Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Многу голем папак си.
И се понашаш како дете од 3 години,така да врати се у јасли.
Мочко.
Вајда вечер ке ти текне коа ке ме видиш,а со тоа что сум ладна само боље сама на себе си праам,ама ти си глуп не свакаш:helou:
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Сакам да кажам дека мојот 10000-ти пост ти го посветувам ТЕБЕ. Те сакам.
 
J

JOEY JORDISON

Гостин

Secondhand Serenade - Your Call

Waiting for your call, I'm sick, call I'm angry
call I'm desperate for your voice
Listening to the song we used to sing
In the car, do you remember
Butterfly, Early Summer
It's playing on repeat, Just like when we would meet
Like when we would meet

Cause I was born to tell you I love you
and I am torn to do what I have to, to make you mine
Stay with me tonight

Stripped and polished, I am new, I am fresh
I am feeling so ambitious, you and me, flesh to flesh
Cause every breath that you will take
when you are sitting next to me
will bring life into my deepest hopes, What's your fantasy?
(What's your, what's your, what's your...)

Cause I was born to tell you I love you
and I am torn to do what I have to, to make you mine
Stay with me tonight

And I'm tired of being all alone, and this solitary moment makes me want to come back home
x4
(I know everything you wanted isn't anything you have)

Cause I was born to tell you I love you
and I am torn to do what I have to, to make you mine
Stay with me tonight

Cause I was born to tell you I love you
and I am torn to do what I have to, to make you mine
Stay with me tonight
(I know everything you wanted isn't anything you have)
 

Lanna

Taller, Stronger, Better
Член од
30 септември 2008
Мислења
550
Поени од реакции
165
Чисто колку да потврдам дека за оние кои ми ги носат сончевите зраци во очите, без жал би го дала животов. А бидејќи има доста што влегуваат во категоријава, дефинитивно ќе мора порационално да си оперирам со смртноста.:icon_lol:

За нив мојот 500-ти пост.
Бујрум:back:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Не му ја мислам.
Доволно беше думање, преанализирање, тапосување.
Да си бидеме заедно, како што ни налагаат годините и телата.:back:
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
Пак заминваш негде.. :(
Аман!
Ми се смачи од трца прца.
17!

Те љубам.
 
S

SSS-Stolica

Гостин
Офффф и повторно јас...
Остана само мала ронка надеж во мене, јас се откажувам ќе пробам да те заборавам можеби не требаше да ти кажам дека те сакам дури сега сватив дека касно беше...
сега среќна си ти, во среќа минуваат твоите дни, вашата љубов е безвременска нема време на траење...
и ти посакувам се најубаво...никогаш не дозволувај да бидеш во ситуација како што сум јас моментално...
ако се чувствуваш осамено јас сум секогаш тука, ако ти треба некој совет за вашата врска јас сум секогаш тука
ако се чувствуваш осамено јас сум секогаш тука, кога и да ти затребам јас ќе бидам тука...
Убаво е да имаш дел од себе кој живее за тебе кој би умрел за тебе, кој би направил се за тебе...
Јас сега ќе пробам да ја тргнам оваа сенка која се беси над мене...ќе пробам да те заборавам,иако на два пати тоа не ми успеа, ај можеби ова ќе биде трета среќа...умот ми вика едно срцето ми вика друго
Јас сега се враќам на моите стари патеки, ќе пробам да се издигнам од дното...завчера го гледав дождот
те гледав тебе, но сето тоа се само рефлекси на моите мисли...биди среќна не дозволувај љубовта да не ти
биде возвратена бидејќи многу боли...имај среќа со него, знај дека тој е уникатен за тебе и ти за него исто
не дозволувај и тој да се најде во истава моја ситуација, направи ги неговите денови среќни...
За тебе во иднина идат убави среќни денови...јас ќе пробам да издржам и да те заборавам...
 

Jovannah

Smile me baby
Член од
11 февруари 2008
Мислења
584
Поени од реакции
50
Си знајш. Те бива, мудрец си. Знајш точно кога и како, знајш и зошто. Не можам да речам дека не подлегнувам на тие финти. Подлегнувам. И то како.
Простено ти е, во ниту еден момент не реков дека не ти е.
Не пребирвам, баш е добро то шо го напрај, не да е добро, уникатно е... само ме нервира то шо треба да осетиш кривица за да напрајш вакви работи.
Аман напрај еднаш од мерак, без причина.. пак напоменвам, не пребирвам, ама гледаш дека те бива бе чоек. Ме остај без зборој. Уште сум без зборој.
Ми потврди се шо не беше потвредно. И ете не можам да заспијам. И после 2 години јас пак ги имам оние пеперутките во стомакот. И после не те бивало :) кој ти рекол те излажал. Те сакам. Уф колку те сакам :)
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Знам јас дека знаеш точно што правиш. Знам дека не е се така спонтано, дека сето тоа си го умислувал некое време претходно. Гледам, и усните твои знаат точно каде талкаат, си го знаат тие патот. И по две години јас затреперувам кога меѓу толку луѓе, кога во толку исцрпна вечер со друштво ти ќе ми шепнеш ,,не си свесна коку си секси маче, те обожавам" :pipi:
 
Член од
14 ноември 2008
Мислења
3.418
Поени од реакции
856
ај тука ќе постирам ма да мислев дека раскрстив со тебе ...
а како можам да раскрстам ко животот не носи по исти патишта ? сакаш да се дружиш со мене а знајш шо мислам за тебе. капак на се ме оставаш се да ти прам без ништо да реагираш, чудна ми си жими се ... те молам не ме мачи вака , ме привлекваш, гледаш дека ми е убо со тебе а гледам дека и тебе ти е убо со мене ... зошто тогаш ме одби ? ај нема врска минато е веќе то ме одби шо ме одби си ме сакала ко другар, така нека биди ... ама не ми прај вака ко знајш дека не сум рамнодушен со тебе , те молам не ми прај вака. денес ми беше некако посебна, специјална, единствена, никогаш не сум те видел во вакво светло ... едноставно прекрасна беше. арно мислев да те прашам, онака чисто информативно, како би било ко би биле заедно ... ме интересира мн шо ќе ми кажиш мн ме интересира. не знам стварно шо цел имаш, гледаш дека ни е убо заедно ама ај нема појќе да те гибам како и шо ти ветив, а и се случва горе долу то шо ти го кажав, дека уште ќе мислам на тебе иако ти реков дека ќе бидиме другари. то е то, ако случајно го прочиташ ова баш ќе ми биди мило да видиш шо сакам да ти кажам а немам храброст ... и нема сега да напишам дека те љубам пошто глата ми е буквално чкртањци

П.С. леле како играше денес, како МИ мешаше никогаш те немам вака видено, сакаше мене да ме импресионираш ?
 
М

Мрак

Гостин
Зарем јас?Зарем јас што се пикнав во стаклено ѕвоно за да се заштитам од стрелите на љубовта?Зарем јас...се заљубувам?!?!Не е фер!
Кога те запознав...се почувствувам како да сум до ангел.Ти си извор на добрина.Дури и ако ја раздаваш за без пари пак ќе бидеш полн со неа!
На почетокот,се плашев.Мислев дека си уште едно од оние суштества кои само правеа да се затврам во веце и да плачам.Ххаа,но не си!Полош си и од нив,заради тебе седам будна во ноќта...ми го промени мирниот живот.Замисли,како некој цвет да расте и се развива мирно и спокојно,греен од сонцето...и тогаш доаѓа дождот и го размрдува,го милува но и повредува,ги чисти од него лошотиите и му дава вода потребна за живот.Епа...ти си мојот дожд:smir:Уф,исто како да го оставам срцето обесено на конец врз котел исполнет со жешка вода.Немој да го кинеш конецот..те молам...Знам дека ќе го прочиташ постов...сакам да ти посветам неколку стихови:


ПС:Драго суштество...би ги дала сите пари кои ги имам заработено на спортска само за да те видам..

Абе не е ова љубов,вистинска љубов можеш да почувствуваш дури на 18,20 год...ама има нешто:)
 
Член од
13 декември 2007
Мислења
2.409
Поени од реакции
428
(иако мина повеќе од една година)
... кратко и едноставно. Жал ми е што дозволивме 3ипол годишна врска да ни се излади. Едно големо фала што ме научи да сакам и да чуствувам и други работи освен физичка болка. Секогаш ќе те носам во срцето.
 
Член од
2 јули 2008
Мислења
109
Поени од реакции
1
Ostanaa mnogu zborovi nedokazani,mnogu raboti nenapraveni...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.511
Поени од реакции
33.678
Оverdosed oд спомени вечерва. Одамна се не бевме присетиле..

Се сеќавам како ти се пуштив. Колку детско само, еј. Се сеќавам на првата кавга, за време на вториот месец. Не бев крив! Дежаву а? На првиот пат кога ми врати: Јас повеќе.. на моето: Те мразам.. На кога се прикрадуваше за кај мене.
На како се смешкаше кога дозна колку се скокоткам од бакнежите по врат.. стопирам.

Те сакам таква каква што си, со шишка, перверзна, моја.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom