Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Annik Honoré

In Floyd I trust!
Член од
29 септември 2014
Мислења
529
Поени од реакции
1.452
Ееепа сакам да ти кажам многу работи, ама ти нејчиш да ги слушниш. А и шо дека че ти кажам, ништо не допира до тебе.
Сакам само да сум шо подалеку, да знам дека никогаш нема да те видам, оти ако те видам се почнува од почеток, се вртам во круг. Не можам да се препознаам себеси, не сум јас ваква, не бев пред да те запознаам тебе. И помислата дека утре или други ден че те сретнам со друга, ме убива...
 

Anne.

~ Happiness In Slavery.
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.598
Поени од реакции
10.252
Се разбудив ноќва од што ми беше ладно, па се мислев да ти вртам за да дојдеш да си легнеш до мене. Ама после ми текна дека ќе те исклоцам дури спијам, па си станав и си земав уште едно ќебе. Повели и друг пат.
 
Член од
23 јуни 2008
Мислења
9.208
Поени од реакции
5.045
Го имав најдобриот секс со тебе денес од кога сме заедно. Keep up the good work :)
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
25
Поени од реакции
33
И пак,пак по не знам кој пат го преживувам истиот пекол во кој полека ме туркаш несвесно а и јас самата свесно тоа го правам.Скоро година како ова лудило трае.
Остана само сенка од некогашната јас,лош одраз во огледало,сета светлина во мене ја згасна,со тек на времето станав потемна и од ноќта.
Колку пати ме разбуди,колку пати ме оживеа за да ме вратиш назад помртва отколку што некогаш бев..
Повторно треба да продолжам без твоето присуство во животов,а како кажи ми?
Како да почнам да дишам без твојот здив во мене,не умеам,ме одвикна.
А знам дека кога конечно ќе успеам во тоа ти пак ќе се појавиш,и тие неколку чекори направени напред ќе бидат залудни...проклет да си.
 
Последно уредено:

Curious

пичкин дим
Член од
24 јули 2007
Мислења
1.616
Поени од реакции
1.873
Во врска со љубовта сакам да ти кажам дека ми здосади сингл животов и ич не ми е до авантури и ми треба една баш љубовна врска. А башка што и годиниве ми се присобраа... 26 еве... Треба да размислувам за озбилни работи.
Сега немој да се изненадиш ако станам дудлач на кајгана... :p
 
Член од
8 јануари 2013
Мислења
4.006
Поени од реакции
9.865
И кажав немај гајле знам све математика, утре дојди, ќе ти објаснам. Не дека знам нешто математика, него со неа да бидам повеќе време. Сеа ќе седнам цела ноќ ќе учам математика, нема спиење, дур не изнаучам се, ама вреди :ljubove:
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
Не се плaшaм декa ќе стaнеме сaмo пријaтели, веќе сме нa тoa нивo, се плaшaм oд следнoтo- непријaтели!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.930
За малку, читајќи ја темата Порака до бившите, ќе ти пишев таму, но видов навреме каде сум...хихихи...Ти, злато, не си мој бивш...Имаше и сеуште имаш големо значење за мене, и улога и место какво што само партнерите можат да заземаат во нечиј живот...но онака вистински физички можеме да бидеме заедно само во некоја блиска, а се плашам дека и подалечна иднина...
Инаку, она што сакав да ти го кажам е дека твоето име за мене е најубавото машко име на светот...но само кога го поврзувам со тебе...твојата убавина, како личност севкупно, му ја дава убавината и на името.Без таа поткрепа, името звучи празно.А кога го поврзувам со други личности кои го имаат истото име како тебе, звучи различно...различно го „носат“ тоа име...Некои дури го огрдуваат...Но ти злато...ти немаш претстава како тоа звучи кога се мисли на тебе... т.е. кога јас мислам на тебе...срце мое големо!
 
Член од
22 декември 2014
Мислења
30
Поени од реакции
100
...Те барам, ми недостасуваш, веќе 2 месеци те нема, а ова е само почеток...
Кажи ми каде да те најдам?
Во залезот на сонцето, во боите на виножитото, во гргорот на бистриот поток, во шепотот на ветерот, во кичерот на августовата ноќ, каде ѕвездите ли ти го кријат ликот...
Кажи ми каде да те најдам?
Сепак ќе те барам меѓу луѓето, бидејќи имаш човечко срце...
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
25
Поени од реакции
33
Јас,ти,таа...ние,вие...кој кого...многу заменки се ова душо,не ми штима граматикава некако.
 
Последно уредено:
На врв Bottom