Горан Пандев Бугар според австралиската FOXTEL

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
25 октомври 2007
Мислења
1.583
Поени од реакции
89
Далеку е роден Медведев, негде таму горе, тука за балкански простори станува збор. Знаеш како е со имињата, мислам види ги основачите на ВМРО.
Знам дека ти е тешко да гледаш далеку ама пробај да не се користиш со бугарски педерски финтичиња.
Објасни му на Медведев дека е Бугар.
 
Член од
6 април 2007
Мислења
1.095
Поени од реакции
443
Види мајката... Чудно како знаеле дека Станковиќ е Србин, Балотели - Италијанец, Марига - Кенијец, или Ето - Нигеријец, кога повеќе звучи како К-15ец (ето видите). А ако се работи за пасош бугарски, тогаш - да, слободно нека го пишат Бугар :)
Аспарух Калашњиков :vozbud:
 
B

Borg_Drone

Гостин
За ова што се случило никој не ни е крив, туку самите сме криви.Толку слушнале за земјава надвор, некои мислат дека сеуште сме под Југославија, некои не ни знаат дека постоиме, некои пак мислат дека Македонија е салата.А кој е виновен за тоа што Македонија никаде не е презентирана?! Никој друг, туку самите ние.
Знам еднаш неодамна имаше и на една канадска телевизија каде Приштина беше претставен како главен град на Македонија.Мислам дека тоа беше на канадската национална телевизија (а имаше и на форумов отворено тема за тоа) само не можам да најдам.
Но, од една страна и редакцијата на телевизијата е виновна, имаат интернет таму сигурно, ако не знаеле можеле да проверат која националност е Пандев (за тоа може да се најдат податоци) и во која држава е роден.

P.S.

Што му обрнувате внимание на пацеров, ајд не се оптеретувајте со него воопшто.
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Ova e porednata bulgarska paravokacia
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
A sto pravime ako stvarno se izjasnil kako bugarin?? Zosto Pandev ne izleze pred javnosta i da kaze deka jas sum makedonec,a ne bugarin,a toj sto rekol? Ne sakam da se zanimavam so ovie gluposti......

Somnitelen slucaj:toe:
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
A sto pravime ako stvarno se izjasnil kako bugarin?? Zosto Pandev ne izleze pred javnosta i da kaze deka jas sum makedonec,a ne bugarin,a toj sto rekol? Ne sakam da se zanimavam so ovie gluposti......

Slucajot mi e somnitelna???:toe:
Треба стварно да излезе и каже јас сум потомок на Александар не на Аспарух.
Господе боже во каква држава живееме мислам спремни сме Борат филм да сними за нас.
Од вакви мислења ми се плаче човекот најголема реклама и гордос на Македонија вакви мислења да заслужува.
Да сум Пандев да прочитам вакви мислења ќе ми се одмили да играм за репрезентација.
Од мравка слон направија.
 
Член од
18 јануари 2009
Мислења
1.407
Поени од реакции
339
А можно ли е Пандев покрај македонски да има и бугарски пасош или?
 

Soreno

Big Brother
Член од
14 јануари 2009
Мислења
530
Поени од реакции
19
Треба стварно да излезе и каже јас сум потомок на Александар не на Аспарух.
Господе боже во каква држава живееме мислам спремни сме Борат филм да сними за нас.
Од вакви мислења ми се плаче човекот најголема реклама и гордос на Македонија вакви мислења да заслужува.
Да сум Пандев да прочитам вакви мислења ќе ми се одмили да играм за репрезентација.
Од мравка слон направија.
O kav zor ke mi protestita makedonskata zaedniza i makedonskata ambasada??
Ako nekoi treba da protestira to e samiot Pandev!!
A on veke treti den nishto ne kazva .
 
Член од
14 јануари 2008
Мислења
4.251
Поени од реакции
909
A sto pravime ako stvarno se izjasnil kako bugarin?? Zosto Pandev ne izleze pred javnosta i da kaze deka jas sum makedonec,a ne bugarin,a toj sto rekol? Ne sakam da se zanimavam so ovie gluposti......

Somnitelen slucaj:toe:
Кај се изјаснил како Бугарин ??? Шо мајка бара у МАКЕДОНСКА репрезентација тогаш ? Нема потреба да излезе пред јавност и да каже што е !!!
 

Шота Буби

нотар
Член од
4 март 2009
Мислења
3.087
Поени од реакции
1.780
A sto pravime ako stvarno se izjasnil kako bugarin?? Zosto Pandev ne izleze pred javnosta i da kaze deka jas sum makedonec,a ne bugarin,a toj sto rekol? Ne sakam da se zanimavam so ovie gluposti......

Slucajot mi e somnitelna???:toe:
зошто ние македонците треба стално некому да се изјаснуваме кои сме,што сме?!!!Се знае што сме,само македонци и ништо друго..Кој не е македонец,нека излезе и нека каже што е...За Пандев не треба многу да се пишува,само погледнете ги неговите настапи за македонската репрезентација и ќе ви станат доста работи јасни,што е тој...чист ко солза македонец:toe:

O kav zor ke mi protestita makedonskata zaedniza i makedonskata ambasada??
Ako nekoi treba da protestira to e samiot Pandev!!
A on veke treti den nishto ne kazva .
гледаш колку чист и голем македонец,дури не сака тој збор(бугар) во уста да го земе,браво за Пандев..
 

VaZzilL

Сантино Џеновезе
Член од
23 април 2007
Мислења
921
Поени од реакции
39
Добро бе... се слушате ли што зборувате.... се читате ли што пишувате... Бог да чува и да брани, Пандев да излегол на ТВ и да каже дека е Македонец... Ц,ц,ц... до кај отиде светот... Демек ние не знаеме кој е Пандев и што е Пандев, демек тој треба да се докажува пред сите. Па доста е што секаде ја претставува оваа земја, и што гине за неа на теренот.
Од мислењата на Сорено, Еди ребел и Поларис ми се сере. Жими се.
 
Член од
30 август 2008
Мислења
2.232
Поени од реакции
286
A sto pravime ako stvarno se izjasnil kako bugarin?? Zosto Pandev ne izleze pred javnosta i da kaze deka jas sum makedonec,a ne bugarin,a toj sto rekol? Ne sakam da se zanimavam so ovie gluposti......

Somnitelen slucaj:toe:

Uste edno prasanje?

Jas kako sto znam sekogas so ev-ov ovie se bugarski preziminja mozebi gresam, no edno ne mi e jasno, zosto Goran Pandev ne se preziva Goran Pandevski..???????
 

naumdb

Кајгана Менаџер!!!
Член од
5 јуни 2007
Мислења
8.960
Поени од реакции
5.538
Uste edno prasanje?

Jas kako sto znam sekogas so ev-ov ovie se bugarski preziminja mozebi gresam, no edno ne mi e jasno, zosto Goran Pandev ne se preziva Goran Pandevski..???????
А зашто ти си избрал корисничко Polaris, а не Полариски, вака ми изгледаш како некој грк... :pos:
Логикиве ви се...
Македонски презимиња се на -ски, -ов, -ев... Човек што живее тука би требало тоа да го знае.
 
Член од
27 ноември 2007
Мислења
30.515
Поени од реакции
69.215
Uste edno prasanje?

Jas kako sto znam sekogas so ev-ov ovie se bugarski preziminja mozebi gresam, no edno ne mi e jasno, zosto Goran Pandev ne se preziva Goran Pandevski..???????
Пошто презимињата на многу луѓе од Источна македонија завршуваат на -ов!

Он-топик:
Не пишува нигде дека он е бугарин, туку пишува дека земјата од која доаѓа е Бугарија. Значи тука Пандев не е ништо виновен што за сите нас е јасно како ден. Самиот треба да излезе во јавноста и да каже дека доаѓа од Македонија! Иако ова е ефтина провокација и можеби и не е толку потребно да се изјаснува пошто се е тука чисто!
 

Il Fenomeno

non mollare mai
Член од
14 март 2007
Мислења
3.226
Поени од реакции
707
Uste edno prasanje?

Jas kako sto znam sekogas so ev-ov ovie se bugarski preziminja mozebi gresam, no edno ne mi e jasno, zosto Goran Pandev ne se preziva Goran Pandevski..???????
Ти не знам дали вреди да ти се одговара.Ова стварно ли го мислиш.Колку години си 12.Значи половина Македонци сме Бугари.Значи ние од Струмица,Штип,Кавадарци,Гевгелија,Валандово,Велес сме Бугари ова стварно не го знаев.
А ски историјатот не знам дали ќе успееш да сватиш за да ти објаснам.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom