Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Член од
19 јануари 2012
Мислења
114
Поени од реакции
139
И ова морам да го напишам :) јебига ме удари виново започнато со тебе пред неколку недели а го завршив вечерва :)
Се сеќавам значи дека на моменти помислував дека доколку односот помеѓу нас стане сериозен бев спремен да направам многу за тебе. Една идеја ми беше да го контактирам Усеин Болт (знаев дека ти е идол) и да го убедам да истрча 100 метри со тебе :) Бев среќен кога и ти беше среќна. У п.м. тапа вечер
 

RickyLFC9

Модератор?
Член од
28 март 2012
Мислења
18.186
Поени од реакции
37.476

That's what I get for falling in love!

Малце ме маваат флешови, али за среќа мислам дека ми пројде. Затоа нејќам никад више. Поготово ја да не бидам првиот што ќе се зарази. Колку и да е убаво, исто е како bad medicine, уште повеќе кога колку и да било лошо, ќе ти се потроши и нема да можеш да го земаш веќе..
 
Член од
6 октомври 2014
Мислења
3
Поени од реакции
1
сакам да ти кажамте сакам и фала за тоа што си покрај мене :)
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: osa

Prime

Оптимус
Член од
4 јули 2010
Мислења
5.178
Поени од реакции
6.116
Покомплицирано суштество на планетата земја од тебе нема!
Ниту ти го нашол некој крајот ниту ќе ти го најди, мрш онаму, ако ти требам ќе дојдиш.
 
Член од
28 јуни 2013
Мислења
245
Поени од реакции
1.924
Последен пат кога ми дојде спасението во облик на маж ме остави.
Се надевам, овој пат ќе имам повеќе среќа.


Имаш насмевка за која се започнуваат војни.
 
C

Castiel

Гостин
Have you ever loved someone so much, you'd give an arm for?
Not the expression, no, literally give an arm for?
When they know they're your heart
And you know you were their armor
And you will destroy anyone who would try to harm her
But what happens when karma, turns right around and bites you?
And everything you stand for, turns on you to spite you?
What happens when you become the main source of her pain?
 

Беркут

Мрчатор
Член од
12 април 2010
Мислења
9.652
Поени од реакции
14.258
Те видов со него. Некако не беше среќна. Доказ дека љубовта не е среќа, туку страв од самотија.
Толку за минатото. Сега за иднината.
Тоа црвено фустанче никогаш не изгледало подобро. Насмевката исто. Почнав да се заљубувам во тебе. :love:
 
Член од
1 декември 2011
Мислења
2.572
Поени од реакции
3.052
Ako se zaljubam, treba li decko da mi stanes ili so ke praime?
Ne znam kako izgleda toa u vrska javuvanje, zamaranje, podaroci, romantiki i takvi raboti, ne sum naviknata.
A i kako ke mi stanes decko, koa ke raskineme ke mi se sitat neprijatelkite i drugi luge so gi mrazam i me mrazat. Na-ah.
 
На врв Bottom