Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека...

Зајче

Бело, и тоа!
Член од
13 септември 2008
Мислења
3.439
Поени од реакции
3.945
За момент помислив дека ја пронајдов мојата сродна душа. За никој не сум одвоила толку време колку што одвоив за тебе. Си ќутевме, си зборевме, се смеевме, си делевме комплименти и пак не ни стана досадно. Се пронајдов во тебе. Чудно е колку многу заеднички работи имаме. Ама, како и се во мојот живот, ќе си отидеш и пак ќе останам сама. Затоа и не се залетувам многу. Али што ти мислам да знаеш ....
 
S

smexy

Гостин
Inside tank of fuel is not fuel but love,
Above us, there is nothing above
But the stars above.

Hey love crusader, I want to be your space invader.
For you I will descend the deepest moon crater.

Make a wishes on a shooting stars, then for you I will play on my cosmic guitars!
 
Член од
16 февруари 2007
Мислења
2.778
Поени од реакции
8.228
For the suiting of the new wave emo hype support group.
(y)
 

Ilumious

Патник, педер, поет, администратор, масон
Член од
29 јануари 2007
Мислења
84.962
Поени од реакции
195.498
Ми недостигаш и тоа многу многу премногу!!!!!
 
Член од
4 декември 2007
Мислења
515
Поени од реакции
22

Поздрав со песната, беше :pos: ваква точно 1 час 48 минути и 20 секунди :)
обичам те :)
 
Член од
11 јули 2011
Мислења
1.726
Поени од реакции
1.997
Имам напишано еден текст додека бев лудо заљубен ... Не знаев кај да го објавам па мислам дека темава е добра за него ... Еве кој сака да го прочита :

Sekoj den bes tebe i znaejkji deka toa moze da bide denot koga ke svatam deka sum te izgubil i deka ne mozeme da prodolzime e premnogu dolg , bolen i tezok den . Na momenti zatvaram oci i sonuvam buden kako sme zaedno , kako sve ni e prekrasno i kako nikoj ne moze da ne razdeli .Mislam deka sme najmokjnoto neshto i znam deka ti si najsakanataa ,najzashtitenata , najmnogu mislenata devojkaa , ednostavno ti si vo mojata krv i moeto srce, ti go ovozmozuvash sekoe odcukuvanje na moeto srce . Togash jas sum semokjen i nedopirliv za drugi , ednostavno samo na tebe sum slab .

Sve ova e prekrasno no za zal se sluchuva samo vo mojot zamislen svet , koga mizam i koga sonuvam buden ...

No realniot svet e mnogu pobolen , ponepravden i potezok , vo nego iskreno ne znam shto sme jas i ti ... Eden den sve e dobro , srekjni sme , nasmeani ni se slucuvaat prekrasni raboti koj ne moze da se zaboravat , no za zal drug den jas i ti sme dva razlicni poimi - se odnesuvame kako da sme stranci kako da ne se poznavame , nema doverba vo nas ,se izbegnuvame , im se doveruvame na drugi na koj eden den samo ke im tekne na nas , ili ke bidat so nas , bes da razmislime ... Moram da priznaam deka sum mnogu slab na tebe i deka sekoja bolka nanesena od tvoja strana me boli mnogu povekje od site drugi , taa bolka trae mnogu dolgo iako sakam da ja zaboravam , edinstven lek za taa bolka e tvojata nasmevka i tvojot baknez koj se premnogu jaki za mene i pokraj koj ne mozam da mislam na bolkite i na loshite raboti ...

Vo posledno vreme pokraj drugite se custvuvam deka za tebe sum samo nekoj poznanik na koj mu kazuvash samo edno zdravo i si prodolzuvash , kako da e nekojaa najsitna , najbleda tochka vo tvojot zivot , za koja ne mozesh da odvoish 2 min , da postoish samo za nejze . Toa custvo me boli i me povreduva mnogu me tera da sakaam da zaboravam na se , da prestane da go ovozmozuva sekoe odcukuvanje na moeto srce , ednostavno se da mi zamrzne i da ostanam sam , daleku od sve samo da mozam da te gledam sekoj den kako si srekjna i se smeesh bes mene .

Zivotot e mnogu cuden denes sum mnogu tazen , takov i ke si legnam a ne znam dali ke se razbudam i kakov ke se razbudam , dovolno e samo eden son vo koj ke bideme zaedno srekjni za da stanam radosen i vesel , ili pa nekoj mal problem za ich da ne stanam ... Za toa go prodolzuvam zivotot takov kakov sto e i ziveam so nadez deka eden den mojot zamislen svet vo koj sme jas i ti srekjni, nedopirlivi , i vo koj sum spremen da napravam se za ti da bidesh srekjna i zadovolna ke stane REALNOST ....
 

iis

Mraf4i
Член од
12 септември 2007
Мислења
432
Поени од реакции
16
Престани да ме збориш пред други и да ме тураш у уста пред луѓе што не треба, гледај си го твојот живот, и размисли како ми беше мене, кругот се врти, сега го осеќаш тоа. ГОСПОД БАВА НЕ ЗАБРАВА!!!!!!!!!!!
 
Член од
13 август 2010
Мислења
956
Поени од реакции
1.100
Море мајмун еден што си напривил, не си нормален гледам ја ти удрило тоа сонцето во глава, па последиците се неминовни, се повеќе и повеќе беснееш. Ја избричил главата, а што убава црна коса имаше. Доаѓа на врата со капче, го трга и се ќезе, а јас останав ваква :eek:. Сеуште не сум се привикнала во вакво издание да го гледам шубе ми е некако. Ама нема врска со коса без коса луд си, не се мењаш го знам тоа, ама знам и дека те сакам таков како што си.
 

Xfire

fino alla fine
Член од
9 август 2008
Мислења
7.339
Поени од реакции
2.229
Дека ти си ми повеќе од се, дека се чувствувам најсреќен со тебе, дека те сакам најмногу и дека неможам без тебе - признавам. =) Мешко, лоф ју!
 

Mark Renton

I live by the tune, I die by the book
Член од
12 ноември 2009
Мислења
5.369
Поени од реакции
4.898
Вечерва иде за нас. Последно нешто напишано од мене за тебе. Од денес животот иде понатака, за тебе нормално, а за мене како и секогаш заебано..
Не сакам ништо повеќе од тоа ти да бидеш среќна, во се што се стремиш да ти се оствари и дека, иако со времето ќе ме заборавиш, еден ден конечно ќе сфатиш колку многу те сакав. Засекогаш...
Еднаш се сака искрено. Ти си таа што секогаш ќе ја сакам. И кога ќе бидам со друга, јас сеуште ќе мислам на тебе.. И во секој облак од дим ќе те замислувам таму до мене..
Те сакам гнасо..
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Знаев дека вака ќе заврши.. знаеше и ти нели? : )
 

*Smurfette*

He smurfs me, he smurfs me not
Член од
10 јуни 2006
Мислења
538
Поени од реакции
38
е веќе неможам, морам да те видам... ми фалиш ...
come to me baby, wild and wild :)))
 
К

Кики.

Гостин
Milo mi e sto konecno sfati deka ne sakam da sum so tebe i da ti kazam mnogu mi e polesno vaka. Fala ti sto me sfati, iako mi e glupo sto jas morav da pominam tolku kilometri za da go sfatis toa ama aj bitno na kraj sfati. ;)
 

Kajgana Shop

На врв Bottom