Гостувања на странски навивачи во Македонија!

Дискусија во форумот 'Навивачки групи' започната од ^Capo^, 6 септември 2008.

 1. ^Capo^

  ^Capo^ Креативец во движење:)

  Член од:
  18 февруари 2006
  Мислења:
  2.752
  Допаѓања:
  285
  Дефинитивно од сите гостински навивачи кој што гостувале во Македонија, Шкотланѓаниве ми направија највеке мерак.
  Позитивни ликови, ни направија голем атер со пеење на наши песни, донираа многу илјади евра за хуманитарни цели, не прават проблеми...сосема спротивно од оние клошарине од истиот остров.
  Дали ви се свигаат?
  Кои според вас биле најдобри, а кои најлоши гости кај нас?
  Еве и еден клип снимен денеска

  П.С Напред Македонија утре сите сме со тебе!
   
  На Helo му/ѝ се допаѓа ова.
 2. hannibal06

  hannibal06

  Член од:
  12 октомври 2007
  Мислења:
  1.482
  Допаѓања:
  22
  Дефинитивно мегу најдобрите
   
 3. ^Exotic^

  ^Exotic^ Wanderstruck

  Член од:
  25 ноември 2007
  Мислења:
  5.967
  Допаѓања:
  1.046
  Стварно интересни луѓе изгледаат.Не прават бељи и се дружат.А многу ми се допаѓа донирањето пари за хуманитарни цели.Браво Шкотланѓани:)

  Овие би биле едни од најдобрите фанови тука.Англичаните стварно разочаруваат.
   
 4. pirlo21

  pirlo21 којотот

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  1.813
  Допаѓања:
  159
  Секоја чест за Шкотиве за тоа што се примерни, хуманитарни акции едно друго, али да си бидам искрен отсекогаш повеќе сум сакал бесни навивачи(хулигани) да има тепачки како што се (Англичаните, Русите) а не вакви некојси мирни дечки. Но браво за нив и сами си кажаа дека не прават бељи на гости и го почитувам тоа.
   
 5. hannibal06

  hannibal06

  Член од:
  12 октомври 2007
  Мислења:
  1.482
  Допаѓања:
  22
  Чисто информативно само. Навивачите на Глазгов и Селтик се сметат за едни од нај- хулиганите.Секоја чест тоа не го покажуват надвор и се обединети сите за Шкотска
   
 6. Ханзо

  Ханзо Гостин

  И што со тепачките?
   
 7. Mlad_man

  Mlad_man Sine Qua Non

  Член од:
  20 април 2007
  Мислења:
  3.477
  Допаѓања:
  208
  Ѕверови се луѓево. Секоја им чест си уживаат овде многу им е убаво. Весели се не се расправаат веат наши знамиња и се дерат македонија. Алал нека им е права атракција.
   
 8. Христов

  Христов

  Член од:
  16 јули 2007
  Мислења:
  12.386
  Допаѓања:
  3.804
  Браво за Шкотланѓаните брааво !!!Парите дадени во хуманитарни цели браво !:vozbud:А Пирло со тебе не се согласувам,да ни доаѓаат во Скопје и да се тепаат?:nesvest:
   
 9. Феномен

  Феномен Џомба

  Член од:
  21 август 2008
  Мислења:
  4.837
  Допаѓања:
  111
  Закон се Шкотиве нема шо
  Многу си ги засакав како нација:back:
   
 10. BoR4e

  BoR4e Manchester United

  Член од:
  28 февруари 2008
  Мислења:
  2.384
  Допаѓања:
  35
  браво за шкотлаѓаните , се гледа оти се едни од најдобрите навивачи
  и пирло шо ке постигнат ако се тепат .. некој ке леже во болница некој ке оде у полиција , а со шкотлаѓаните се забавуваш не прават бељи
   
 11. Crazy in Love

  Crazy in Love Here's looking at you kid.

  Член од:
  25 јануари 2007
  Мислења:
  23.814
  Допаѓања:
  25.371
  Закон се Шкотланѓаните дефинитивно.
  Шоу атракција се.
  Многу ми се интересни. Одат по улица и викаат Hello, здраво. Баш ми се позитивни.
   
 12. pirlo21

  pirlo21 којотот

  Член од:
  12 јануари 2008
  Мислења:
  1.813
  Допаѓања:
  159
  Добро бе чоек ја повеќе тоа го сакам, а сигурен сум знаеш дека тепачките се случуваат со причина, на пр некој ќе ми опцуе мајка од гостите, и ја што да правам ќе му речам фала???

  Фудбалот е повеќе од следење на натпревар
  И би ти рекол: Welcome to the ultras:)
  Беља се прави само кога има некоја многу добра причина, а и сигурен сум дека доколку би дошло до инцидент и да ти шибне некој бокс ти би му вратил со иста мера.
   
 13. Helo

  Helo

  Член од:
  4 јуни 2007
  Мислења:
  2.885
  Допаѓања:
  189
  Глупиот водител вика: Браво за Холанѓаните. Eбате ботот.

  Иначе Шкотска и шкотланѓаните ми се 2ра омилена нација после Македонија!
   
 14. The Mummy

  The Mummy The world is not enough

  Член од:
  3 мај 2006
  Мислења:
  5.416
  Допаѓања:
  179
  Прееска во еден кафич имаше жива рок музика и се палеа на песните, пееја на цел глас, наздравуваа со нас и немаше никакви проблеми. После ги гледаме на улица одат и пејат Македонија еееееее, Македонија ооооооооо:)
   
 15. pain_killer

  pain_killer Invictus

  Член од:
  27 јули 2007
  Мислења:
  4.522
  Допаѓања:
  2.190
  Ова вчеравечер се случи и во Тетово!
  После журката, ми зедоја адреса за да ми испратат килт!
  Пцуеја против англија, го фалеа скопското пиво......и тн:helou:
   

Сподели преку: