Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Crazy in Love

Here's looking at you kid.
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.859
Поени од реакции
25.413
Изгледа пак треба потсетување на правилата, затоа што ги заборавате....

ВАЖНО!
Од денес,темава поинаку ќе функционира.

- Прво сите постови кои содржат само смајлиња се и ќе бидат бришени.
- Второ приметив и доста оф - топици и сеири.Секое мислење кое ќе искажува љубов спрема саат,телефон и слично ќе биде бришено.Не мора да пишувате колку да напишете нешто.
- Трето,би ве замолила да бидете малце покреативни и постовите да не содржат само два збора. Сепак овој подфорум не е играчница и не треба да служи само за билдање постови.Исто така има членови кои имаат доста мислења на темава,но 95 посто од тие мислења се со содржината : Те сакам и ми фалиш.Не мора секој ден да пишувате те сакам.Барем потрудете се да бидете различни и креативни,а не постојано во секој пост постојано да се повторувате.

Благодарам на внимание.:pipi:

П.С. Не реплицирајте на постов.:smir:

Значи пишувајте во Врска со љубовта, а не за некои работи кои немаат врска со љубовта туку со врската.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Во каква ли идила и розев свет живеам јас?
зар навистина мислев дека толку добро можам да го надвладеам животот и мојата емоционална растроеност? Хаос сум и ти си крив за тоа.
Очигледно ги заборавив ТВОИТЕ маани, а ти на моите ме потсетуваш цело време.
Те преколнувам, немој да ми ги уништиш барем убавите спомени од тебе, знаејќи дека немаме иднина.
Еднаш ми кажаа дека убавите приказни никогаш не се напишани, бидејќи никогаш не завршуваат.Јас нашата одамна ја напишав, и сега сфаќам дека одамна била завршена.
Секогаш ќе имаш дел од мојот живот, миговие кои ти припаѓаат само тебе.
само те молам, немој да ми даваш надежи дека некогаш и негде ќе биде како што одамна било. Излично е. А ме знаеш дека не сум идеалист и не верувам во нешто против кое се кажува дека е невозможно.
Остави ме да продолжам со животот и те молам немој да му наоѓаш замерки, бидејќи твојот е далеку од совршен, а ти не си свесен за тоа.
Јас тргнав понатаму, тргни и ти. Ова нашето е одамна завршено и излично е да подгреваме нешто кое може само да се замисли и оствари во сонот.
Можеби некогаш и негде, но не сега и тука.
Од малата која покрај толку маани успеа да ти влезе под кожа.​
 
R

reactive89

Гостин
Ми фалиш бескрајно... Незнам што правам вака... се губам... се сменив тотално...
Ти го немам чуено гласот одамна... ми фали подршката од твојот милозвучен глас да ми помогне да го истрпам секој ден пред мене...
Но, ако тебе ти е подобро вака... само те молам дозволи ми да знам... ништо повеќе не барам...

И имај го тоа на ум дека од секогаш сум те сакал, те сакам и ќе те сакам... се што правам си ти во моите мисли... секоја помисла ми е до тебе....
Ќе се издадам... може ќе звучи папучарски... но прееска ти ги гледав сликите... ми се створи грутка во грлото... ми се навлажнија очите... не од тага... него од љубовта кон тебе што ја имам... те сакам бескрајно!:back:
 
Член од
13 септември 2007
Мислења
5.783
Поени од реакции
4.019
Прости ми..
Што се откажувам од тебе на ваков начин..
Прости ми што немам сила да се борам за тебе..
Ти кажав дека имам причина..ти кажав...и заслужуваш некој да убие за тебе..
Вредиш повеќе од што си свесен...Заслужуваш да бидеш на врвот на светот...да бидеш среќен..
Прости ми што морав да ти кажам сите оние работи..многу ми е важно да знаеш дека не се мои зборови и не се мои мисли,никогаш не биле и никогаш нема да бидат...
Сакав никогаш да не дознаеш..сакав да направам некоја глупост за да ми се налутиш да не морам да ти објаснувам зашто ме болеше се што ти кажав..Но и покрај се,не можев да те лажам..

Неќум,неќум да те изгубам..
Неќум уводната реченица на мојот говор да се исполни...
Сакам да те мачам да ја видиш месечината,да ти се качувам на глава зашто и се воодушевувам,секоја вечер over and over again...
Самата помисла дека последен пат ти ја покажав во живо-ме убива...

Ми викаше да не плачам..а еве ме четврти ден како не можам да престанам...
Одма сузите:)
Не можам да си простам себеси што немам сила...Верувај ми дека направив се што можев,се осеќав како да се соочувам со целиот свет..

Знаеш..кога бев со тебе никогаш не ми беше ладно...никогаш не знаев што прават другите околу нас..освен духовите и _од_што_и_да_се_плашев_..не ги забележував автобусите,не знаев каде отишле трите саати..секој саат ми изгледаше како минутка и секогаш имав чувство дека малце време сум поминала со тебе...
Било која средба...сите ми беа такви..
Знам дека многу научив од тебе..знам дека ми го промени животот и знам дека никогаш нема да зажалам што си дел од него...

Уште една работа што сакам да ја знаеш е (колку и да е излитено) ама апсолутно во секое време можеш да сметаш на мене како потпора,поддршка..знаеш како и каде да ме најдеш..Ќе најдам начин ако знам дека ти требам..

Можам да прололжам да пишувам уште многу..
Ми фалеа зборови последниот пат...
Заслужуваш 10 испишани страни,ама да не претерувам...




Love
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Почнуваме пак со игрите, ay darling?
Нема проблем што се однесува до мене, i'm on:icon_cool.
Но потоа немој да се жалиш, 'cause you started it first.
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.530
Поени од реакции
33.724
We're trying to take it slow,
but we're still losin control.
And we're trying to make it work,
But it still ends up the worst..

Girl, it's a mission tryin to get you to listen.
Feel mad at each other has become our tradition..
Go ahead, упропасти и викендов, дежаву.
 

Natural-girl

Morphine
Член од
16 октомври 2007
Мислења
3.462
Поени од реакции
5.246
Твојот однос кон мене е топ, а сфатив дека безврска било да барам недостатоци во твојот карактер, безврска е да ги анализирам, да се прашувам дали навистина си ваков, онаков или сосема поинаков. Само се замарам. Толку ли те сакам, толку ли ја сфаќам сериозно врската? Ќе пробам да живеам со твоите недостатоци, па до кај дотераме, дотераме. Готово, не ти ги спомнувам веќе. Твој карактер, твој начин на живот. Ни јас не би сакала некој да ме менува, така што, се повлекувам. Извини ако поставувам чудни прашања. Не сум за психијатар, би ги полудела луѓето уште толку.

Богами, те сакам.
 
F

Foxy`BuTTerFLY

Гостин
Две ебани години...
што ли се не поминавме, што ли се не истрпивме. Ти од мене, јас од тебе.
2 години - убави беа, го паметам секој момент од нив.
Ѕидовиве се сведоци на сета љубов што ја имам за тебе, сета среќа која се трудам ден за ден да ти ја приредам, сите караници и моите дерења, кои ги трпиш.
Убаво ми е покрај тебе, убаво од првиот момент кога таа вечер ме фати за рака, и како првачиња се шетавме низ паркон, без ни една пречка, заблуда.
Памтам само кога си помислив: Што поѓаволите бараш тука, и зашто поѓаволите ме држиш за рака? Од сите тие искуства собрани до тогаш, што и да сакаше да направиш, не одеше така.
Ми застана на патот на веќе испланираниот живот, ме тргна од таа улица, ме пренасочи на друга, твоја и моја, наша, заедничка.
Целиот живот ќе сум благодарна за тоа.
Денес, гледајќи наназад, сме стигнале многу далеку. Заспивам покрај тебе, и знам дека иако хрчам и мрчам во сонот, си покрај мене и само така можеш да спиеш најубаво.
Нема да ти кажам дека те сакам, премногу излично ми е, туку ќе ти кажам дека собирам сили за и наредните 200 години да сме заедно.
Од сонцето за локумот​
 

Fabullous_178

Psychonautics:.
Член од
21 февруари 2007
Мислења
2.987
Поени од реакции
190
Време за патетика(part 2).
Не се обраќам на никој посебно,на никоја личност,на никаков субјект.
И се обраќам на љубовта.
Љубов-каде си?!?!?
Конечно го средив остатокот од животот,конечно ги подредив настаните да ми одат во прилог,конечно јас владеам со животот,а не тој со мене.
А сепак,седам тука пред компјутерот и сеуште чувствувам дека нешто недостига.
Разгледувам насекаде,анализирам се и сваќам дека имам се што ми е потребно и се што посакувам.
Мислев дека кога ќе го направам тоа,ќе бидам комплетен.
А гледам дека не сум,сеуште постои онаа празнина.
Анализирам уште повеќе и наеднаш-СИЈАЛИЦА!!!
Ми треба љубов.
Ми треба тоа чувство,од кое се оградив долго време,поради страв дека ќе ме повреди.
Но,одново гледам дека е подобро да го доживеам тоа ултимативно задоволство на љубовта и после да бидам повреден,отколку да стојам настрана и да се штитам константно.
Вреди да се ризикува за љубовта.
Како и да е,ми недостига.
Љубов-каде си!?!?
п.с се надевам дека бев доволно патетичен,оти баш тоа ми беше и целта.
 

Smile=)

културно-вулгарна
Член од
13 октомври 2008
Мислења
510
Поени од реакции
27
Let me hold you for the last time
It's the last chance to feel again
But you broke me, now I can't feel anything

When I love you and so untrue
I can't even convince myself
When I'm speaking it's the voice of someone else

:place:.. Само ова имам да ти го кажам.. Иако знам дека никогаш нема да го прочиташ..
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Има некои луѓе... Знаеш дека цел живот ќе бидат покрај тебе.
Ох, ти си еден од нив. Не сум имала никогаш, за никого такво чувство, дека си се имам, без разлика на околностите.
Не брзаме.
Пролетта ќе отвори многу чакри. Ах....
Оган да ме изгори.
 
R

reactive89

Гостин
Оукеј... претпоставував... сега барем знам... така одлучи... претпоставувам според што, и кој барем малку влијаеше... не ме прашувај околу ова... зашто нема да ти одговорам... нема везе...
Искрено мило ми е за тебе, чим си среќна мило ми е за тебе! Нек ти се продолжи среќата и радоста и се најубаво понатака...
Ми значиш и секогаш ќе ми значиш... но ти така одлучи... ќе го почитувам тоа... другари...:smir::back:
 

Oblivion

Matt Akisson
Член од
12 септември 2007
Мислења
3.526
Поени од реакции
128
Hold on to this
To dream is a gift
To love is divine and I won’t bring you down
Hold on to me
To dream is to be
To live is to shine and I won’t bring you down... :back:

Понеделник... Its so fucking (извини за изразот) far away... It really is... Повеќе од 48 часа без да се видиме... :( Уште сега ми недостасуваш... Премногу... :place:Ah, but what can we do... Се што можам да направам сега е да ти посакам убав и сигурен пат... :back: И да ми се вратиш здрава и жива... :pipi: Ако имаш проблеми со гејците, само јави ми се, цела Гејлада ќе ја пратам во пм... :violent1: И немој да си се плашела, не пијам утре, don't worry. Your guardian will probably be with me, she'll tell you... :pipi:

Feel you... :back: Miss you... :place:Need you... :pipi: Love you... :wub: Come back safely... :back:
 

Medea

Облинеса
Член од
25 април 2007
Мислења
2.973
Поени од реакции
3.269
Не е страшно.
Има и други.
Има и подобри.

Љубовта не може да чека. :(
 
С

Сатори

Гостин
Не сакам ништо повеќе од тебе сонце, ако по грешка или од невнимание некогаш случајно те повредам, мене сигурно ќе ме боли повеќе од тебе.
Кога размислувам, знам дека целиот мој живот, распоред ротираат околу тебе, а кога се борам за моите амбиции, тоа го правам знаејќи дека со нивното исполнување јас и ти заедно ќе имаме поголема можност за создавање.
Не е само љубов, обожавање е.
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom