Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

shumecha.tableta

Модератор
Член од
26 декември 2013
Мислења
3.320
Поени од реакции
17.764
Значи сѐ сѐ... ама кога човек во посебни кутивчиња во иста боја ќе ти спакува пица пита и банана бред, со пластична вилушка и салфетки, и уште со паметот се мисли што повеќе ќе одговара да ти напраи, дали лимунада, дали несквик или можеби сок или јогурт сакаш или поима неам што друго... и ти ќе кажеш - е да бе, бајато ќе јадам.
Е така ми иде да ти ја акнам една меѓу рогови... Шипки што ќе ти носам више. :sakasuste:
 
Член од
26 февруари 2016
Мислења
5.419
Поени од реакции
13.587
Колку само би сакал да сме некаде насамо... Само јас и ти, онака исклучени од светот. Да се смееш на моите шеги и глупости, да те тешам кога пак ќе ми кажеш дека си во егзистенцијална криза, да дискутираме за ситници, да се бориме со минатото... Ма уствари, сакам да ти кажам се’ што ти не ми дозволи... И тоа е доволно...
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.879
Поени од реакции
2.062
Секое утро се будам со помисла колку можевме многу да направиме заедно. Имам на повидок некој нов почеток... ама знам уште од сега дека тој почеток со друга е само крај!
Не,не сум сеуште спремен да прифатам дека е ова е вистина бе!
После толку време поминато сеуште те сакам ама џабе.

❤
 
C

CoolIris

Гостин
Најдобро од се е што конечно почнав да зборувам за тебе, без да ми се полнат со солзи очиве.

Ме упропасти човеку. Завршивме засекогаш. Болно е што мислиш дека после се што трпев од тебе, ќе паднам на твоите цинични провокации...

Всушност, никогаш и не паѓав.....и секогаш бев свесна, ама срцето нема очи....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom