Во врска со љубовта: Сакам да ти кажам дека ... [стара]

Статус
Затворена за нови мислења.

Болиглава

A cold fact
Член од
16 јуни 2007
Мислења
4.701
Поени од реакции
2.353
7-ми ноември. Ко да беше вчера, не? После 4 месеци и 2 недели, најубавиот период во досегашниот мој живот, период во кој ти ја играше единствената улога, главната улога во мене... јас се пронаоѓам лигав и патетичен во ова викенд попладне, каде што ме чекаат 80 страни едукација, но фокусот во мозоков е изместен. Неможам да мислам на ништо, освен на вчерашната вечер, можеби една од најубавите заедно. На ништо друго, освен на последните 10 минути каде се гушкавме како никогаш досега. Ништо друго не ми го обзема мозокот и не ми дозволува да се опуштам, како последниот бакнеж вчера... каде навистина неможев да те пуштам, а кога се свртев и ја ставив капата те осетив дека се насмеа така шмекерски. Те обожавам кога се смееш искрено, без трошка иронија, ти го сакам лицето кога ќе се насмееш после плачење, а вчера во 01:09 ти беше токму таква. Дали осеќаше горчина? Искрено не знам и секој мој обид да погодам ќе биде неуспешен. Постов не е очаен обид за те терам повторно и повтoрно да биде како порано, туку единствено морам да го искажам ова на некој начин за да ми е полесно. Кајгана темава можеби и не е најдобрата солуција, но ете...
 
K

kat.<3

Гостин
"You have heard that it was said, 'You shall not commit adultery.' But I say to you that everyone who looks at a woman with lustful intent has already committed adultery with her in his heart. If your right eye causes you to sin, tear it out and throw it away. For it is better that you lose one of your members than that your whole body be thrown into hell. And if your right hand causes you to sin, cut it off and throw it away. For it is better that you lose one of your members than that your whole body go into hell."
 

bebush

Portable Heater
Член од
4 септември 2007
Мислења
4.468
Поени од реакции
5.166
Не ми требаш, ни ти, ни никој.Не те присилив јас да седиш до мене, да ме гушкаш и бакнуваш.Со твоите испади и т.н. "шеги" нема ништо да направиш, не реагирам јас на такви детски глупости.Со оглед на годините мислев дека ќе бидеш малку посериозен и ќе размислуваш малку позрело, но, сепак, тоа е тоа, таков си.Не ми пречи што си таков, напротив, јас скоро секогаш се понашам детски, но во моменти коа треба да направиме сериозен муабет, ти едноставно баталуваш и се занимаваш со иронија и сарказам.Не ми треба тоа, па ти сега одлучи си.
 
Член од
10 август 2008
Мислења
744
Поени од реакции
266
Те осеќам дек ко Љупче чекаш да ја видиш мојава страна од приказнава. Во постов нема да ти кењам и да ломотам колку си бил патетичен, параноичен... зш сеа на некој начин, делумно сфаќам како ти е.

Би сакала да дојт денот, во кој сите на кој им се смеев и им препишвев низок коефициент на интелигенција, зш ги остајле чувствата да ги водет, да уживет во преценетата, толку ретка љубов... Ќе ме погледнет надмено и ќе имет шанса... to smile back.

Дотогаш... :back:
 
Член од
26 јануари 2007
Мислења
2.202
Поени од реакции
1.943
Одамна не бев почувствувала толку голема радост и задоволство.Поминаа речиси 6 години откако нашите патишта се разделија.Тргнавме во различни насоки и ниту еднаш, ниту еднаш не се сретнавме.Те сакав навистина многу, а и сеуште го чувствувам истото.Денес, после толку време, сакам да ти кажам дека ужасно многу се каам што дозволив нашето другарство да биде минато.Со тебе ги поминав најдобрите денови од моето детство, а можам да кажам и од мојот живот.Не затоа што настапија малку посериозни години, сепак и тие беа „лесни“, туку затоа што никој или поточно-никоја после тебе не можеше да го замени твоето присуство.Никогаш повторно не почувствував толку голема радост како што чувствував додека бев со тебе, додека секој ден беше исполнет со смеење без некоја посебна причина...
Денес кога те видов, покрај сета радост и среќа што ми ја исполнија душата, почувствував и храброст да се борам и понатаму.Сфатив дека имам причина плус да бидам силна, сфатив дека има личност за која навистина вреди да продолжам да одам низ темнината, без страв, затоа што знам дека ти си таму, на крајот од долгиот тунел...затоа што знам дека ако стигнам до таму, ти ќе ми дозволиш да бидам покрај тебе и никогаш повторно нема да тргнам во насока спротивна на твојата...

ако соберам храброст ќе ти пишам..но сега овде: фала ти многу, знаев дека нема да ме разочараш, не ти...те сакам...
 

*OSS*

Commentless.
Член од
13 мај 2007
Мислења
818
Поени од реакции
45
***
When you're loving me
And you're touching me
Its like ecstacy
To the tenth degree
Girl i think you've got me sprung (You got me sprung)
I'm not number one (Ohh)
I'm too young for you
Hes not young enough (No)
To do what i do
Now aint that the truth
Girl i think you've got me sprung (Girl you've got me, sprung)
I'm not number one, no...
***

Мразам кога мајка ми е во право, а уште повеќе кога ти си во право. Сепак не ја перципирам како грешка таа моја збунетост по твојот испад на страв и мачо его. Повеќе како избегнување, клик на игнор. Клик на дилит. Клик. Ноќва те сретнав покрај моето карирано поштенско сандаче и пак не ти признав дека ја заслужи мојата доверба. Ноќва го слушнав твојот рингтоун од тоа далечно време. Ноќва го видов пајакот кој што ми го подметна за да ме преплашиш. Се свртев на другата страна и ја здогледав депонијата кај која ми проповедаше со најдобри намери. Екстаси, ту д тент дигрии... Се сеќаваш ли, токму тогаш додека јас спиев ти не ме разбуди за заедно да ја преминеме границата на реалноста и налудничавоста. Малку бев лута тогаш, но, не ти признав. Можеби тоа не беше доволно важно во тој момент. Се сеќаваш на пораката во која ми го опиша концертот кој потајно го посакувам но, молчам и се трудам да не се залетувам? А кога стоеше на мостот? Сам? Се прашувам што правеше сето ова време... Ваљда истото што и јас. Ех тогаш кога те здогледав на семафорите и кога тргна на другата страна!! Е будалче тогаш какоФ ефект остави на моето еГо!! Лмао! Во тој момент ја слушав мојата и твоја омилена, Хит ем ап, и Пак вели: Нау ју тел ми ху вон, ај си дем, деј ран!! Љееее!! Луд си.. Ц. Сега немирот е преголем додека мојата Ерика Баду пева а јас бројам колку часови поминале откако ти отиде да спиеш. Море ќе те разбудам и ќе видиш ти пајаци!! Спремај се, пак ќе отидам кај моето карирано поштенско сандаче, ќе го носам мојот офисер костим, немој да ме одминеш. Немој да се плашиш. Овој пат нема да го прифатам тој изговор. Никако. Не од тебе. А од самата себе па уште помалку!! :back:
 
Член од
5 февруари 2009
Мислења
120
Поени од реакции
93
хех... тешко било...
за нигде е кога знаеш дека си заменлив...
ама не се давам, ќе ти вратам, па ќе зажалиш за кажаното...
 
Член од
17 јануари 2009
Мислења
111
Поени од реакции
5
Ocite tvoi me izluduvaat, nasmevkata mi nosi sreka. Znaes li deka nikogas nema da te zaboravam? И да сакаш неможам:toe:.Прости ми што сум толку љубоморен ама едноставно знаеш да ме полудиш со тие твои очи:Таков сум неможам да се сменам :toe:.


 
Член од
24 август 2008
Мислења
1.120
Поени од реакции
163
Кажав и пак ќе кажам.
Не можам ни самата себе да си го објаснам ова шо ми се дешават.
Најпрво бев убедена дека е љубов. После некои муабети мислев дека ќе е како појќето случаи, дека ова е само обична напаленост и дека по некоја недела, месец ќе поминит. Ама не, не помина, туку чувствава спрема тебе станаја уште посилни.
Колку и да ми е тешко јас продолжвам да барам некаква надеж, нешо шо ќе ме поттикнит да го живеам животов. Можда (ако не и сигурно) сум патетична и премногу барам со то шо мислам дека вака ќе е и од септември, ко ќе немам никој друг освен тебе. Секогаш очеквам премногу и осеќам дека и овај пат ќе се изгорам.
Како и да е, нек терат вака дур мојт, за после ќе видиме. Иако ни ова вака не нешо најубо шо би можело да бидит зарди условите сепак јас уживам во сè шо е поврзано со тебе. Колку и да се понекош муабетине ментални за мене сепак е то нешо шо одвај го чекам. Сакам да го искористам секој момент иако, ко шо рече ти... we've got all the time in the world.
Сега сум сигурна дека секое „те сакам“ (од моја страна бар), било најискрено. Ни еднаш не сум го кажала зато шо сум осетила потреба дек требит да се речит во моментот, секоаш сум го мислела то.
Ама при секое такво „те сакам“ освен шо осеќам исполнетост, осеќам и болка, тежина шо баш е можда и најдоминантното нешто во целава ситуација. Ме уништуват тотално секоја помисла за то до каде ова и дали ќе мојме да издржиме до секое следно гледање. Ќе се трудам да бидам барем малку посилна (иако до сеа не бев, ама ич).
Секоја вечер ги читам сите твој пораки. Значи сите, до една. Имат негде 100-тина, аку не и појќе. Се сеќавам на сите моменти и си се насмевнувам онака сама и се мачам со прашањето „шо би било ако...?“. Ги читам и на моменти мислам дека сум среќна, а на моменти мислам дека сум најбаксузното суштество на планетава.
И така...ќе пишев уште ама на школо сум и требит да се спремам...
ТЕ САКАМ!!!:back:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
Сакам да ти кажам дека неизмерно чекам да дојде викендов.
Неизмерно чекам после 3-4 недели повторно да те видам , и да бидеме сами .
Колку перверзно тоа звучи, а и себично. Прости ми , те сакам само за мене :pipi:.
Ама како може човек да не те сака ? Совршена си .
Бар во моите очи :).
„And did you know
That when it snows
My eyes become larger
So light that you shine can be seen"
:back:
 
R

reactive89

Гостин
Само сакам да те прашам... Дали е грев тоа што те љубам се повеќе и повеќе секој ден?:nesum:
 
N

NeMiRnA

Гостин
Мила моја,зошто не си типична жена и зошто ме тераш да се депримирам сега ха?!
Зошто не одлепуеш на фешн викови и зошто не прифаќаш фејс бук група на љубителки на френч маникир?!
Зошто не се палиш по момци со туарег и нивни татковци *генерали* ?!(жими задников,ама добра финта.Исто добра како глумење на повреден маж!)Зошто најљубена моја не знаеш да бидеш добар лицемер со твојот род жени?!О зошто?!А Бершка,што е со Бершка и твоето неприсуство таму?!А Манго?!Оооо тажнотии,тажнотии...каков тежок ден за тебе драга,машко во тело на девојче!
Те љубам,твојата Јас,една и единствена!

П.С.О кутра ти со ваков свет полн со типични жени!:nesum:Морав...не сакам жени!
 

Мар мар

Take me to paradise
Член од
9 август 2006
Мислења
1.294
Поени од реакции
11
Хех, страна бр. 666 :) е да ти кажам дека не си фер вака шо ме оставаш да чекам. :nenene: Јас мислев ќе дојдиш да прославиме шо конечно нешто тргна во нагорна линија, а ти.... Ќе видиш, скарана ти сум. :ne_zboram
И те сакам бе! Ај сега мрш :back:
 

wot

њ
Член од
20 мај 2008
Мислења
19.530
Поени од реакции
33.724
Долго немав обележано ден, ново чуство, стих.. за тебе во многу често посетуванава тема, од моја страна, златна.
Се' безчујно си тече по природен пат, ay? Ups & downs.. Вглавно ти си крива, јеботе, за падовите.
Но, истотака си потполно одговорна за издигнувањето на ова што го имаме, а другите настојуваат да го нарекуваат врска. Добро е што и двајцата се трудиме. Затоа и те сакам. Иако си кучка од време на време. Understandable e.

До после. :back: Can't fuckin wait.
 
M

marsovka

Гостин
Сакам да те видам пак,сакам нежно и полека да те бакнувам ,да те гушкам ....o fuck кого јас лажам..бе со романтикиве....
те посакувам и тоа ......................................сакам да те имам барем еднаш
 
Статус
Затворена за нови мислења.

Kajgana Shop

На врв Bottom