Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.883
Поени од реакции
2.082
Љубовта секогаш има благ вкус која на крајот се претвора во горчлив.

Така е и со тебе блага, а горчлива од внатре. Не можеш без тоа минато човеку ... веќе ми здодеа да се борам само јас за тебе за нешто кое што нема поента во животов. Иако е крај мислев дека вредиш за уште еден обид... неуспешен
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
129
Поени од реакции
295
Факт е дека секој од нас држи нешто во себе далеку од очите на другите. Како во подрумите на потсвеста, во сенките на тоа ЈАС што сите околу мене го гледат. Синоќа при еден разговор каде што ти дојде како тема шо искрено, јас ја поттикнав, морав онаа мое скриено јас да го туркам пак во сенка да не се гледа пред очите на другите. За себе имам мислење дека сум лош човек. Не знам... Но знам дека одвнатре нешто малку по малку ме гризе и јаде. Ме уништува. Но што воопшто треба да очекувам да ми направи љубовта што нема како да то ја дадам? Како и да е, се надевам добро си.
 
Член од
29 јуни 2020
Мислења
1
Поени од реакции
4
Ми се допаѓаш, а не знам дали треба да ти го кажам тоа, уствари, уште не ни знам какви чуства поточно имам кон тебе, се ми е измешано. Вчера на мојата роденденска забава, и покрај тоа што имаше десетина души околу мене, јас сепак се чуствував празно. И ти беше присутна, те гледав, но тоа покрај тебе не бев јас, можеби и е само добра пријателска врска тоа помеѓу вас, но начинот на кој го гледаше ми задава болка. Како и сите други што пиеја, пиев и јас, но алкохолот само ми направи да се чуствувам полошо, по несигурно. Вечерта ја поминав имајчи кошмари, не можев да се заспијам бидејќи ми доаѓаа разни мисли, прашања, на кој немав одговор. Претпоставувам дека и вечерва ќе имам потешкотии при спиењето. За крај, се надевам дека ќе ми вратиш на мојата последна порака.
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.814
Поени од реакции
10.946
Не е дека ми е сеедно ама не е ко што беше, ми требаше да те видам да знам до каде сум (тражили сте, добили сте), али не е дека нема да спијам ради тоа. После 7 пива и три вињаци па не сум Терминатор да не заспијам, вајда. Се има дешавано де, не толку одамна.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom