Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

blackswallow

Do you believe in life after love?
Член од
30 јуни 2011
Мислења
105
Поени од реакции
84
да ти ја дадев таа последна шанса немаше да биде вака...ке можев мирно да спијам...
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
нема спиење вечерва , проклет да е зборот: ама: толку пати го слушав ми стана одвратен камо никогаш и да не постоеше
 

Chapstick

Сам свој психолог
Член од
7 август 2009
Мислења
2.986
Поени од реакции
311
Кој ѓавол ме тераше да се заљубам пак?Не сакам да сум заљубена, боли.Има начин како да се контролира тоа?
 

POWER-MKD

Per aspera ad astra
Член од
1 март 2008
Мислења
4.763
Поени од реакции
644
Е што да ти кажам...:) ? Тука си да ти кажам? Не. Ајде аман доаѓај веќе...ајде 4,5 уште па да те видам ќумур црна :love:
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
сакам да си до мене, да ти кажам лично тоа што сакам да ти кажам ... ама не си за жал ... ама ај утре ;)
 
Член од
16 март 2010
Мислења
330
Поени од реакции
204
Сакам само да ти кажам дека...многу ми недостигаш! Веќе 20тина дена те немам видено, се чудам како издржувам...
Едвај го чекам понеделник за да ти се фрлам во прегратки!
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Ми недостига...твоето присуство, твоето друштво, твоето смеење, воздржувањето да не се насмееш, твојата внимателност, учтивост...Ми недостигаат твоите слатки зборови, твоите дискретни прашања, твоите шали...
Ми недостигаш ти.
 
Член од
5 февруари 2007
Мислења
10.677
Поени од реакции
13.291
Oh my friend,
once so precious,
now so far,
wish could tell
the story
ever so true
So you won`t be that hurt
So I won`t be that lonely.

Ги прифатив моите грешки. Сфати го тоа дека... по ѓаволите нема што да прифаќаш кога јас бев тој кој постапи погрешно. Само сфати го тоа дека, и покрај сите мои глупи испади, не сакав да те повредам.
Сега е друго. Finaly learnt my lesson. Но не те барам за назад. Само сакав да ти кажам дека криво ми е што погрешно постапив. ^The scientist* bla bla bla. Ама така е. Но не барам летечка DeLorean. Поуката сама по себе е доволна за понатаму.
 
  • Ми се допаѓа
Reactions: wot

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Љубовта значи да земаш и даваш, да патиш и надеваш, да плачеш и радуваш, да страдаш и тагуваш! Љубовта не е чудо, но прави чуда. Љубовта е тиранин кој никого не поштедува! Може да се роди од љубопитство, а да трае од навика... Таа ти дава крила - таа ти ги поткршува, таа е благородна, но на крај реалноста се погрижува да минеме низ тешки патишта! Љубовта се храни со надежи. Подобро е да љубиш и изгубиш отколку никогаш да не љубиш! Љубовта е една долга можност за болка... А првата воздишка на љубовта е последна на разумот и мудроста!
 
Член од
6 октомври 2008
Мислења
1.884
Поени од реакции
2.087
Не знам веќе од кај да почнам да ти кажувам дека си екстремно глупа. И ти знаеш дека во скоро време ќе раскинеме ама се правиме двајцата мутави. Мислам дека кога ќе ти кажам се што ми лежи на душа тогаш ќе се ослободам од тебе и од твојата глупоќа,инат и тогаш ќе можам да бидам мирен без да мислам дали ќе усереш нешто или не. Искрено едвај го чекам денот кога ќе раскинеме ама тогаш ти ќе плачеш ти гарантирам тоа ;) да видиш како е кога некој те сака, а отфрла како парче крпа маму ти ибам твоја глупа! :mad:
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
I am not yours, not lost in you,
Not lost, although I long to be
Lost as a candle lit at noon,
Lost as a snowflake in the sea.

You love me, and I find you still
A spirit beautiful and bright,
Yet I am I, who long to be
Lost as a light is lost in light.

Oh plunge me deep in love -- put out
My senses, leave me deaf and blind,
Swept by the tempest of your love,
A taper in a rushing wind.


Е зашто да биде едноставно, кога може да биде комплицирано?
-Да му е**м матер зашто!!
И не напињај!!!!!

P.S. Ја користам оваа прилика,дур сум во оваа тема и пост да ја искажам мојата вистинска љубов према едни црвенокоси,две, суштества и едно црнокосо кои ме дефинираат и комплетираат целосно и кои страшно ги обожавам.
 

Misery

30% off
Член од
3 април 2011
Мислења
1.598
Поени од реакции
2.394
Единствен начин за да прифатам ваква вечност е смрт.
Никој не рече дека е лесно, ама никој не предупреди дека некогаш може да е волку ебано тешко.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom