувања и ЛАГИ.18 години некој да не лаже,само да ветува предизборно,а ништо да не исполнува.......па многу е бре:nesvest:
 
M

marsovka

Гостин
Ако толку многу добро ја согледуваш моменталната политичка реалност требаше оддамна да ти стане јасно чии интереси и чиви пари тука заслепуваат. Се повеќе народот е тој кој стои зад својата држава а се помалку тие кои се избрани, кои сакаат да бидат избрани или биле некогаш избрани.
Така да тоа огледало што го спомнуваш не е баш насочено на тој начин на кој ти тука сакаш да го претставиш.
брее
си чул за огледалцата на конквидистаторите?:)

Реалноста е оваа
Името---->мачка се качила на дрво нема кој да ја симне
референдум---->голема веројатност дека нема да успеее,а може да предизвика раздор ништо повеќе бидејќи превидувам дека криви ќе бидат другите етнички малцинства кои не излегле и гласале или пак гласале за мењање на името
власта----->едвај чека да има вакво нешто за да продолжи да го цеди буџетот и парите да ги пренасочува во нечии фирми и да продолжи со својата кампања каде ние сме под постојана некаква ми ти закана за губење индетитет(се прашувам како може некој да ти го земе индетитетот?ќе заборавиш дека си Македонец?)
Народот ----->неуките индијанци и плус ограбени

Kids it is all in your heads:)There is no bogeyman:)
 

Кралот Марко

Не прилепчанецот, ами Јас
Член од
6 ноември 2008
Мислења
3.969
Поени од реакции
278
сеа ќе се правиме слепи :)
немам ништо против Македонците само против лудилово кое не фати малце касно и во лошо време:)
Кога се случи тепачката на плоштад излегоа со список на луѓе со неМакедонско етничко потекло

Сеа мислиш дека нема пак да излезат со список?ако не успее референдумот? Не ме смеј глеј малце подалеку од твојата националност :) која те заслепува и не слушај наоколу дека има предавници, има луѓе со интерес и пари вас ви даваат oгледалца за да ВЕ ЗАЛАЖАТ ДОДЕКА одзади ви го празнат новчаникот и распродаваат имотот:)
Не можам едно да разберам зошто постојано мислиш дека НИЕ, а ВИЕ не? И кои тоа НИЕ, а кои тоа ВИЕ? НИЕ слепите националисти? А ВИЕ просветлените реалисти? НИЕ тефтерџиите, а ВИЕ тефтеросаните?
Ти така настапуваш и правиш список на НИЕ и ВИЕ. Сите заедно сме во го*на, само што ја јадеме со различен зачин. Е, некој зачин едноставно го имаш со раѓање, а некој го немаш па додека го најдеш испробуваш многу, се разбира продавачите на зачин имаат ќар од продажбата. А огледалцата веќе одамна се замаглени затоа имаме криза на идентитетот, па делењето на НИЕ и ВИЕ е само немоќ со кој не можеме да сфатиме дека НИЕ и ВИЕ сме СИТЕ... оние кои што за несреќа на сето имаат и празен паричник и распродаден имот.
 
M

marsovka

Гостин
Не можам едно да разберам зошто постојано мислиш дека НИЕ, а ВИЕ не? И кои тоа НИЕ, а кои тоа ВИЕ? НИЕ слепите националисти? А ВИЕ просветлените реалисти? НИЕ тефтерџиите, а ВИЕ тефтеросаните?
Ти така настапуваш и правиш список на НИЕ и ВИЕ. Сите заедно сме во го*на, само што ја јадеме со различен зачин. Е, некој зачин едноставно го имаш со раѓање, а некој го немаш па додека го најдеш испробуваш многу, се разбира продавачите на зачин имаат ќар од продажбата. А огледалцата веќе одамна се замаглени затоа имаме криза на идентитетот, па делењето на НИЕ и ВИЕ е само немоќ со кој не можеме да сфатиме дека НИЕ и ВИЕ сме СИТЕ... оние кои што за несреќа на сето имаат и празен паричник и распродаден имот.
вие луѓето кои имате навика освен homo sapiens назнаката да додавате ред други тагови за да се најдете себе си :)
Убаво му објаснив на зенг горе помачи се малце да разбереш што сакам да ти кажам
ајде не ме разочарувај п.с имам профил:)пиши таму да не ја тераме работата ептен оф топик
 

Zeng

Thinking inside the box
Член од
9 април 2008
Мислења
1.103
Поени од реакции
31
брее
си чул за огледалцата на конквидистаторите?:)

Реалноста е оваа
Името---->мачка се качила на дрво нема кој да ја симне
референдум---->голема веројатност дека нема да успеее,а може да предизвика раздор ништо повеќе бидејќи превидувам дека криви ќе бидат другите етнички малцинства кои не излегле и гласале или пак гласале за мењање на името
власта----->едвај чека да има вакво нешто за да продолжи да го цеди буџетот и парите да ги пренасочува во нечии фирми и да продолжи со својата кампања каде ние сме под постојана некаква ми ти закана за губење индетитет(се прашувам како може некој да ти го земе индетитетот?ќе заборавиш дека си Македонец?)
Народот ----->неуките индијанци и плус ограбени

Kids it is all in your heads:)There is no bogeyman:)
Знаеш многу е фино од страна да седиш и да бистриш политика...очигледно тебе ти многу лесно па реши нас неуките индијанци да не просветлуваш. А и очигледно не го разбра мојот пост... не знам напиши некоја колумна за утрински таму ќе те разберат најубаво.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
Referendumot e cistenje na race od toa sto pregovarat vo momentot.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Ставовите на Груевски ми се добро познати и тој Груевски не остапил ниту мм од тоа што го рекол за името.
Има кажано, секој разумен предлог ние ќе го дадеме на референдум.
И многу добро ја сваќам неговата позиција, опкружен со опозиција која би шитнала се, на која ништо не и е свето и која тоа го има докажано на многу пати.

Што имаме кај Црвенковски.
Став 1. БЈРМ за 3 месеци.
Став 2. Двојна формула.
Став 3. Замена на БЈРМ со сложено име.

И сето ова ние го нарекуваме државничко однесување.
Да му се згади на човек и со малку морални вредности во себе.
Ete dobro, i da go imas toa od strana na Crvenkovski ,sto od toa. Toj e opozicija i nikako ne moze da vlijae na nestata. Sto imame od strana na Gruevski i zasto toa bi go staval na referendum . Zasto ako ima veke dobien mandat za resavanja na problemi vo drzavata , a pritoa ima apsolutna vlast ,ne gi sprovede tie resenija. Zasto bi imalo referendum,toa mi e prasanjeto. Ima mandat , a bara referendum.
Tebe ne ti se zgaduva li bar malku sto na referendum ke te prasuva za tvoeto cuvstvo Gruevski? Ne se li osekas malku potceneto?
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Ete dobro, i da go imas toa od strana na Crvenkovski ,sto od toa. Toj e opozicija i nikako ne moze da vlijae na nestata. Sto imame od strana na Gruevski i zasto toa bi go staval na referendum . Zasto ako ima veke dobien mandat za resavanja na problemi vo drzavata , a pritoa ima apsolutna vlast ,ne gi sprovede tie resenija. Zasto bi imalo referendum,toa mi e prasanjeto. Ima mandat , a bara referendum.
Tebe ne ti se zgaduva li bar malku sto na referendum ke te prasuva za tvoeto cuvstvo Gruevski? Ne se li osekas malku potceneto?
Еве јас на пример се осеќам многу потценето.Не кријам дека е така.Ме праша мене некој дали сакам да се викам БЈРМОВЕЦ?Ме праша мене некој дали ќе го прифатам сегашново знаме?Да така се осеќам ама не ме потцени Гвујо туку ме потцени Бранко.Не би се сложил со референдумот не дека со тоа некој ќе ме потцени туку дека власта не може да ги издржи сите притисоци и во него бара алиби.Решение има.Проблемот е во тоа што ако по некоја случајност Грујо го реши прашанјето во наша полза,тоа СДСМ никогаш нема да може да го проголта од причина што не го решила таа.Не мора да се фрла со дрва и камења само по Грујо.Зошто на пример не седнат еднаш и да изградат еден став.Или, или.Како што направија Грците.Јас вака следеќи ги глупациве наши се си мислам дека ќе го проебиме и тоа што го имаме и натаму ќе се обвинуваме кој што направил а и натаму ќе се повикуваме да си ги трескаме главите од зид итн итн.
 
Член од
30 март 2009
Мислења
418
Поени од реакции
27
Проблемот е во тоа што ако по некоја случајност Грујо го реши прашанјето во наша полза,тоа СДСМ никогаш нема да може да го проголта од причина што не го решила таа.
Sto e ovde problem? Sakas da kazes deka vemeroto vodi smetka za SDSM i nejzinite progoltuvanja ili sto?
 

Никола

Државник
Член од
18 април 2005
Мислења
5.074
Поени од реакции
333
сдс стоките да се воздржат од коментари за името.
Немаат никаква морална основа за истото.
Нека се воздржат ако не друго.
Да не повторувам, киро и бане продадоа и име и знаме, сега е излишно да се бараат други виновници.
Уште еднаш, ќутете си.
Има и други теми, на нив пишувајте.
 

realen_07

Опозиционер
Член од
12 април 2008
Мислења
3.636
Поени од реакции
134
сдс стоките да се воздржат од коментари за името.
Немаат никаква морална основа за истото.
Нека се воздржат ако не друго.
Да не повторувам, киро и бане продадоа и име и знаме, сега е излишно да се бараат други виновници.
Уште еднаш, ќутете си.
Има и други теми, на нив пишувајте.
Ooo Џони.
Па кај си ти, почна веќе да ми недостасуваш.
Во знак на почит спрема тебе и таквите како тебе, повели еден срдечен поздрав од чичко ти Буш помладиот :back:



Ах за малку ќе заборавев да ти кажам дека ДПМНЕ гоедата веќе наголемо работат на промена на името.....али они викаат само за меѓународна употреба....така да нели не би требало да биде страшно.....њали :toe:
 
Член од
29 декември 2008
Мислења
1.505
Поени од реакции
43
Sto e ovde problem? Sakas da kazes deka vemeroto vodi smetka za SDSM i nejzinite progoltuvanja ili sto?
Мислев дека сум јасен.Тоа е нашата болка,што се што би се направило и што досега е направено за доброто на мајката ни мила Македонија едниот на другиот му го оспорува.СДСМ никогаш не би признала нешто добро од страна на ВЕМЕРО.И обратно.Но рака на срце СДС предничи во тоа.Би било премногу за нив ако по некоја случајност Грујо го реши проблемот позитивно.Нивната препотентност и ароганција не би го дозволила тоа.Ти можеш да се инатиш да се држиш до зид но реалноста е таа.Веќе СДС се прочитани а Грујо допрва треба да јаде сомуни.

Ooo Џони.
Па кај си ти, почна веќе да ми недостасуваш.
Во знак на почит спрема тебе и таквите како тебе, повели еден срдечен поздрав од чичко ти Буш помладиот :back:



Ах за малку ќе заборавев да ти кажам дека ДПМНЕ гоедата
веќе наголемо работат на промена на името.....али они викаат само за меѓународна употреба....така да нели не би требало да биде страшно.....њали :toe:
Ај реален биди малку на нивоу.
 
Член од
18 јуни 2009
Мислења
40
Поени од реакции
0
сдс стоките да се воздржат од коментари за името.
Немаат никаква морална основа за истото.
Нека се воздржат ако не друго.
Да не повторувам, киро и бане продадоа и име и знаме, сега е излишно да се бараат други виновници.
Уште еднаш, ќутете си.
Има и други теми, на нив пишувајте.
Nema drugi vinovnici ima samo VMRO Grujo i razumen kompromis.
Drugoto e istorija na koja ke se sekavate kako Grujo go napravi razumniot kompromis.
I ti i tie kako tebe takvite da ve vidam sto obrazlozenie ke davate za nekoj mesec.
Ne se rodilo i ne ke se rodi popredavnici od dpmnevcinjata.
Sega trk vo stabce kaj Protuger da ti ja smeni plocata so nova tema
 

Kajgana Shop

На врв Bottom