Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

VeS

.
Член од
16 мај 2008
Мислења
4.749
Поени од реакции
2.355
Не сакам ништо повеќе од тебе сонце, ако по грешка или од невнимание некогаш случајно те повредам, мене сигурно ќе ме боли повеќе од тебе.
Се пронајдов во постов..
Што да кажам, кога пак истото се случува. Кога и да помислам нешто дека со тебе тргнало на добро се се враќа на почеток кога едвај имавме и едно "Здраво".
Понекогаш мислам дека подобро би било да не беше нишо, токму поради што свесна сум за многу работи и знам дека неможам назад да ги вратам.
Сакам да знаеш дека сепак јас не сум таа што го направи тоа. Самиот виде..
Можеби нештото беше очигледно.. но верувам дека и знајш веќе и сто пати ти е потврдено едно те исто.. Уште те сакам.
Што очекуваш повеќе незнам.


А се време ќе излечи,
две-три лузни ќе остави
за да знам,
дека сум сакала јас,
бројам денови...

Еве време минува,
уште ништо не менува,
само ме притиска,
ко пресуда моја,
јас бројам денови..

Жалам...
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.529
Поени од реакции
33.723
Викендов без тебе.. ново, да.
Тапа е, знам дека ќе сфатиш еден ден. Знам дека премногу барам, но тоа е.. или бегај од мене или прифати тоа што сум.
Немам зборови, спамирање од смс не земаат ефект овојпат, драга.
Знам дека сум јас проблемот, ама мислев дека ме знаеш повеќе.. :animacija:

Жал ми е, навистина. Но нема да го слушнеш тоа од мојата уста. Немаш претстава колку заебано празно и тажно се осеќам. На прв поглед изгледа безизлезно, знам. Но не е се' така црно, верувај.
Сакам да видам само на колку си спремна да одиш за мене. Оти не е тоа уште една површна врска.
Барем за мене. Stick around.

Te сакам.
 
Член од
13 февруари 2009
Мислења
14
Поени од реакции
0
Pominaa tolku godini i po kojznae koj pat pak si kazav definitivno lugeto ne se menuvaat.Zal mi e samo zasto tolku pati se zalazuvam deka ke bide podobro i deka nesto ke se smeni.Ne deka ne me sakas ,znam deka me sakas i za mene ke ubies ama tolku si prokleto tvrdoglav i sakas da bide samo po tvoe,stvarno mnogu cesto nemas sposobnost za empatija a posebno sprema mene,stvarno nemas sposobnost da se stavis vo tuga koza , a posebno vo mojata.I na kraj ti pak se lutis a jas sum krivata.Ej koja ironija na zivotot....
 

BiG_kIsS

You talk too much... Let me shut you up
Член од
4 септември 2007
Мислења
3.414
Поени од реакции
2.923
Реагирај малку! Те разбирам, и се согласувам до негде со тебе... И ми беше супер вака и сакам да продолжи така... Ама нешто фали... Ми треба нешто ново, неможам вака... Се надевам ќе ти текне пред да оладам... Ај добра ноќ :back: Се гледаме некој ден, и се надевам на подолго од саат време...
 
S

smart ass

Гостин
Во врска со љубовта сакам да кажам дека го одржува светот на нозе
Најголема причина за живот:helou:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Ајде само уште неколку часа и дома ќе си. :vozbud: Те молам пиши ми/јави ми се кога ќе дојдаш (знам оти ги читаш овие постови). Незнам што да ти кажам за викендот, досаден ненормално многу, вчера вечерта, со еден збор да ја опишам... катастрофа. :tapp: Се надевам нема да си изморена многу, да се видиме вечерва... :pipi: Ми недостасуваш... Многу... :back:

Now, hurry up! :pipi:
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
It was the last time, the last one, i promise.
Неможе веќе вака, ни јас неможам а ни ти.
Мора да се реши ситуацијава што побрзо, но вакво однесување од нас двајца, повеќе неможе да постои.
 

Тамарче

Ако одам во Битола..
Член од
11 јули 2007
Мислења
3.239
Поени од реакции
223
I guess it's just another night, another fight, that all familiar scene..
> I put my hands up, I put my hands up,
I guess I'm guilty..
Hands up, I must have done whatever you accused me of..
I stand up to hear your judgment, it's always guilty.. :S
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Не е се така црно како што изгледа. Во животот треба да се бориш, затоа што животот е борба во која не смееш да се предадеш. Во животот има многу убави нешта, задоволства препушти им се ним. Прави го она што те исполнува. Немој да ги гледаш непријателите, ним можеш само да им се насмееш. Не ја наведнувај главата на поразите и во најтешкото биди со мислата дека ти си најдобар, дека можеш сè. Среќен живот нема. Има само среќни денови!И минуваат полека деновите а немаш појма колку ми недостасуваш.Ми недостасуваат тие очи кои ме осветлуваат, насмевката која ме опојува и зборовите кои ми ја грејат душата.Едвај чекам малечка да те видам и да те гушнам иако секој час ми е вечност.Утре е тежок ден за тебе и за тоа те молам издржи ако не за другите за мене!Те сакам малечка!:back::back:
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Те обожавам бе! Единственото нешто шо сега ми треба е само да те видам и да те гушнам, ништо појќе. Ама изгледа ќе треба да си почекам уште 3 дена дур да дојдам. :nesum:
П.С :back:
 

Мишелинка

расол
Член од
19 мај 2006
Мислења
3.449
Поени од реакции
385
Три недели! Сме издржале јас и ти и над три месеци, не е страшно... Ама времево ми врви многу бавно, почна да ме фаќа нерва!
Одвај чекам да се вратам, не можам да ти објаснам колку ми недостигаш и колку ми е празно дома без тебе!
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
Каде и да си ти тоа нема да биде доволно далеку затоа што некого имаш во срцето ни далечината неможем да го оддели.Фала ти за подршката која ми ја даде и за секоја порака што ми ја прати да издржам за да успеам.Знаеш колку многу тоа ми значи.Едноставно во моментов ти ми недостасуваш зашто си бескрајно далеку:back::back:(ај ке поминат уште 3 дена:vozbud::back:)
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Си се сакам себеси, можеби повеќе одошто очекуваше.
Но и заглавив во некоја млака самотија, додека ми ги држеше дланките.
Затоа избегав.
Топлината ми треба, а не само пенис и лажно додворување.... Кога ли ќе сфатиш, МАЖу еден типичен.
А можеби и е до тајмингот погрешен.:pipi:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Конечно решив еден пост да ти посветам само тебе..
Без разлика на околностите,се што се случува во мојот или твојот живот,секогаш на тебе сум гледала како на човек на кој можам да се потпрам за било кој сегмент од мојот живот.
Знам дека некогаш сум те оставала без зборови со моите постапки,зборови и идеи..сепак ми е многу мило што те имам во животов.
Знаеш...кога ми е најтешко прво што помислувам е да ти се јавам зашто знам дека единствено ти можеш да ми ја прикажеш реалноста,единствено ти можеш да ме вратиш во живот,единствено ти ожеш да најдеш начин да ме утешиш...
Знаеш...кога сум среќна прво што помислувам е да ти се јавам зашто знам дека единствено ти можеш да ме поддржиш за што и да сум среќна,да ми кажеш дека ја заслужувам среќата,дека вредеше секоја болка и солза...Да ми покажеш колку и ти си среќна за мене...

Најголемата болка ми беше кога среќата и тагата не можев да ги споделам со тебе,што морав да кријам и да те лажам..
Верував дека ќе ме сватиш но ми беше страв од разочарувањето во твоите очи.

Те сакам бескрајно,секогаш ќе те сакам без разлика дали поминува ден без тоа да ти го повторам,без да ти докажам..зашто нели,делата се поважни..

За крај еден единствен стих..

without you all I’m going to be is incomplete



За Ирена
 

zippy

Le bubbu
Член од
6 декември 2007
Мислења
33
Поени од реакции
1
Јас и Ти... Плачам среќно, насмеано, за малата буква „ и “ , која скриена длабоко во нас успева да не спои, да спои два света, и да бидеме едно малечко нешто... Слушај како се отвара музичката кутија на буквата „ и “... Слушај ја нејзината сила, нејзините бранови... Слушај го нејзиниот стремеж да биде помеѓу нас во секој момент од паулисекундите... ( нова величина, и со Лана констатиравме дека таа е 10 пати помала вредност од јоктосекудните, и изнесува 100000000000000000000000000 дел од секундата).... и таа кутија секогаш ќе остане отворена, и ние ќе бидеме во неа засекогаш...

Секогаш кога го допирам небото, кога го бакнувам дождот, кога спијам во океанот... си велам Јас и Ти...

продолжува... и неможам да верувам колку ме потикна, да ти пишувам писма, со желба ...

Јас и ти.... Ја барам буквата „и“ во огромниот лавиринт помеѓу мене и тебе... Ја пронаоѓам буквата... Но сеуште, ми бега... Те молам... помогни ми да и помогнеме на таа буквa... да учествува во хемиската реакција помеѓу Јас и Ти... и да го направиме заедно нашето „Ние“....

Mе слушаш ли? Или ќе ме оставиш сама... изгубена во темнината на лавиринтот...

Јас и ти...што понатаму.... Ја слушаш ли моќта на „и“?
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom