Возраст за прв сексуален однос

  • Креатор на темата city
  • Време на започнување

љубов,секс,петинг.


  • Вкупно гласачи
    109

THE_CHOSEN_ONE

1903-2012
Член од
13 август 2007
Мислења
3.724
Поени од реакции
1.333
Секој со свој памет.
Не се секирајте во Содома и Гомора има место за сите вас.
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
Epa toa si e tvoe mislenje :) ti mozi ne znaese sho si sakala na 13 godini.. i ako mislesh deka so tepanje ili vo planina da odish deka kje i go smenish misluvanjevo .. ete slobodno napraj go toa :) ali kje izpadni na protiv .. Site uchime od greshki .. dali stari dali mladi .. jas ne sum nekoja da mu kazhuvam deka na 13 godini nesmeesh ova ni toa .. mozam soveti da davam i slichno .. ali jas da se mesham nema shansi :P a nitu pa kazhuvam deka netreba da go napravi toa..
На овие години не му треба на детето совети, му треба насока и ограничување. Има грешки кои не се исправаат така лесно, па ако читаше погоре основецот кажа дека сега сите го гледаат девојчето со презир, и што виде таа од тоа што се кае сега и увиде дека грешила? Ништо.
 
I

InF3cTeD

Гостин
Epa toa si e tvoe mislenje :) ti mozi ne znaese sho si sakala na 13 godini.. i ako mislesh deka so tepanje ili vo planina da odish deka kje i go smenish misluvanjevo .. ete slobodno napraj go toa :) ali kje izpadni na protiv .. Site uchime od greshki .. dali stari dali mladi .. jas ne sum nekoja da mu kazhuvam deka na 13 godini nesmeesh ova ni toa .. mozam soveti da davam i slichno .. ali jas da se mesham nema shansi :P a nitu pa kazhuvam deka netreba da go napravi toa..
да те видам кога ќе имаш дете(женско) па да се разебе на 13 години дали вака ќе размислуеш...ако можеби имаш како би ти било да слушаш гласини дека твојата 13 годишна ќерка се ебавка....:uvo::nenene:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
да те видам кога ќе имаш дете(женско) па да се разебе на 13 години дали вака ќе размислуеш...ако можеби имаш како би ти било да слушаш гласини дека твојата 13 годишна ќерка се ебавка....:uvo::nenene:
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred
 

Вештица

love&reason
Член од
2 јануари 2009
Мислења
1.524
Поени од реакции
856
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred
Ако не дај му кондом и Камасутра уште на 10 години? :tapp:
Тоа за тебе е напредно, ала да ти е.
Не те коментирам више :salut:
 

\m/arko

A place where the beer flows like wine...
Член од
15 јануари 2008
Мислења
6.357
Поени од реакции
789
Има луѓе што се сексаат на 13? Посебно женски, да не кажам девојчиња што сеуште си играат со барбики!:nesvest:
 
V

[vladimir]

Гостин
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred

А ти од кога градиш кариера...од 10години? Не ми се верува:uvo:
Е, ова ти е модерна (напредна) жена...земете пример:tapp:
 

Sandra

wicked
Член од
24 август 2005
Мислења
1.490
Поени од реакции
224
[vladimir];2543732 напиша:
А ти од кога градиш кариера...од 10години? Не ми се верува:uvo:
Е, ова ти е модерна (напредна) жена...земете пример:tapp:

Ne trebit da zborish za mene ko ne me znaes nitu pa znaes volku godini imaf ko imaf sex prv pat .. nego vikam samo deka ne e bitno kolku imash prvio pat..
 

Bratot

Стоик и Машкртник!
Член од
27 јануари 2007
Мислења
17.089
Поени од реакции
4.498
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred
А кој авторитет си ти да кажуваш што е “понапред“?

Според субјективното гледање?

Голем дел од нас можеби ги прекршиле тие морални норми меѓутоа сите сме свесни дека прераното условно “созревање“ кое се должи на комерцијалната пропаганда почнувајќи од Холивудски примери, е негативно за младите генерации.

Што ќе биде следното “понапред“, пушачи од 10 години, алкохоличари од 8, наркомани од 9 години, гледајте понапред... станете мајка со неполни 13 години.

Живеј си го детството бидејќи тоа е најкраткиот период од животот, а цел живот после ти преостанува да бидеш “возрасна“ и да одлучуваш одговорно што е најдобро за тебе.

Среќа моја што немам сестра, помала, која би можела да потпадне под вакви влијанија.
 

Cak

Член од
22 април 2009
Мислења
212
Поени од реакции
18
Sekoj za ova treba da gleda da e spremen psihicki a zgora na se i vizicki zosto sto praime ako ima posle nekoi komplikacii od ne pazenje so togas da se ima dete na 13 ili abortus taa skola treba da ja naucat site deka za se si ima posledici.
 

пробистипка

малечка
Член од
13 август 2008
Мислења
2.026
Поени од реакции
130
epa dur ima lugje so razmisluvanje kao vas deka .. "na 13 godini ne se ebava" "na 13 godini da se ebava vakva e takva e" .. epa togash kje e teshko .. a da mislite malku ponapred
И тебе ти е нормално на 13 години да се има секс :nesvest:?Да ај ке се фатиме у размислуување и ке си ја наполниме главата дека треба да имаме секс на 13 години.До 12 ипол ке се играме со барбики на 13 одма секс со кој се стигне.Пошто нема време кога нели?Така ке почнеме и да си чуваме бебушчиња на 15 години ке си качиме и наталитет ке си гледаме ПОНАПРЕД додека не почнеме да си ја удираме главата у зид заради тоа што сме направиле:tapp:
 

statusQuO

Модератор
Член од
18 јуни 2008
Мислења
13.038
Поени од реакции
7.616
И тебе ти е нормално на 13 години да се има секс :nesvest:?Да ај ке се фатиме у размислуување и ке си ја наполниме главата дека треба да имаме секс на 13 години.До 12 ипол ке се играме со барбики на 13 одма секс со кој се стигне.Пошто нема време кога нели?Така ке почнеме и да си чуваме бебушчиња на 15 години ке си качиме и наталитет ке си гледаме ПОНАПРЕД додека не почнеме да си ја удираме главата у зид заради тоа што сме направиле:tapp:
тука лежи зајакот...не се игра криенка и брканица веќе до 12 години...до 5-6 се игра со играчки, од 6-8 се играат друштвени игри, и после веќе ГОЛЕМИ дечковци/девојки стануваат....
самите родители викаат “е како не, голем е за тоа син ми...сине сакаш пивово да го пробаш?“....
брат ми е седмо, и знам дека кај него од клас девојчињата 30% се скинати...и тоа можам да тврдам не е претпоставка...и што е тоа? како прво и прво, да ги тргнеме на страна физичките ретардирања после сексот на мали години, ама психичкото растројување? верувам дека на голем дел од девојчињата што се “скинале“ на мали години, првиот секс кај што не им пружал задоволство, па уште за да останат фраерки, не воочуваат дека тоа може да им наштети, па продолжуваат да се ебаваат...сваќаат дека си го уништуваат животот, ама мислат дека нема да бидат кул до осмо...ко цел живот да ќе се дружат со нивните bff...

ова е од страна за женските и нивната возраст за прв сексуален однос...за машките и онака 13-годишниве не им даваат нив, бараат...кхм...поискусни....
 

BliND

Raptus regaliter...
Член од
16 јануари 2006
Мислења
3.963
Поени од реакции
361
тука лежи зајакот...не се игра криенка и брканица веќе до 12 години...до 5-6 се игра со играчки, од 6-8 се играат друштвени игри, и после веќе ГОЛЕМИ дечковци/девојки стануваат....
самите родители викаат “е како не, голем е за тоа син ми...сине сакаш пивово да го пробаш?“....
брат ми е седмо, и знам дека кај него од клас девојчињата 30% се скинати...и тоа можам да тврдам не е претпоставка...и што е тоа? како прво и прво, да ги тргнеме на страна физичките ретардирања после сексот на мали години, ама психичкото растројување? верувам дека на голем дел од девојчињата што се “скинале“ на мали години, првиот секс кај што не им пружал задоволство, па уште за да останат фраерки, не воочуваат дека тоа може да им наштети, па продолжуваат да се ебаваат...сваќаат дека си го уништуваат животот, ама мислат дека нема да бидат кул до осмо...ко цел живот да ќе се дружат со нивните bff...

ова е од страна за женските и нивната возраст за прв сексуален однос...за машките и онака 13-годишниве не им даваат нив, бараат...кхм...поискусни....
Никад не пружа првиот секс задоволство за женското :helou:.

Патем , сосема си во право , сеа од 10 години први пијанства , ја месел ја онаквал . 13 години секс , касниш брате.
Абе лоши генерации идат нажалост.
 
V

[vladimir]

Гостин
Ne trebit da zborish za mene ko ne me znaes nitu pa znaes volku godini imaf ko imaf sex prv pat .. nego vikam samo deka ne e bitno kolku imash prvio pat..

Да имаш vagina и сопствено мислење, е навистина моќна комбинација:salut:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom