Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.648
Поени од реакции
13.112
I don't tend to search for perfection. For once I want to consume you as you are. With all the wrinkles on your face, the demons in your closet, you as an incomplete piece of the puzzle. Yet somehow I think you'll fit perfectly.
That's the sense in the world I live in. It has none of it.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
316
Поени од реакции
1.940
Правиш да го засакам пак Клептон. И еве сум соочена со неговите жици и познато ми е чувството. Вака се чувствувам и кога сум со тебе. Истовремено си никотинот кој ми треба после неколкудневна апститенција и коњакот со кој си имам страшни последици, но кога го пијам го чувствувам во врвот од ноктите, не прстите. Ноктите. И го оставам да ми се шири по телото, да се раскомоти.

Е така си ми. Дефиниција за смирување. Равенката е збир од овие горните две. Нема непознати. Нема букви за да биде комплицирано. Доволно е тоа што јас и ти сме вклучени и веќе е комплицирано, но јас го сакам така. И не сакам нас така, комплицирани.
 
Член од
18 октомври 2014
Мислења
124
Поени од реакции
288
Не ги дозна писмата кои ти ги пишував, неиспратени се...
Писма не од зборови, ами од букви, за да бидат потешки, оти секоја се создаваше низ болка и грчеви горчливи...
 

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.832
Поени од реакции
15.261
Ми се мочаше.
Слегов доле во снегот.
Напишав Те сакам.
Си го закопчав патентот.
Повеќе не ми се мочаше.
Клише муабет.
 

Del Boy

You plonker!
Член од
28 септември 2012
Мислења
11.957
Поени од реакции
35.509
Еве ти ја последната , и нека биде последна , нека овој 1 јануари биде еден убав почеток на нешто уште поубаво. Еве ти и пријателско букетче , барем колку што може да биде пријателско. :smirce:

 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.782
Поени од реакции
4.011
Коа ќе чуев као некој вика "те љубам" ми се лошеше ....
Се дур не ми дое ти во животов....

ТЕ ЉУБАММММ ОМФГ да знаеш само колку те сакаммм
 
Член од
3 август 2012
Мислења
431
Поени од реакции
1.012
Не бевме за вака, нашево за вака не заслужи. Пази шо прајш друг пат..

и јас те сакам...
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Си заврши годината, со неа и јас и ти...
Си имаш ти свои демони со кои мораш да водиш битки, овој пат без мене...
Уморна сум, а и ти...
Ме пушти да си заминам... без никаква борба... самиот одлучи да продолжиш без мене, но не, не сум бесна на тебе...
Тешко е, но морам... ти ветив дека повеќе никогаш нема ништо да слушнеш од мене, само ти посакувам среќа...
Ехх... жал ми е...
Многу ми е жал...
Засекогаш ....
 

Kajgana Shop

На врв Bottom