Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Дејмон

Find Beautiful Girls from your town for night
Член од
17 мај 2011
Мислења
1.368
Поени од реакции
2.886
Те сакав, те сакам и ќе те сакам. Ми недостигаш многу, ама тоа е животот се гледаме во некоја наредна прилика за некој ден, месец, а можеби и година.
 
Член од
28 јули 2010
Мислења
179
Поени од реакции
49
Заслужувам се` што не можеше да ми дадеш. Малку внимание, малку повеќе љубов.
Сега е доцна. Премногу доцна за се` да биде како што беше.
Ќе сфатиш колку празно ќе биде без мене.
Јас не можам повеќе да се борам. Крајниот збор го имаше ти.
 
Член од
11 октомври 2010
Мислења
1.942
Поени од реакции
1.750
Ако некогаш ја сретнеш старата ти, поздрави ја. Зошто мораше да замине таа што ја спознав и да ја замени некоја која има само иста надворешност, а душата проѕирна и бесчувствителна...Зошто?
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Mil moj tisinata kazuva povece otkolku sto ce kazat iljada zborovi.,dovolna e samo taa za da gi prenese tvoite zborovi..
Zar pomisli deka sum staklena figura vo koja nema zivot,pa se uplasi da ne ja skrsis????
Sto i da kazese ce razberev,ponekogas ubavite raboti isceznuvaat za mig, kako nikogas i da ne bile...ostavaat traga samo tamu kade sto postoele....Ponekogas mnogu boli, no ce uspeam milo moe da ja nadminam bolkata..kako nekogas ce najdam nekoe mesto za da ja zaklucam vo moeto srce.....Znam deka zasekogas zamina, no jas ne ni ocekuvav deka povtorno ce se vratis...mozebi toa bese samo slucajna sredba na nastanite.. ..Sekogas ce te sakam,sekogas ce bides poslednata zvezda na moeto nebo,mozebi i poslednata iskra na ljubov vo moeto srce..Ponekogas ce mectaam za tvojot dopir ili strasniot baknez, za tvoite temni oci..za mirisot na tvojata koza, te molam ne se luti sto sekogas ce te sakam....
Mozebi nekogas ce bidam vetar sto strasno ce te pregrne, ili kapka dozd vo baknez na tvoite usni...mozebi ponekogas i ce te pogalam vo tvoite sonista i ce ti sepotam : beskrajno te ljubam....No sega si daleku,premnogu daleku za da se secavas na mene, sega samo ti ja posakuvam ljubovta da ja najdis onaa vistinskata po koja kopnees... ti posakkuvam nikogas da ne ja pocustvuvas bolkata na ljubovta.....a mene , ,mene zaboravime kako da sum bila los son, ili kako cvet odamna zgaznat na plocnikot..Jas sum vinovna sto posegnav po sonceto..zaboravajci deka ce izgoram....zaboravajci deka nemam pravo nekoj da me saka.....SEKOGAS CE BIDES MOJATA POSLEDNA GOLEMA LJUBOV....
 

vaga1985

Разочарена од се
Член од
30 јули 2011
Мислења
1.564
Поени од реакции
418
Ljubovta e sekogas blagodarna i ubava no realnosta se grizi taa da pominuva niz suma od koprivi.
 

Красулка

Replay & Undo
Член од
3 јануари 2009
Мислења
1.508
Поени од реакции
1.157
Self professed... profound
Till the chips were down
...know you're a gambling man
Love is a losing hand

Though I'd bet on blind
Love is a faith resign
Memories mar my mind
Love is a faith resign

While I wish I'd never played
Oh what a mess I made....

Fucking circle of love that keeps spinning me back to you
 
Член од
9 јануари 2011
Мислења
24
Поени од реакции
9
Zosto se me potsetuva na tebe?..i sonceto i dozdot...i veterot i mirisot na letoto...Kade i da poglednam gi gledam tvoite nasmeani oci,go pamtam sekoj izraz na tvoeto lice,koga si lut i koga si srecen i sekoe dvizenje na tvoeto telo...Go pamtam i sekoj dopir na tvoite race,i dopirot na tvoite usni na moeto telo..i sega go slusam tvojot glas..Ako gi zatvoram ocite te gledam tebe,do mene,kako me baknuvas strasno...go slusam sepotot na tvoeto srce...si go slusam i moeto poludeno srce...ti sepotam kolku mnogu te sakam iako znam deka nema da slusnis,ti gi pracam baknezite da ti gi donese veterot..Mil moj stranecu te baram vo secii oci,vo secii glas, ama te naogam dlaboko vo mene....Mozebi vecerva ce bidam zvezda sto ce vlezi vo tvojata soba,mojata svetlina ce go obvie toeto telo...i mozebi ce go spustam najstrasniot baknez na tvoite usni...Spij mil moj stranecu vo moeto srce,vo mojata potsvest dalaboko vo mojata ljubov..
 
Член од
26 јануари 2009
Мислења
11.823
Поени од реакции
18.490


:icon_lol: Колку глупа ситуација, до толку глупа што во моментов сакам да ми ги избришат сите спомени од последниве две години, баш ко Џим Кери

 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Те сакам... сакам да пробаме уште еднаш и да успееме длабоко во себе знам дека и ти го сакаш тоа
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
I must say I am impressed! А многу ретко се дешава тоа. ;)
 

moni <3 real

ти никад нема да влезеш.
Член од
27 јуни 2009
Мислења
1.466
Поени од реакции
667
Те сакам најмногу на цел свет !!!
Те обожавам !!!
Сакам кога ме креваш во раце, ме вртиш, ме бацуваш, ме гушкаш, ме смееш .... ма сакам цело време да си до мене !!
Ужасно ми фалиш во моментов, е така да си знаш :(
:love::love::love::love::love::love::love::love::love::love::love:

повели песнава мило :love:
 
Член од
25 октомври 2010
Мислења
735
Поени од реакции
704
Против кого се бориш злато?.... против која љубов ?, против онаа ли која ти се дава безусловно. ке ти фали еден ден ама ке ја нема .
Кога би знаела само ти никогаш нема да побегнеш, но сега сето тоа е сокриено од твоите очи мили
 

Anne.

~
Член од
4 декември 2009
Мислења
4.629
Поени од реакции
10.284
Уште не ми е јасно како на тие зборови им успеа да излетаат од мојата уста. :pos:

Baby I adore days like this

When it rain and rain and rain and rain
When it rain and rain and rain and rain
When it rain and rain and rain and rain
When it rain and rain and rain and rain

More than this
Baby, I ADORE days like this! <3
:pos: :pos:
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.366
Поени од реакции
4.891
Мори пак ме разбуди... Епа чим е така..
Нашата очајност не прави да влеземе во најголемата дупка и сами да го пронајдеме оној одговор кој ќе не утеши и најмногу ќе ни одговара на нас.. Зато ме разбуди ?! Ми го прати одговорот,веќе го знам..
Незнам за друго, уште го гледам светот преку твоите очи пошо за поинаку незнам, сум заборавил.. Уште те сакам, но веќе не е болно. Среќен сум сега што сум те имал во животот, како дел од овој пекол.. Нејќам да патиш. Сеуште осеќам кога те боли, сеуште ги осеќам твоите чувства. Тешко ти е и ти не спиеш, но ме немаш веќе мене да те утеши, сега пораките стигаат кај некој друг со надеж дека ќе го добиеш мојот одговор..
И знам дека се ќе биде добро, барем така се надевам и верувам во нашата љубов..
 
S

Stef Bachatero

Гостин
Има само едно нешто што треба да разбереш а тоа е вистината,тој е најголем мотиватор на животот а мудроста е внатрешната радост во нас.Само размисли дека моментот кога ти ми се јави јас можев слободно да ти кажам не,но моето срце ме кине кога ти си несреќна и тажна.Секој маж може да биде твој исто и секоја жена може да биде моја,но вистината е една а која е откриј ја и следи ја и тоа е патот до успехот.Твоите ти мислат добро,епа јас ти мислам најдобро,зашто утре може ќе стане нешто повеќе од нас и кој ќе те чуваат тие ли не верувам,зашто и јас мислев така дека ќе си седам во таа Софија и ќе си продолжам со факултетот и што се случи јас да изгубам татко кој беше умот на фамилијата без него ништо немав да имам ни кола ни станов ништо.Среќен сум за тоа што го имам,но ти дали си среќна со сите твои одлуки во животот.Биди си искрена со себе,прости ми за сите грешки во минатото какви и да се и јас исто и да не се натпреваруваме кој што како направил вечерва тоа не е убаво за било која врска да ти вратам за нешто во минатото не.Живееме за иднината,а минатото го оставаме назад да не научи што сме грешеле.
 

Kajgana Shop

На врв Bottom