Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

S

Shimamoto-San

Гостин
По којзнае кој пат. But I don't give a damn!

My persistence to make a difference has led me straight into his hands :oops:

 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.784
Поени од реакции
4.023
5000то мислење.....
Го сместувам во темава, зашто кајганава е “крива“ за нашава приказна... :) Во знак на благодарност и љубов кон тебе, некој збор....

Не можам од глава да си ја извадам минатата вечер... :) Не можам да ти опишам колку исполнето се чувствував кога си дојдов дома, полно се енергија, среќно....

You're a falling star, You're the get away car.
You're the line in the sand when I go too far.
You're the swimming pool, on an August day.
And you're the perfect thing to say.

And you play it coy, but it's kinda cute.
Ah, When you smile at me you know exactly what you do.
Baby don't pretend, that you don't know it's true.
Cause you can see it when I look at you.

And in this crazy life, and through these crazy times
It's you, it's you, You make me sing.
You're every line, you're every word, you're everything.

You're a carousel, you're a wishing well,
And you light me up, when you ring my bell.
You're a mystery, you're from outer space,
You're every minute of my everyday.

And I can't believe, uh that I'm your girl,
And I get to kiss you baby just because I can.
Whatever comes our way, ah we'll see it through,
And you know that's what our love can do.

And in this crazy life, and through these crazy times
It's you, it's you, You make me sing
You're every line, you're every word, you're everything.

Песнава ја слушам секој ден и секој ден ми дава сила и ме поттсетува колку ми значиш, колку те сакам, колку сум среќна кога ти го слушам гласот или кога ќе те видам....
Сме успевале да направиме многу убави спомени, кој од кој повредни и поубави за паметење и спомнување...
Секогаш ми е убаво кога мислам на некои наши ствари, секогаш ми е убаво кога создаваме уште еден таков спомен...
Секоја клетка на моево тело се превртува кога ќе те видам, бакнам, допрам, мириснам....
Те обожавам, секој дел од телото ти го обожавам... Сакам да те мазам, да те гњавам, да е галам...
Сакам кога мирисам на тебе... Кога носев твоја маица се чувствував како да сум дел од тебе, како да сум твоја...
Те сакам. Ти си ми моето тенџерче а јас твое капаче....Моја љубов...Мој....
И она што ми го кажа минатата вечер, да е прв и последен пат. Не сакам да размислуваш така, да ми го кажуваш тоа... Не е вистина и никогаш нема да биде...
Ти си најубавото нешто што ми се случило во животот, ти си моето мало парче рај...Секој момент поминат со тебе само ми е доказ дека јас и ти сме биле meant to be...
Te сакам љубов... Сакам да создаваме уште многу спомени....
...you're my everything....
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Се мислам дали да дојадм и да те изненадам пријатно, но незнам дали истото го посакуваш и ти
 
Член од
16 јули 2011
Мислења
127
Поени од реакции
104
Знајш дека не можам да ти останам лута долго време... Се гледаме за 4 дена. :P
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Сакам да ти изјавам три работи. 1. Ти си најсаканиот дечко на светот. 2. Не би те сменила за ништо, ни за куќа на Хаваи бе. 3. Ме правиш подобра (посреќна, посмирена, похрабра) личност.

Нејќам романтични комедии, ама No strings attached заедно со цитатов беше супер и ако сакаш ќе го догледаме заедно. Овој пат ја да бидам таа што веќе го има гледано филмот дур гледаме заедно.:icon_lol:

Уште 3 работи: You are so tall, so happy and you have the best heart.

Емма: It's just that no one is as...
Katie: interrupts Tall?
Emma: He's so tall.
Katie: So tall.
Emma: And he's so, like.
Katie: Happy?
Emma: Annoyingly happy, all the time. But he has this...
[pauses]
Emma: He has the best heart.
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Дете!(како што обожавам да те нарекувам)
Те сакам, премногу.Со нетрпение го чекам утрешниот ден, да те прашам дали ти беше добро во Германија, како помина овие две недели?Да те утешам, ако не те прифатија твоите печалбари.Глупаво ми е без тебе, да знаеш.А ти?Како помина таму?Собра храброст да им кажеш што навистина си?Или ти треба уште време, душо?Моите сеуште не знаат...
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.099
Добар, фин дечко си бил, така велат другите за тебе. А, всушност тие така само си велат ради реда, не те познаваат добро, имаат лажна претстава за тебе. За разлика од нив, јас те познавам добро и за жал би ја нарушила твојата навидум совршеност, зошто знам дека си едно арогантно, нарцисоидно и хистерично копиле кое скоро секогаш мисли дека е во право, но овој пат не си и помири се со тоа. Сега оди и лечи комлекси кај сакаш, а кога ќе ти се разбистри тоа главата врати се, јас сум тука.
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Сакам да се изнапишувам, ама не знам како да си ги составам мислите во последно време. Доволно ли ќе ти биде да ти кажам дека Meet Me Halfway на BEP почнува да звучи како да е дел од моја биографија?
 
С

Сатори

Гостин
Птицата која пее во мојата глава,
и сеедно ми повторува дека те сакам
и сеедно ми повторува дека ти ме сакаш,
таа птица со тој монотон здодевен напев
ќе ја убијам утре на утро!

Секоја чест ... не сакам никој никогаш повеќе да го допрам, ниту човекот кој мислев дека најмногу на светот го сакам пред да те запознаам тебе...
Зарем ова сум јас?
Иронија.
 

LGBT

Weird
Член од
20 јули 2011
Мислења
329
Поени од реакции
157
Се радувам за тебе.Многу ми е мило што твоите се либерални и те прифатија.И ти благодарам од се срце, не знам како да ти се заблагодарам што ме прими во твојот стан додека да се снајдам.
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Само уште неколку дена и ќе дојде крајот на оваа несреќна бајка во која ти ќе страдаш.Сега сум дефинитивно далеку посмирен и прифатив дека со тебе тешко ќе опстоиме така да сите од околу ме гледаат со жал и се чудат на тоа ти што ми го правиш, а јас сум само една несреќа.Уверен сум дека ќе патиш и ќе ме бараш и знам дека ќе сфатиш дека не вредело да се правиш горда и инаетлива.Само за едно се каам, а тоа е што од мене направи непријател кој за се ќе ти врати!
 

Божана

Morning sun
Член од
17 август 2009
Мислења
226
Поени од реакции
111
Интересно е како пола литро бело домашно вино со малку швепс можат да ти ги сменат мислите. Долго се мислев каде да пишам и на крај се одлучив да ги споделам моите пијани мисли тука.
3 години порано бевме само странци кои срамежливо се погледнуваа кога се поминува или срамежливо си ги откриваа своите тајни со цел подобро да се запознаат. Но денес е сосема поразлично. Денес не сме странци, не си ги откриваме тајните, денес знаеме се еден за друг и пак при секоја кавга се однесуваме како странци, како да не знаеме ништо еден за друг, како прв пат да сме заедно и да не знаеме што да си кажаме еден на друг. Многу работи се сменија, некои на подобро, некои на полошо И ние се сменивме, но сепак после скоро 3 години се трудиме да го зачуваме она што го имаме, да не го оставиме на пола, зошто не е само една површна врска како што знаеш да го наречеш ти. Знам дека е само период и дека ќе помине, но дали барем еднаш си се запрашал како ми е мене?

 

PokerFace

I'll never be the same..
Член од
30 март 2009
Мислења
1.212
Поени од реакции
623
Те сакам!
И навистина ми фали одморот поради утрата кога се будев покрај тебе. Премногу си мил додека спиеш. Најубав мој, едвај чекам да те видам после!
Ти си најубавото нешто што ми се случило во животот и тоа така и ќе си остане!
п.с: ако кренеш непотребна паника уште еднаш ќе те фрлам од тераса жими матер ти кажувам. :cautious:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom