Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Sasa Ilic

Психијатриски случај
Член од
24 август 2016
Мислења
2.107
Поени од реакции
4.579
Овде пишав прв пат за тебе, ова нека и биде збогум, не довидување.

Не сакам да пишам лош збор за тебе, иако ми правеше лоши работи. Секако и јас не бев цвеќка, ама не правев некои работи како ти.

П. С. Секогаш кога ке помислиш лошо за мене или кога ке фрлиш клетва, сети се како ми беше мене кога ти кажав дека не смеам да се нервирам, а ти тоа ми правеше. Последен поздрав. :)
 

Azriel

Simple Man
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.681
Поени од реакции
1.327
Единствена беше да... искрено зараснаа раните што ми ги солеше.

Никој, а ни ти не можеш да сфатиш колку ми значиш изминативе 7-8 години.

Дечишта бевме али детска љубов боли ко сол на рана.
 
Член од
3 април 2020
Мислења
305
Поени од реакции
196
Во нашата чудна релација,не можев да дефинирам кои беа вистински мои чувства, а кои твои, кои ти ги чувствуваше и ги испраќаше како енергија која некогаш беше љубов, некогаш страст, некогаш разочарување, а јас ги ловев и присвојував. По прекинот на секоја можна,наша комуникација, прекина и тоа,а кај мене беше, како никогаш и да не си постоел. Но, денес од никаде, повторно “фаќам“ некоја енергија во етерот,а насоката доаѓа од кај тебе. Најверојатно, набрзо ќе ме исконтактираш, но не, овој пат нема да доволам развој на настаните, мислам одлуката да нема машко во мојот живот, ми е најдобра за сега.
 

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
2.826
Поени од реакции
15.178
Значи сѐ сѐ... ама кога човек во посебни кутивчиња во иста боја ќе ти спакува пица пита и банана бред, со пластична вилушка и салфетки, и уште со паметот се мисли што повеќе ќе одговара да ти напраи, дали лимунада, дали несквик или можеби сок или јогурт сакаш или поима неам што друго... и ти ќе кажеш - е да бе, бајато ќе јадам.
Е така ми иде да ти ја акнам една меѓу рогови... Шипки што ќе ти носам више. :sakasuste:
 
Член од
10 септември 2019
Мислења
48
Поени од реакции
58
Здраво дечки, идам на факс и значи има една професорка уфф леле, морам да ја ебам. Има околу 30 години и немажена е уште, не знам како да дојдам до секс за една ноќ. Мислам само да се набилдан т.е. да бидам во дефиниција, добри пропорции и добра облека, да средам изглед малце, 188 цм сум висок. Знам дека искача девојката навечер на журки, ако некако се сретнеме случајно. Кажете некој совет, сакам само да ја плеснам еднаш.
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
2.162
Поени од реакции
4.066
Колку само би сакал да сме некаде насамо... Само јас и ти, онака исклучени од светот. Да се смееш на моите шеги и глупости, да те тешам кога пак ќе ми кажеш дека си во егзистенцијална криза, да дискутираме за ситници, да се бориме со минатото... Ма уствари, сакам да ти кажам се’ што ти не ми дозволи... И тоа е доволно...
 
Член од
15 април 2019
Мислења
516
Поени од реакции
638
smetav deka dalecinata nema da bide precka za nas dvajca poshto imavme golema ljubov.
 
На врв Bottom