Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Abe pak kje vi kazham deka bash mie gajle sho vikate vie .. Nekoj so barbiki kje si igra na 13 godini drugi kje se sexat .. Ne kazhuvam jas koj kako treba ni na kolku godini sho treba da praj .. A vie ako ne se soglavusvate vash problem ..

A da zborate za mene kakva sum bila ili sho sum praela na moj godini .. E togash vekje preteruvate .. Posho ne me znajte voopshto taka da ako sakate da se falite ili da se zalite sami za sebe .. ondak zborajte za sebe ..
 
Член од
23 мај 2009
Мислења
788
Поени од реакции
23
индивидуално е кога ќе имаш прв пат секс сметам дека е најдобро накај 17-18 год колку е позрела личноста толку е подобро но сепак луѓе сме не водат чуства емоции зависи од ситуацијата од партнерот колку сме зањљубени и слично некогаш не донесуваме паметни одлуки
 

gooner4life

Arsenal-Maniak
Член од
11 јули 2008
Мислења
7.037
Поени од реакции
1.567
Знаете ли дека Ентони Кидис од Ред Хот, првиот секс му бил на 12 години, со девојката на татко му :D
:pos2::pos2: Со девојката на татко му на 12 години :nesvest:
Ѕверка бил типот .... ццц :)
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
ајде бе... ја сакам шо поскоро... сеа 16 ке праам... за роденден само таков подарок сакам од женската... и тоа е... али порано од 16 или 15 е пре хард кор дури и за мене... ја шо читам тука... :toe: :nesvest:
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
ајде бе... ја сакам шо поскоро... сеа 16 ке праам... за роденден само таков подарок сакам од женската... и тоа е... али порано од 16 или 15 е пре хард кор дури и за мене... ја шо читам тука... :toe: :nesvest:
Малку оф топик , меѓутоа колку време идете поради што очекуваш да ти „даде“ за роденден?
 

tomislayer

Елегантно дебел =)
Член од
18 ноември 2008
Мислења
1.482
Поени од реакции
82
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred
Да те прашам ја.... ШТО КУР ЗНАЕ ДЕТЕ ОД 13 ГОДИНИ ШО Е СЕКС? И колку години ќе биде партнерот на 13 годишно скинато девојче?
 

kIRe9

OK. u'r right
Член од
4 март 2009
Мислења
1.419
Поени од реакции
73
Малку оф топик , меѓутоа колку време идете поради што очекуваш да ти „даде“ за роденден?
абе види мене летоска ми е роденденот... значи има уше месец ипол и више до тогаш... коа ке видиш ние не идеме толку долго али од поодамна се знаеме и тогаш може да бидне нешо... ако не па ја можам и да чекам... али такво си е девојчето ... сеа ја не можам да зборам шо и како е меѓу нас двајцата... али ј =а коа ке видиш не сум току желен за да ми даде некоја... прво сакам да го почувствувам она меѓу нас... па послем ке си дојде тоа природно... а и периодот коа ке славам ке бидеме на одмор...
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
Да те прашам ја.... ШТО КУР ЗНАЕ ДЕТЕ ОД 13 ГОДИНИ ШО Е СЕКС? И колку години ќе биде партнерот на 13 годишно скинато девојче?
a ti be sho znaes site sho razmisluvat na 13 godini we ? jas rekof ednostavno deka bash mie gajle koj koga ima sex ! ne im se mesham .. a vie na sekogo im se meshate i zatoa i vaka stanuva.. Grd muabet!
 

Дивајн

блаблабла
Член од
3 април 2005
Мислења
15.749
Поени од реакции
1.855
a ti be sho znaes site sho razmisluvat na 13 godini we ? jas rekof ednostavno deka bash mie gajle koj koga ima sex ! ne im se mesham .. a vie na sekogo im se meshate i zatoa i vaka stanuva.. Grd muabet!
Оф топик:
Уште пишуваш we наместо бе?
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
ондак не ти е местото на темава...

Ti si najslabija karika...Zbogom!
Sum najslabija karija ..

Sum deka kazhuvam tuka deka bash mie gajle koj koga ima sex ? Sum sho kazhuvam deka dete na 13 godini ako saka da se ebava neka se ebava .. POsho ne e moe da kazhuvam deka nesmej ili deka smej .. Sum posho si stoam na zboro sho go kazhvam .. Sum posho vie si izmisluvate filmovi deka sum kuznae kakva posho go imam ova mislenje .. Sum posho ne go mislam istoto kako sho go mislite vie .. Sum posho temate e otvorena za da si kazhi coek sho saka .. Isto kako sho vie si kazhafte deka ne trebit na 13 godini chupe da se ebava ..
 

MaRyJaNe-poison

Beauty in Black
Член од
11 септември 2007
Мислења
2.722
Поени од реакции
167
Sum najslabija karija ..

Sum deka kazhuvam tuka deka bash mie gajle koj koga ima sex ? Sum sho kazhuvam deka dete na 13 godini ako saka da se ebava neka se ebava .. POsho ne e moe da kazhuvam deka nesmej ili deka smej .. Sum posho si stoam na zboro sho go kazhvam .. Sum posho vie si izmisluvate filmovi deka sum kuznae kakva posho go imam ova mislenje .. Sum posho ne go mislam istoto kako sho go mislite vie .. Sum posho temate e otvorena za da si kazhi coek sho saka .. Isto kako sho vie si kazhafte deka ne trebit na 13 godini chupe da se ebava ..

Колку што гледам имаш 23 години и асален одговор не знаеш да дадеш. На тие години веке би требало да имаш оформено карактер, и да можеш да дадеш соодветно мислење на некоја тема. Темава е кога според нас е правилно време за прв сексуален однос, значи сите даваме мислење, а твоето е толку просто..."sho mi e mene gajle neka se ebava koga saka ne e moe da kazhuvam "
Нормално дека не може да наредуваш некому кога да има секс, темата е кога според тебе е нормално да се има, значи не е за дали ти оправдуваш или не.
Свашта значи.
 

GoD.HateUSaLL

Фар акрос д диштанс
Член од
30 март 2008
Мислења
8.339
Поени од реакции
8.238
Чисто се сомневам дека има 23 години.
 

Dzish

unlike any other...
Член од
15 февруари 2007
Мислења
13.994
Поени од реакции
2.689
Sum najslabija karija ..

Sum deka kazhuvam tuka deka bash mie gajle koj koga ima sex ? Sum sho kazhuvam deka dete na 13 godini ako saka da se ebava neka se ebava .. POsho ne e moe da kazhuvam deka nesmej ili deka smej .. Sum posho si stoam na zboro sho go kazhvam .. Sum posho vie si izmisluvate filmovi deka sum kuznae kakva posho go imam ova mislenje .. Sum posho ne go mislam istoto kako sho go mislite vie .. Sum posho temate e otvorena za da si kazhi coek sho saka .. Isto kako sho vie si kazhafte deka ne trebit na 13 godini chupe da se ebava ..
Ај еве вака да те засегни малку.... да речиме дека имаш керка која има 13 години. И таа се интересира за и околу сексот. Што ке и советуваш? Керко кој прв ке го најдеш на улица “онадете се“ за да те просветли?
 

Kajgana Shop

На врв Bottom