Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

cinderella_

In love with you...
Член од
27 јануари 2007
Мислења
852
Поени од реакции
5
...but when I need you,you're almost here and I know that's not enough.....:nesum:
 

Филозофка

Amelie Poulain
Член од
21 јануари 2009
Мислења
1.680
Поени од реакции
524
Зошто мораше на овој начин да завршиме? Зарем не знаевме поинаку?изгледа и покрај се кругот се врти,кога ти плачеше по мене јас бездушно те тешев но ете дојде време јас да пролеам тешки солзи за тебе.......за нас .........дојде време да платам за се што направив........за сите гревови........ да се покајам... сепак не е фер тоа што го направи, не е фер што ме остави и ми го заврти грбот во време кога требаше да ми дадеш утеха, кога смислата на целото мое битие се рушеше и сеуште се руши до камен и пепел пред моиве сопствени очи, не беше со мене кога требаше да бидеш..зошто ме остави во време кога целиот мој живот се руши пред моиве сопствени очи, кога најмногу ми требаш, зошто, зошто?
Зарем го заслужив тоа? Зарем јас не бев тука за тебе во најтешките моменти, да те прегрнам да те опсипам со несебична љубов?
Ако те оставев тогаш којзнае каде ќе беше денес? Можеби немаше да бидеш меѓу живите? Зарем не си помислил на тоа? Зарем не знаеш дека можев и јас да бидам твој наголем душман и тиранин како што ти беше за сите овие 4 години, те сакам мој тиранину, засекогаш ќе имаш место во длабочиниве на моето напатено срце, иако не заслужуваш, беше мој најсакан тиранин, мој мачител.. мој прекрасен мачител.....не можам повеќе ни да пишувам цела се тресам емоционално ме осакати.... кога повторно ќе имам сили да сакам некого и дали ќе бидам во состојба кога знам дека толку боли.....дека неможам да поднесам повторно таква болка......после тебе крај........ако го читаш ова знај дека беше мој најобожаван и единствен тиранин те сакам........

Тешко мени са тобом а још теже без тебе.............................................................................................:cry::cry::cry:
 

Олимпија

Македонија во срцето!!!
Член од
26 март 2008
Мислења
5.624
Поени од реакции
9.146
Зарем е толку тешко да разбереш дека повеќе не постои тоа НАС?
Умре......пред точно три месеци.
НАС е минато,а јас не сакам да живеам во минато.
И?Боли?Знам!Не ми беше и на мене сеедно кога јас си зборев,а и јас си се слушав.
Тогаш беше глув......Зошто сега јас да слушам?

Мислеше само за себе,а јас за двајцата.Сите шанси за да се поправиш ги прокоцка многу лесно.А не барав многу....само да размислуваш за двајцата.
До пред три месеци не знаев зошто.Ама сега веќе знам......сурова себичност и лаги.
Се она што го градевме во периодот "Нас",успеа да го срушиш многу брзо.
Дозволи да ме изгубиш,за да сфатиш дека премногу ти значам.......ама многу КАСНО го разбра тоа.Сега е премногу касно за СЕ...а најмногу за "Нас".
Последниве три месеци константно се разочарувам од тебе и твоето однесување.
Знај дека никој,освен ТИ,не е крив за "совршениот крај".Ама како и по обичај,тешко е да ја признаеш грешката,па подобро ќе набедиш некој друг.
Знаеше дека мразам лаги,а ги употребуваше,без да размислиш дека вистината секогаш излегува на виделина.:tapp:

Се надевам свесен си што изгуби........знаејќи дека НИКОГАШ нема да ти се вратам.
Најискрено ќе ти препорачам да ме ЗАБОРАВИШ и да не се понижуваш веќе.
Јас мојот лист го свртев оддамна,време е и ти да продолжиш да живееш во сегашноста,а доколку во иднина ја пронајдеш вистинската за тебе,немој да се бориш за нејзината љубов,како што се "бореше за мојата",затоа што МЕНЕ МЕ ИЗГУБИ ЗАСЕКОГАШ.
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Ха бре мачко моја...
Најубава вечер.
Така,просто и едноставно...
Толку музика има во тебе, што просто сакам да ме свириш... Како што и тоа, впрочем добро и го изведе...
На тебе мирисам цело утро:pipi:
Уф, нешто е повеќе од зборови... Не се доловува. Нити се фаќа.
Гушкам:back:

Станав вљубена 6 грама. Лигле:kesa:
 
R

Razorblade Kiss

Гостин
you and me baby ain't nothing but mammals,so let's do it like they do on the Discovery channel...
Дааа знам дека ти се допаѓа мојот рингтон да. На кој не би му се допаѓал ? :pipi::vozbud:

Btw...да,можеш да го искинеш дресот. Ама само од мене :P :D:pos2:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Close your eyes, give me your hand, darling...
I watch when you are sleeping, you belong to me... :back:

И стварно е така, вчера колку убаво сум си поминал, не можеш ни да замислиш. Само уште требаше во раце да ми заспиеш... :pipi: Ама ај, ќе биде и тоа некој ден. Утре maybe? :back: Ќе биде доста смех ако тоа се случи, а во меѓувреме и јас заспијам, па твојте родители да добијат во недела едно интересно утринско изненадување. :vozbud: Право ќе литам низ прозорецот, така ми стои... :pos:

Хехехе, какво изненадување... Баш сега ова го пишам, а ти ми праќаш сигнал... :back: Одма насмевка на моето лице. :pipi:

Бај д веј, 28ми. Само 11 дена не делат од... :pipi: Love you, darling... :back:
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
..ме нервираш, ме расплачуваш, правиш да се смеам додека плачам, ме будиш касно, ме будиш рано, го будиш нарцисот во мене, ми ја враќаш силата, ми ја одземаш, ме тераш да се чувствувам превиновна за тоа што се случи, ме иритираш со твоите silly шеги, ми фалиш секој миг, ми фали времето поминато заедно, ми фали Дојран, ми фали Скопје, ми фали тоа кучето што го задеваше в парк, и парфемот, и еве го најдов капачето во форма на срце, ги најдов несудените fortune cookies, свеќата од тортата, ги изпрочитав пораките, ама една не успеав да најдам.. онаа најдолгата... Фак! Страшно ме нервираш. Чекав многу. Чекам уште. Престрашно ме нервираш. Па сега и ми велиш да „научам“ да пцујам?!?! Е претера!!!!!!! :lut:
Се претворив во чекачко облаче. За чудо, не се движам. Имам чери липс, бело фустанче и чекам. И го обвинувам алкохолот кој ми те зема. :) Лажам, го слушам Џејми :drk:. Абе уште колку?? ... И ќе видиш дека ќе дојдам со шалот!! :duel: Фак. И додека се нервирам, уживај ти во твоите френч фрајс.. Јас ќе уживам во моето фустанче. Чао!
Лав, Фуфита.
 
Член од
3 март 2009
Мислења
601
Поени од реакции
178
многу е тажно што овие чувства не ги имаме двајцата еден за друг..најтажно е кога само едниот сака...а најтрагично тоа што знаеш што чувствувам,и ништо не превземаш..на моменти помислувам дека е грешка што ти ги признав сите оние работи оној ден,ама тоа беше посилно од мене..едноставно морав да се испразнами да ти кажам се што ми лежеше на душа...иако љубовта сеуште не е возвратена..и не се ни осмелувам да се понадевам дека ќе биде..зашто пробав веќе еднаш..и срцето ми се распадна..иако тоа не беше дефинитивно НЕ,сепак...патам..а јас најмалку заслужувам од сите...секогаш сум ги преболувала со тоа што сум била свесна дека сум предобра за нив..ама кај тебе најлошо од се е тоа што знам дека вредиш...жално за мене,ама така е...повеќе од сите..различен си...нема веќе што да кажам,се е веќе кажано...само,те сакам...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Изгледа вечерва ја претерав до кој ти знае каде:tapp:, не ја ни почуствував шлаканицата како што ги почуствував острите зборови .....И покрај се сеуште те сакам и неможев да поднесам тоа што се слушуваше.Изгледа ке ми треба доста време за да те заборавам, бидејки те сакам повеке од кога и да било.
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
се прашувам...постојат ли зборови кои можат да допрат до тебе, а кажани од мене...
 

Гладиус

notusually
Член од
14 август 2008
Мислења
5.508
Поени од реакции
1.728
Би ти кажал нешто преку едни прекрасни стихови:
Веќе не те гледам со исти очи како некогаш,
ти знаеш колку вредам но ме губиш ти засекогаш...
Играта заврши, нема повредени. Бар не сум јас оној кој е повреден. Заборави ако можеш. Но секогаш нека те боде по малку она кое го сакавме и двајцата но поради тебе го немавме. Јас продолжувам понатаму, а ти остануваш една бледа дамка која секогаш ќе ме потсетува на тоа што значи да сакаш, а да не знаеш што сакаш. На здравје нека ми е пола година потрошена на тебе.
Заслужуваше помалку.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Кога ми рекоа дека убаво е да љубиш најверојатно не те познаваа тебе. Можеби не ја познаваа љубовта. Па која ја знае, кој знае што тоа љубов?
 
Член од
8 јули 2008
Мислења
4.432
Поени од реакции
7.875
Искрено незнам како да ти се доближам и да ти се отворам...
Ми се допадна муабетот од онојпат баш беше фин... онака се отворивме еден спрема друг, што посочува на нешто...
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Постов е наменет за еден од мојте најдобри другари...

Знај, тука сум ако ти требам. Искрено да ти кажам, незнам како се чуствуваш сега, ваква болка немам сеуште искусено, иако блиско бев во текот на декември. Цел свет да ти се сруши за еден ден, едноставно лудница. :place:Ако треба нешто, call me, одма идам, ако треба нема да излевам вечер...

Hold on, be strong. I'm here if you need me. Tonight we drink for you. :smir:
 
Член од
4 февруари 2007
Мислења
1.640
Поени од реакции
16
Не те обвинувам,крива сум и не е прв пат.
Али сепак немаш чувство за осет,да знаеш кога е доста.
Фала за убавите денови и фала за овој ден.Го уништи и него и мене.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom