Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Cymbaline

Wallflower
Член од
14 август 2014
Мислења
323
Поени од реакции
1.281
Блиску е денот кога ќе ти се соберат милион мисли в глава и ќе почнеш да копнееш по нештата што можеле да се случат.
До тогаш, функционирај со исклучен мозок.
 
Член од
12 септември 2014
Мислења
24
Поени од реакции
26
Нема што да објаснувам,само саκам да κажам деκа ми е најубаво со тебе и
деκа многу те саκам !
 
Член од
16 јуни 2014
Мислења
314
Поени од реакции
797
Им завидувам на сите оние затрескани и лудо вљубени среќни парови кои што ете, се им е едноставно или така прават да изгледа, и уживаат...
Ние не сме баш таков случај, ама верувај, колку е се потешко толку е послатко да се има...
 

Kostic

Sadio smokve oko Tadz Mahala
Член од
31 јули 2009
Мислења
9.856
Поени од реакции
5.610

But everything's good until it goes bad
And your gonna tell all the people about the fun you used to have
It hurts when it don't last
No easy way saying bye
So I'mma spread my wings and head for the sky
And I fly solo
 
Член од
26 март 2011
Мислења
659
Поени од реакции
667
Чудно чувство ми ги стега градиве, не развирам, не можам да опишам... што сакам, што имам, што ми недостига...... Имам се а сепак нешто ми фали..... можеби само поглед, насмевка.... или допир од нечија рака која е блиску а сепак ја чувствувам подалеку од кога и да било.....
 

.Sky.

Заменик министер без титула
Член од
15 февруари 2013
Мислења
6.857
Поени од реакции
7.241
Ја фативме и 10ката а кај и да е ќе проодиме како мало детенце, а се надевам и ќе се фатиме на оро ама ние да го водиме орото :D
 

AceCaleb

Деспот на Адот
Член од
31 декември 2007
Мислења
5.818
Поени од реакции
10.965
Попладневниот сон повторно неможен.
Двете траги од креонот што ги остави на навлаката од перницава пред неколку месеци, после повеќе перења нема шанси да излезат, вајда остануваат да ме прогонуваат, а јас налик душевен мазохист, место да ја тргнам или уште подобро да ја фрлам таа навлака, сум ја оставил да постои... Ја вртам перницата наопаку уствари, damage reduced.
Се' ова е толку смешно и глупаво со оглед на настаните од последниот период, што се осеќам како Џоел Бериш во обид селективно да ми бидат тргнати делови од меморијата со цел понатамошно враќање на мирниот сон, изгубените килограми, изгубениот ум. Во реалноста неможе така лесно да иде, во реалноста и Софиа е мртва а Дејвид е со пола смачкано лице.
Вечерниот сон е уште полош додуше.
 
Последно уредено:
Член од
14 октомври 2010
Мислења
5.124
Поени од реакции
15.950
Кој ќе те буди сега, мислам дека потешко нешто од тоа не правам во денот. Дури и дипломскава толку не ме нервира колку тебе да те расонувам. Знаеш дека минимум 15 минути во денот губам за таа работа? Да, толку во просек. Скоро секогаш на крај завршуваш со вода по лице, секако кога после сите молења и не толку сериозни мерки нема посакуван резултат.

Интересно е кога тропаш за љубов на прв поглед. Јас дефинитивно ни се заљубив, ни те засакав на прв поглед. Изгледаше ко некое преплашено детенце, мислам јас знам дека сум паметна, убава, згодна и неопходна, али не дотолку. :свиркам:
Фино што веќе не те плашам до тоа ниво.
Покрај тој изгледот на детенце, иронично но вистинито, имаше некое стварно машко држење, мислам дека тоа беше првата работа што ја заприметив. I liked that.
После некое време, запознавајќи те, си викав како е можно детево покрај се да е толку зафатено, активно, желно за живот, амбициозно?
Ти се восхитував. Мислам дека си единствена личност на која и сеуште се восхитувам.
Ти сеуште си турбо, а јас сеуште не правам ни десетина од тоа што ти го правиш дневно.
Негде измеѓу сево ова, плус пропратни работи, бидна то шо бидна.

Фала ти што ти текна сам да си станеш. :cuc:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom