Гостувања на странски навивачи во Македонија!

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Ова вчеравечер се случи и во Тетово!
После журката, ми зедоја адреса за да ми испратат килт!
Пцуеја против англија, го фалеа скопското пиво......и тн:helou:
Во Тетовоо?
Е ова ме изненади.
Шо барале во Тетово?:)
 
Член од
2 јуни 2007
Мислења
5.704
Поени од реакции
3.266
И мене многу ми се допаднаа Шкотите, посебно со нивниот гест, тоа што донираа средства, за тоа имаат огромно БРАВО.
Инаку, од досегашните посетители, и Холанѓаните се добри типови, а мислам дека и Турците биле мирни и пријателски.
 

Hellz Guardian

We do what we want
Член од
2 февруари 2008
Мислења
6.857
Поени од реакции
1.232
Дефинитивно од сите до сеа што било шкотланѓаните се однесуваат најдобро,донираат пари,пеат македонски песни...навистина се дѕверови
 
Член од
18 септември 2007
Мислења
2.547
Поени од реакции
33
Закон луѓе! Алал да им е! За нив можам да кажам се најдобро! Каква атракција ни направија :vozbud:! Одамна немало толку добра атмосфера пред натпревар. На второ место би ги ставила Холанѓаните, ама сепак Шкотланѓаниве тешко некој да ги надмине. Вакво нешто до сега немам видено.
 

AquaCool

Sound Factory
Член од
25 ноември 2007
Мислења
144
Поени од реакции
0
Да да најбоље се Шкотиве стварно, и не се такви ватрени ко Англичаните, мн се закон.Идат по улица поздравуваат, дури вчера и у еден кафич дојдоа не частеа цела маса пиво само зашто ги поздравивме.Ме изненадија пријатно ептен....:D:D:D
 

Пики

amazing happens
Член од
10 март 2007
Мислења
1.923
Поени од реакции
37
Многу кеф ми направија ова Шкотиве.Ептен закон луѓе се
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Го слушнавте ли тој Шкотот на вестите што кажа?

"Fuck Greece, yes, Fuck Greece"

Ова ми го разубави денот.
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
A што беше проблемот, зошто не ги пуштиле на стадион тие со карта?
 

Ddime

████████████████████
Член од
18 февруари 2007
Мислења
5.076
Поени од реакции
212
Затоа што македонската полиција е тапа.

Имаше издадено нешто како безбедносна мерка да се отстранат сите странски навивачи од западна и јужна трибина. И глупиве полицајци направија таква збрка што незнаеа кој што е....

Среќа имаа оние што дојдоа порано.
 

THE_PIRAT

Avanti Formica atomica!
Член од
14 февруари 2007
Мислења
2.508
Поени од реакции
79
Закон беа многу не величеа како држава и секоја чест за нив ова се прави навивачи:toe:
 
Член од
31 јули 2008
Мислења
2.065
Поени од реакции
666
kolku so razbrav bilo isprateno pismo od FFM do Skotskata federacija deka ke bidat pusteni samo 1000 navivaci,a 3000 veke kupile karti (site sto dosle kaj nas)....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom