Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Ај еве вака да те засегни малку.... да речиме дека имаш керка која има 13 години. И таа се интересира за и околу сексот. Што ке и советуваш? Керко кој прв ке го најдеш на улица “онадете се“ за да те просветли?

Не знајш ти. Неа не и е гајле шо сака нека си прави ќерка и. Не е нејзино да и кажува. :nesum:
 
С

Спенсер

Гостин
за мене,возраст за прво ''онадување'' е 17год...може и покасно...порано некако не ми штима убаво...иначе машко ако има шанса,сигурно нема да одбие, макар било тоа и на 13год...
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
за мене,возраст за прво ''онадување'' е 17год...може и покасно...порано некако не ми штима убаво...иначе машко ако има шанса,сигурно нема да одбие, макар било тоа и на 13год...
Ах , не биди сигурен...
Ако има причина одбиј. Не е секој секс - добар секс .
Подобро десанка одколку со некоја за која нема чувства машкото.
 
С

Спенсер

Гостин
Ах , не биди сигурен...
Ако има причина одбиј. Не е секој секс - добар секс .
Подобро десанка одколку со некоја за која нема чувства машкото.
да.така е...и јас така ги гледам работите...10% така мислат, останатите не размислуваат...само да легнат некоја и мислат цареви се...и после низ друштво: ееее јас ја скинав онаа на 14год...:vozbud:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Чисто се сомневам дека има 23 години.

Zaradi toa sho ne razmisluvam kao sekoj coek na 23 god ne znachi deka neam 23 .. taka da .. Drzi si go komentaro za nekoj koj go znaes a ne za nekoj koj ne go znaes

Ај еве вака да те засегни малку.... да речиме дека имаш керка која има 13 години. И таа се интересира за и околу сексот. Што ке и советуваш? Керко кој прв ке го најдеш на улица “онадете се“ за да те просветли?

A ti na koj coek kje mu go kazesh toa vopshto ? Da imam cherka na 20 godini pak nema da i kazham koj prv kje go najdesh na ulica daj da se ebavate ..

Не знајш ти. Неа не и е гајле шо сака нека си прави ќерка и. Не е нејзино да и кажува. :nesum:
Znae coeko posho 100 % i toj mi chital postovi .. taka da ich da ne se sekirash da zborash za mene znam da pishuvam za sebe
 

Fortune

шодаенешчо
Член од
9 мај 2005
Мислења
12.493
Поени од реакции
183
Доста за годините на Sandra.
Не бегајте од темата.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
A ti na koj coek kje mu go kazesh toa vopshto ? Da imam cherka na 20 godini pak nema da i kazham koj prv kje go najdesh na ulica daj da se ebavate ..
Не ми го изместувај муабетот примерот беше за малолетници 13 години деца. Мајка-татко ако неможе да му кажат од дома што да прави во тие тинејџерски-пубертетски денови, кој ке му каже? Дедо ми???? Недај боже, како родител кој не води грижа за сопственото дете може државата да ти го одземе.

Јасно е дека на 20 години колку-толку зрели и одговараат за своите постапки, па и дете да склепаат ке можат како-така да го изгледаат. Полемиките се заради твојот став дека 13 годишно дете може да прави што сака.
 

Феномен

Џомба
Член од
21 август 2008
Мислења
4.837
Поени од реакции
111
Ах , не биди сигурен...
Ако има причина одбиј. Не е секој секс - добар секс .
Подобро десанка одколку со некоја за која нема чувства машкото.
Респекат за ова! Истото мислење го делиме.
 

aleksandarreal

Sport fanatic
Член од
15 мај 2009
Мислења
905
Поени од реакции
276
ВАЖНО-ај еве вака сеа да кажам ја уствари што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска т.е девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината исто као со чиста нова кола се знае као мириса нова кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам нејкам да се заебам на пола пат и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
ВАЖНО-ај еве вака сеа да кажам ја уствари што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска т.е девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината исто као со чиста нова кола се знае као мириса нова кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам нејкам да се заебам на пола пат и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
Солиш памет и лупаш непромислени глупости...

Чекам и Сандра да ми одговори на тоа што го напишав погоре.
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
Доста за годините на Sandra.
Не бегајте од темата.
Не им замеравај форчн не ли гледаш дека сандра ги напали сите тука.

Според мене нај онака соодветно е кога девојката го завземе воглавно својот конечен облик и физичка големина па натамум а тоа вообичаено е од кај 17 години. За нас машките па добро нас ни се опростува и година порано во случај да ептен сака да не искористи сексуално некоја малку повозрасна.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
ВАЖНО-ај еве вака сеа да кажам ја уствари што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска т.е девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината исто као со чиста нова кола се знае као мириса нова кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам нејкам да се заебам на пола пат и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
Срцепарателна е ситуацијата во денешно време... те сфаќам. Како не ги ставија бре девиците негде, ко новите коли што ги изложуваат во автокуќа.
Со среќа нека ти е тебе и на твоите другари...со вакви споредби и размислувања ќе ви треба богами.

:helou:
 

leandra

Модератор
Член од
25 јануари 2007
Мислења
23.641
Поени од реакции
38.562
ВАЖНО-ај еве вака сеа да кажам ја уствари што мислам како машко-за мене девојче која се скинала на 17-18 одини или порано е нај нај голема глупача уствари што ке ми е мене женска т.е девојка со изгубена невиност жити се од кај ја да знам може се курвала онака чиста нескината исто као со чиста нова кола се знае као мириса нова кола а како мириса стара извозена заебана кола т.е смрди и што ке одберам па се знае онаа новата(мислам нескината) тоа е моето мислење така да девојчиња многу машки т.е мои другари мислат како мене а кај машките се знае тоа принципот на десна рака пред pc а коа ке дојде време ке си купам на ново кола старо не зимам нејкам да се заебам на пола пат и сеа ме интересира што ке кажат девојчињата дали сум у право или само солам памет
Јас мислам наместо девојка, ти и твоите другари да се завртите еден кон друг и да си ја пронајдете невиноста меѓу себе.Ем среќни,ем нова роба неотпакована.
 

TheTrooper

Психијатриски случај
Член од
27 април 2009
Мислења
6.826
Поени од реакции
6.350
За мушко- штом ти се укаже прилика тогаш.
 
Член од
11 октомври 2008
Мислења
1.258
Поени од реакции
101
Evryone who says " Ill wait until i get merryed" is to lame and can't get laid :kesa: ПРи прва прилика над 16 :)

Едит: Or is it Merried ? Whatever
 

Kajgana Shop

На врв Bottom