Горан Пандев Бугар според австралиската FOXTEL

Статус
Затворена за нови мислења.

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88
Абе ти си немал работа со гејци изгледа.
Гејците дијаспората можда прави вакви збрки не им е прв пат, а ти што велиш нешто ЕУ сенати, влади се замараат со Пандев хехехе од кај ти дојде тоа хехехе...
ќе имав за малце у Солун :icon_mrgr

абе добро, може имаат појака дијаспора но чим косовариве кај нас немаат влијание по македонските национални телевизии не верувам дека они би праеле далавери, кога сите се молат по дома за опстанокот на економијата на нивната poor нација...

не се исклучува можноста да имаат некој Хелас инфлатирано у Фокс, само тогаш би настанала оваа збрка... али па не ми е јасно зашо Гејлада би им помагала на Татарија :toe: :pos2:

значи можно е ова да било намерно али тоа да го напраил еден индивидуалец, а не како продукција цел ФОКС
 

MkDon

Valencianista
Член од
22 септември 2008
Мислења
1.580
Поени од реакции
3.007
ќе имав за малце у Солун :icon_mrgr

абе добро, може имаат појака дијаспора но чим косовариве кај нас немаат влијание по македонските национални телевизии не верувам дека они би праеле далавери, кога сите се молат по дома за опстанокот на економијата на нивната poor нација...

не се исклучува можноста да имаат некој Хелас инфлатирано у Фокс, само тогаш би настанала оваа збрка... али па не ми е јасно зашо Гејлада би им помагала на Татарија :toe: :pos2:

значи можно е ова да било намерно али тоа да го напраил еден индивидуалец, а не како продукција цел ФОКС
Ова не е никакво помагање на Татарија, туку негирање на зборот Македонија...:tapp:
 

ElNinho

Мадридиста!
Член од
17 јули 2009
Мислења
20.959
Поени од реакции
57.695
не се исклучува можноста да имаат некој Хелас инфлатирано у Фокс, само тогаш би настанала оваа збрка... али па не ми е јасно зашо Гејлада би им помагала на Татарија :toe: :pos2:

значи можно е ова да било намерно али тоа да го напраил еден индивидуалец, а не како продукција цел ФОКС
Епа неможат грк да го пишат... презимето му е слично на бугарските, завршува со -ЕВ, да ти пишат тебе некој играч Татарев и пишат дека е бугар нема многу да се мислиш за да поверуваш.

Иако не е некоја си грешка за „војна“, треба да пратат тие од телевизијата барем писмено извинување. Искрено мене појќе ме фаќа страв од нашиве медиуми, може се да им текне. :kesa:
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Што го преправивте насоловот кога од интернет страната на кирилица е земен. Идете сега и на кирилица преправете им го насоловот на статијата :pos2:




http://www.kirilica.com.mk/vest.asp?id=43795
 

LordDragonII

Dr.Strangelove
Член од
15 август 2008
Мислења
10.995
Поени од реакции
5.725
ќе имав за малце у Солун :icon_mrgr

абе добро, може имаат појака дијаспора но чим косовариве кај нас немаат влијание по македонските национални телевизии не верувам дека они би праеле далавери, кога сите се молат по дома за опстанокот на економијата на нивната poor нација...

не се исклучува можноста да имаат некој Хелас инфлатирано у Фокс, само тогаш би настанала оваа збрка... али па не ми е јасно зашо Гејлада би им помагала на Татарија :toe: :pos2:

значи можно е ова да било намерно али тоа да го напраил еден индивидуалец, а не како продукција цел ФОКС
На грк да го заврзиш со товар и го фрлиш во вода ќе ти вели дека не се дави се додека не се удави.

Ако се у криза они, за нас имаат време не му се секирај :)

Како бе не ти е јасно зошто Гјеците им помагаат на Татарите ?

Како и да е, грешката е намерна а сега зошто и како ќе видиме.
 

Syn

https://www.youtube.com/watch?v=zBkuNpgACH0
Член од
23 декември 2007
Мислења
29.371
Поени од реакции
42.328
Што го преправивте насоловот кога од интернет страната на кирилица е земен. Идете сега и на кирилица преправете им го насоловот на статијата :pos2:
Нивната доза на ретардираност за шиткање на статии за да им бидат читани не мора и тука да ја префрламе. :wink:
Знаат проста раја на шо се пали.
 
Член од
6 април 2009
Мислења
6.146
Поени од реакции
2.985
Е ај сега и ние Роналдо да го направиме македонец. :pos2: Како и да е што сакаат нека пишат , ние си знаеме дека Гоче си е македонец.
 
Член од
28 октомври 2005
Мислења
8.293
Поени од реакции
1.646
Имаше за ова како вест број еден на канал 5 :helou:
 
Член од
25 септември 2008
Мислења
8.785
Поени од реакции
1.554
Преку куров овие, се ни присвоија.:pusk:
 
Член од
19 септември 2005
Мислења
5.616
Поени од реакции
180
...дека Бербатов е Македонец.
Па ова не е лага

Каква музика слушаш?
Само черно. Хардкор, рап. Доктор Дре, Снуп Дог, Фифти Сент, Еминем, Тупак нај-вече. В колата ми г'рми здраво черна музика. Харесвам и б'лгарски изп'лнители. Например "'псурт". Много е готина музиката на тија пичове. Разбира се има моменти, в които ми се приисква македонска музика. И като си пусна, се разтапјам. Класиката в жанра: "Назад, назад, моме Калино", "Ако умра ил' загина", "јовано, јованке". Имам ги и в Лондон. Ето сега брат ми Асен ште има сватба (тја беше на 9 јуни в Благоевград, б.а.), ште г'мжи от такива песни.

Бербатов в детајли
не си мислете, че... може да го накарате да направи нешто против волјата си, голјам македонски инат е
 

|И.И|

говно интерашко
Член од
24 јуни 2008
Мислења
5.560
Поени од реакции
6.673
Спомнав предходно ке спомнам и тука...

Един народ ,две држави :pos:

Епа чим Паки е Бугар ондак Боки13 е Грк...што се нема да прочиташ по ова нетов :)
 

bRutal savaGe

ಠ_ಠ
Член од
10 јули 2009
Мислења
4.213
Поени од реакции
88

еве дупете ги :pos2::pos2:

од 40 сек. нагоре..
 

Io Sono Interista

The original, one and only IoSono.
Член од
21 декември 2007
Мислења
28.383
Поени од реакции
58.166
Имавте и тема Горан Пандев на пример...
 

Me2

интериста
Член од
21 ноември 2009
Мислења
5.205
Поени од реакции
2.199
Абе сите ни љубоморат затоа што имаме најдобар фудбалер на балканот, можат само да ни го јадат к*р*т :pusk: :drk:
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom