Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Na ovaa tema mozete da si kazete se sto vi lezi na dusa....vo vrska so vasata ljubov.Ispovedi ili poraki do vasite ljubeni,bez razlika dali nekogas ke go procitaat toa ili ne...:wub:

Eve jas sakam da kazam:

Deka mnogu mi e zal za toa sto go napraviv vcera... :wub:
 

IsidoraD

Neko to od Gore vidi Sve!
Член од
18 октомври 2005
Мислења
671
Поени од реакции
29
Zal mi e sto vo ovoj preubav moment od nasiot zivot megu nas stojat 1500km,no veruvaj "bice dana za megdana"!
T E S A K A M
 
Член од
26 април 2005
Мислења
1.691
Поени од реакции
44
IsidoraD напиша:
Zal mi e sto vo ovoj preubav moment od nasiot zivot megu nas stojat 1500km,no veruvaj "bice dana za megdana"!
T E S A K A M
neznam dali ke ti se veruva ama sakav istoto da go napisham,samo mesto 1500km da pisham 1300km:)
ne e vazno kade si ti,a kade jas,bitno sekogas te osekam mnogu blisku do mene:)
 
Член од
29 мај 2005
Мислења
2.216
Поени од реакции
41
Ич не ми е жал за зборовите што ти ги кажав,драги мој.Држат место, сеуште и важат,за тебе. Тоа што те нема од тогаш,ми потврдува дека не отишле во ветер,зборовите нели? За другото, одамна го одвеало виорот!
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Seuste topliot veter me potseka na tvoite dopiri..te custvuvam nasekade okolu sebe iako pomina doooldo vreme od koga nasata ljubov stana zabraneta!Sega mozam da ti objasnam se,sega ke znam kako da ne te povredam,sega ke znam da si zaminam bez traga...ama te nema zatoa sto te otfrliv bez objasnuvanje!A dusava seuste place barajki te!
Ljubovta mi vraka so istata tezina so koja sto ja povrediv..a nikogas ne bi te povredila SEKOGAS KE TE SAKAM!
Zosto ljubovta tolku boli koga e nevozmozna!.............
 
N

NeMiRnA

Гостин
Mi go potkopuva srceto sekoja pomisla na tebe,no ne kako na sakan tuku kako mila licnost,koja go razbranuva mojot svet,me iznese od onoj sablon i sekojdnevie,licnost koja mu dade nov sjaj na mojot zivot.Sepotot tvoj ne go menuva ona sto veke e,nestoto sto ima svoj koren,svoja dlabocina i znacenje,nestoto koe e poleano so ljubov,razbiranje,troski koleblivost,cistina na detska dusa,nesto sto na bogovite bi im bilo ambrozija i nektar.Cuvana vo pregratki,zastitena od porazi,galena od soncevi race,toa go imam veke kraj sebe.Me teras samo na konfuznost,kosi polni bes,razneseni po moeto lice kako koga me zapozna.Mi znacis na poinakov nacin,a ti ja meris ljubovta sto duri i e pregolema titula za toa seuste ne definirano cuvstvo so lazicka.
Jas se sfakam nema vrska :(((
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Те сакам, и секоја секунда ми е исполнета мислејќи на тебе. Без тебе животот не би ми бил, она што сега ми е. Те сакам и сакам засекогаш да бидеме заедно:wub:
 
Член од
3 јануари 2006
Мислења
1.200
Поени од реакции
10
Ne delat 8377.298 kilometri. A zoshto si mi po distanten koga sum na 20 cm od tebe? Ke probam da te zaboravam, i shtotuku ke mi uspee malku od malku, ke mi napishesh neshto samo kolku da me drzhizh vo neizvesnost, i pak ke mi se vratat site chuvstva. Ke sedam doma so denovi i samo na tebe ke mislam. Pa aman vekje, ili prosti mi za se sho ti napraiv ( ti rekof milion pati izvini, koga vekje ke svatish deka od dnoto na dushata zhalam za se shto ti napraviv i kako te tretirav ) i daj da se smirime, ili ostavi me ednostavno da te prebolam i da si prodolzham so zhivotot.
Vekje 2 godini si mi u glava. Znam deka vikaat deka se se vrakja se se plakja ali ne znaev deka do volku ke mi se naplati. Ako ushte osekjash neshto kon mene popushti i kazhi mi, a ne samo od drugite da si slusham deka si prasuval za mene i deka non stop si mislel na mene, a so mene si poladen i od kamen. Znam deka ushte ti znacham...mislis slepa sum? Se chitash kako bukvar. Toa shto si so nea godina i pol nishto ne mi znachi, a znam deka i tebe ona nishto ne ti znachi. Ako ti znacheshe i ako tolku sakash da me napravish ljubomorna nema da i kazhuvash na moja najdobra drugarka deka ne ja sakash, deka samo so nea si za da me napravish ljubomorna, da vidam shto propushtam. Ma popushti vekje ednash, kolku i da vikash si se smenil ist si, i ne se ponashaj kako dete, ne si vekje mal 20 godini ushte malku ke imash. Svesti se vekje i ako osekjash neshto napravi poteg, zatoa shto sekoja minuta shto pominuva, kolku povekje mi znachish tolku i povekje odbiven mi stanuvash. A ako si me prebolel odamna, ostavi me na mira i jas da go napravam istoto. Mi se smachi u sekoe mashko da te baram tebe, mi se zmachi da se prepravam deka sum so tebe sekoj pat koga sum so nekoj drug, mi se smachi samo tebe da te mislam...znaesh deka dodeka bef so eden me prasha dali mislam na nekoj drug? A ja si mislev na tebe. Kako ke znaesh koga nemash napraveno civiliziran muabet so mene. Aman vekje! Ili zemi me ili pushti me...izborot e tvoj. Samo ne me drzhi u sredina, ne me drzhi u neizvesnost, ostaj me!!!

I za kraj, ako go procitas ovoa, go to hell !


Auuu lugje kako mi olesna :)
 

Скулгрл

Queen of the superficial::..
Член од
17 јануари 2006
Мислења
5.059
Поени од реакции
69
Супер си поминав таа вечер...посакував никогаш да не си отидев дома.Те молам,немој да ме натераш да се вљубам во тебе,но биди со мене кога ми е потребно :wub: :wub: :wub:.
 
Член од
22 јули 2005
Мислења
2.198
Поени од реакции
11
Neznam kako si,i neznam kade si,no edno znam:ti sekogas ke ostanes moeto bebe!!!!
 
N

NeMiRnA

Гостин
Seuste razmisluvas?Isto i jas,dali necie jas pocna poveke da preovladuva vo ona sto nekogas bevne nie.Ne luti se na se ona sto go pravam,znaj go sledam srceto,ne me obvinuvaj mene,ti me nauci taka.A ti sto stois na dugata strana,svrti se poglednime vo oci i resi ja vistinata,kazi ja dovolno glasno da ja slusnam i da ne se kolebam poveke,ne zasluzuvame da bideme nie.
P.S.Decki vo posledno vreme mnogu ke ve davam so vakvi gluposti se nadevam deka nema da se lutite,ke me sfatite:(
 

ThA-BiTcH

~*~Blonde Bitch With a Brain~*~
Член од
23 септември 2005
Мислења
4.338
Поени од реакции
61
Iako nikogas nema da ti veruvam kako sto ti veruvav, i nikogas nema da zaboravam sto mi napravi i kolku me povredi, te sakam i se trudam sekogas da ti ugodam i da bidam tuka za tebe, bidejki te sakam i premnogu raboti me vrzuvaat za tebe, i ne e lesno da gi ostavam zad sebe i da bidat samo spomeni.... :icon_roll
 
N

NeMiRnA

Гостин
Ne grizi se,pogledi me vo oci i reci mi pak "Malecko moe" mnogu ke mi znaci,iako poveke ne si detenceto vo ke se zaljubiv,ne si onakov kakov sto bese na pocetokot i milo mi e sto go sfakas toa,sepak prodolzuvam da te sakam.Seti se sto mi sepna dodeka sedevme gusnati na pristaniste vo Ohrid,ti teknuva li kako bev centar na tvojot svet,koga na sekoj cekor zastanuvase da me gusnes,toa se veke samo izliteni spomeni.Kako sto kaza stom pocnuvam da zboruvam za spomenite i minatoto idninata ne e najsjana,a segasnosta me gusi,ama sepak veruvam vo nas.:(
 

}I{BuTtErFlY

You want ME
Член од
21 февруари 2006
Мислења
765
Поени од реакции
14
САКАМ ТЕ :*******

ми недостигаш како вода од која пијам,и се наново ја налевам и никако да ја препијам..ти..љубов моја...и сега во моментот имам силна потреба да те гушнам и бакнам и гласно да извикам ТЕ САКАM
 

еци^^^

Walking the line of nature's palm
Член од
9 декември 2005
Мислења
2.945
Поени од реакции
58
Sto li pravis sea!Dali si barem malku svesen deka moeto srce sekojdnevno treperi od pomislata na tvoite usni koi gi nekogas gi rastreperuvaa site setila,go izdigaa srcevo vo oblacite za nikogas da ne se simne na zemjava!Dali si so druga?Dali sakas nekoja druga?Ljubomorna sum na sekoja koja pominuva pokraj tebe,sekoja edna so koja si samo za edna vecer,a nemam nikakvo pravo na toa!Isceznav bez zbor i te ostaviv sam da talkas po trnlivite patista na osamenosta?Sega zosto bi te osudila ako si me zaboravil,koga i samata go sakav toa!Ne,ne go sakav toa jas,toa go sakaa okolnostite!Gi mrazam site onie koi vo momentov se do tebe,sakam da gi srusam site pregradi i da dojdam da te pregrnam..se bi dala za da mozam da znam sto mislis vo momentov,kade se upateni tvoite custva i dali nekoja druga gi custvuva tvoite usni koga nemozam jas?
Veruvav vo tvojata ljubov..uste veruvam deka ne bi mozel da zasakas druga poso TI ME SAKAS MENE!Nemozam da te pustam da odletas od moive misli,a dolzna sum da te oslobodam i da go ostavam na mira tvoeto bitie koi tolku go sakam!Kako e mozno iako ne sum te videla 1 godina da te custvuvam tolku silno pokraj mene i tolku mnogu da mi bides potreben!Nemozam da se naucam da ziveam bez tebe!Ne sakam da bides so druga,sakam da ostanes samo moj zatoa sto ednaska mi veti deka SEKOGAS KE BIDES SAMO MOJ!leeeee pa vinata e MOJA BE!JA SUM VINOVNA ZA SE!ZASO NEMOZAM DA TE OSLOBODAM I DA PUSTAM SE DA ZAVRSI!Jas sum samo edna obicna kucka...prosti mi...ZASEKOGAS KE BIDES MOJ!
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom