Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Andrew

ќ
Член од
27 октомври 2011
Мислења
5.730
Поени од реакции
15.248
Нели, колку и да имало предходни кругови, какви и да биле, секоаш е возбудливо коа почнеш нов.
Изгледа почнувам еден нов круг.
Забавно е.

:X3:
 
Член од
15 јуни 2013
Мислења
100
Поени од реакции
200
исрено, понекојпат се запитувам дали ако не повеќе, ти прелетувам низ мислите...?
 
Член од
11 мај 2014
Мислења
1.017
Поени од реакции
575
На моменти неописливо е како успеваш намерно да ме извадиш од такт, тогаш ме потсеќаш на мало дете кое додека не добие тоа што сака се лути и не попушта, а пустото тоа уште повеќе ме тера да те сакам.Кај тебе посебно ми се допаѓа тоа што знаеш да се радуваш на „мали работи“, ја имаш особината која изумре кај поголемиот дел од луѓето вклучувајќи ме и мене нажалост.
Сношти се преродив, ти си најубавото нешто што сум го сретнал во мојов живот, а и многу паметно од тоа што те запознав досега :), кога те гледам тебе мислам дека гледам некоја божица на убавината, те сакам малечка :love::vozbud:
 
Член од
3 мај 2010
Мислења
287
Поени од реакции
236
Ја сакам, ми значи, моја е, ги имам пеперутките со кои секој маж омекнува кога-тогаш. Втор пат во животот се чувствувам вака.
Првиот пат одамна заврши, рековме чао, пораснавме, ја надраснавме првата „детска љубов“. И ден-денес имаме едно „Здраво, како си“, возрасно, зрело. Се вртам назад - и таа се врти. Одам дома, се потсеќам на песните кои ги слушавме заедно. А оваа мојава ја сакам, буди нешто во мене што досега не сум го имал. Толку голем и добар лажго сум или само дозволувам понекогаш „детето“ во мене да надвладее? Или уште сакам да надвладее? И дали и таа е одлична глумица или коа ќе ја видам на површина излегува моето прво девојче кое го сакав? Или уште го сакам...
 
Член од
22 јануари 2013
Мислења
481
Поени од реакции
664
Човек од акција. Ти се восхитувам гордост моја. Секогаш ќе те пратам и подржувам. Те сакам љубов.
 
Член од
14 ноември 2014
Мислења
4
Поени од реакции
1
Ja претера скроз, аман веќе од тебе.
Дали некогаш ќе се потрудиш да ме разбериш мене ?
 
На врв Bottom