Гостувања на странски навивачи во Македонија!

А

Ајсшутер

Гостин
Шкотиве до сега најдобри гостински навивачи.
- Донирале околу 14.000 евра
- Многу пријатен народ кој да помине викаат Hello
- Се изнакупувале маици со текст 'I love Macedonia'
- Некои навивачи од нив носеа шалови од Македонија на утакмицата
- И овој навивачот што рекол "Fuck Greece, yes, Fuck Greece" закон :)
 

Chombe_United

Да ми бричите ташаците!
Член од
14 декември 2007
Мислења
8.809
Поени од реакции
452
Браво за шкотите, многу срце луѓе, мислам дека и на стадион немаше невкусни довикувања меѓу навивачите!
 

goodman_91

Бубалица
Член од
2 јануари 2008
Мислења
1.341
Поени од реакции
29
Шкотиве се супер, ги видов у центар (уствари они беа секаде), пријатни се, комуникативни луѓе, само што не знам што му беше на оној финтата кога ја ќинеше картата и викаше дека не мразел и дека више нема да идел во Македонија. Што сме ние криви македонците за тоа што не го пуштиле да влезе на стадион, сепак се работи за нивна безбедност, што знаеш што може да се случи ако седат наши и нивни на иста трибина, али тоа е тоа.

Патем, ќе доаѓаат ли Холанѓани?
 

курајбер

млад, потентен
Член од
29 јануари 2007
Мислења
16.472
Поени од реакции
47.431
Закон луѓе нема што, за разлика од англиските тмурни грди и нападни комшии ова се народ ипол,ведри насмеани весели луѓе на место,
И едно прашање до тие шо беа на запад не знам кај да го поставам ова.На ТВ дадоа слика од запад и народов ко се тепше ми заличе... убаво видов или не :icon_neut
 
V

Viktoranius

Гостин
Закон луѓе нема што, за разлика од англиските тмурни грди и нападни комшии ова се народ ипол,ведри насмеани весели луѓе на место,
И едно прашање до тие шо беа на запад не знам кај да го поставам ова.На ТВ дадоа слика од запад и народов ко се тепше ми заличе... убаво видов или не :icon_neut
Јас како шо видов алфите интервенираа за знамето со ликот на Тарчуловски. Сигурно е било за тоа, затоа што според правила на уефа некои не било дозволено бла бла .............
 
А

Ајсшутер

Гостин
Како што кажа Viktoranius не било дозволено политички транспаренти и им рекле да го тргнат вие нејкеле и тепачка.
Иначе дајте го форумов на Холанѓаниве ако имаат :)
 

GavolRulz

hippopotomonstrosesquipedaliophobia
Член од
23 март 2008
Мислења
12.630
Поени од реакции
11.231
Како што кажа Viktoranius не било дозволено политички транспаренти и им рекле да го тргнат вие нејкеле и тепачка.
Иначе дајте го форумов на Холанѓаниве ако имаат :)
http://taboard.com/forum/

Баш сега јас го разгледував. Никој не е задоволен од судијата :)
 

Vartolu

1897 Fighter
Член од
29 декември 2007
Мислења
14.654
Поени од реакции
5.338
Според она што го видов, Шкотските навивачи беа пријателски настроени, немаше инциденти, се покажаа многу благородни, поклонија на децата бездомници пари, и по се она што го гледав на ТВ беа забавни, комуникативни, не-провокаторско настроени..Секоја чест за Шкотите, по се изгледа дека се добри и фини луѓе..
 

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Пак ќе речам закон се луѓето, јас дури се сликав со нив!:pipi:
 
Член од
12 октомври 2007
Мислења
1.482
Поени од реакции
22
Стварно се закон, а многу ми е мака за оние што не ги пуштиле. А имаше место и на исток за уште 500 души само го заградиле оној долниот дел.
 
Член од
7 мај 2008
Мислења
2.818
Поени од реакции
368
Збрцан е Шкотски навивач во Кисела Вода вечерва, така кажаа на вести не знам колку е точна информацијата
 

Kajgana Shop

На врв Bottom