Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Клошар.

Еднаш бев 4NHK0.
Член од
6 јуни 2014
Мислења
965
Поени од реакции
850
Еве тргнувам и ти го носам мојот полнач за лап топ, немора да ми ѕвониш по 100 пати :cautious:.
 
Член од
14 октомври 2010
Мислења
3.961
Поени од реакции
12.699
Скурчено ми е од тие твојте 10 аларми насабајле. Откога пак ја лупна музиката од Шерлок Холмс да ѕвони, уште повеќе сакам да те задавам. Прибери се!
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
25
Поени од реакции
33
Me уништуваш.....секој ден ми откинуваш по едно парче од душава со твоите зборови,
веќе не остана скоро ништо од неа,а ти не се засити нели?
И колку повеќе несебично ти давам толку повеќе ти себично ми земаш.
Зошто,до кога?
Кога ќе научиш да љубиш кажи ми?
Јас знам дека нашево е се освен нормална врска но мислам дека доволно имав трпение со тебе...ако продолжам уште малку вака знај ќе полудам.
Со секое твое повлекување ме рануваш,колку пати до сега знаеш ли воопшто...барем пресечи еднаш-засекогаш и до крај забоди го сечилото полесно ќе биде.
Но и покрај се, проклето ми фалиш ноќва...дури и тишината ја слушам како ми шепоти со твојот глас..
 
Последно уредено:
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.930
Сакам да ти кажам и на тебе, а и на сите пред тебе и после тебе ако ги има...Ако ништо друго, сигурно нема никогаш да ме заборавите....

Мај

Многу упорни и верни до крај на своите принципи. Дамите родени во мај се многу убави, во физичка смисла. Но во комбинација со тешкиот карактер, стануваат опасни за секој маж, кој ќе се вљуби во нив. Овие жени, мажите додека се живи ќе ги паметат.

Родена сум во месец мај да те/ве потсетам... :D

Хахаха...This made my day darlings...:love:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.173
Поени од реакции
1.930
Сега ќе бидам сериозна...колку што можам, затоа што фала му на Бога имам голема смисла за хумор...и знам да се смеам дури кога ми е најтешко па и на моја сопствена сметка да е...Вака...е сега заборавив што сакав да ти кажам...чекај...ааа да...Одиме одново...Вака, приметив дека ја бараш твојата идеална...Што друго да ти посакам освен среќа во потрагата...Јас тебе не те барав, ниту пак имав некоја посебна претстава за тоа каков е мојот идеален маж...но се појави ти Еј! Се појави ти...и за мене идеално претставуваше да го поминувам времето запознавајќи те тебе се повеќе и повеќе се додека не дојдов до овој степен што понекогаш се сомневам дали себеси се познавам толку добро колку што те познавам тебе! Што и да се случи...ќе те следам, ќе те пратам...до тебе или милји оддалечена од тебе...Every Breath You Take!
 
Член од
4 јули 2013
Мислења
25
Поени од реакции
33
Седам до прозорецот и со уживање го гледам дождот додека прстите немирно си играат со цигарата чиј дим се меша во воздухот со звуците на мунлајт соната.
И нормално мислам на тебе а како и не би кога се започна со дождот,со нашиот пролетен дожд.Од тогаш уште повеќе го сакам,секогаш ми го носи твојот мирис,носи спомени кои ми ја топлат душава...носи копнеж за нас...иако не има.
 
Член од
19 јуни 2014
Мислења
52
Поени од реакции
42
Многу ми е глупо што на почеток "мораш" да глумиш незаинтересирана, демек не ти е гајле што не сум те побарал..мх . Те издадоа ситни детаљи :rolleyes: На доволно начини ти покажувам дека сум сериозен и дека сакам да останеш покрај мене , донт би сили грл , опушти се веќе еднаш :backa:
 
Член од
14 април 2014
Мислења
38
Поени од реакции
30
For the love of my life
My soul lays upon your heart
As your palm grabs and grasps mine
As the pain grows stronger
So thus my love.

As the tears drop faster
So thus my heart beat for you.

My love to you is nothing more,
then a pleasurable suicide.

My love to you is like starring in the dark and realizing you love the darkness.

My love to you is a pleasurable suicide.

ЗамислениотТалкач
______________________________________
 
Член од
28 септември 2012
Мислења
7.743
Поени од реакции
17.873
I kroz paucinu vracam dane kad smo ti i ja jos bili tim ,
oprosti sto nemam snage da te slazem da ti zelim srecu sa njim .
A i sta ce ti to od mene?

 
На врв Bottom