Владата припрема кампањи за љубов, разбирање и наталитет

Владата најавува нова кампањи за љубов, разбирање и наталитете. Вашиот сте::

  • за

    Гласови: 25 71,4%
  • против

    Гласови: 4 11,4%
  • немам став (сеедно ми е)

    Гласови: 6 17,1%

  • Вкупно гласачи
    35

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Имаш погрешна претстава како функционираат работите.

Со барањето фискална, ти не плаќаш ДДВ, туку ги принудуваш фирмите да го платат.
Misticen....aj ne zaebavaj, a toa firmite so volsebno stapce gi STVARAAT parite ...:)

jasno i glasno kazano VLADAVA za k......r ne ja biva. ISTA E KAKO SITE DRUGI PRED NEA....ima samo edna cel..da ja stopi Makedonija. metodite se mozebi porazlicni , ama celta e ista......jebi ga...druze sudija..kad si ga osudio na smrt.....
Za uteha na "zagrizenite"......... bilo koja vlada da e ................isto za k....r nema da ja bide.......podruga od ovie.....nekoja PROMAKEDONSKA vlada .....nemoze da dojde na vlast.....OD OBJEKTIVNI PRICINI...
 

Мистичен

Човек
Член од
23 јануари 2005
Мислења
13.578
Поени од реакции
1.097
Misticen....aj ne zaebavaj, a toa firmite so volsebno stapce gi STVARAAT parite ...:)
Не бе, ги ствараат пензионерите шо по цел ден седат и прдат во удобните фотељи дома, гледајќи вести, и кога ќе искочат по леб ќе побараат фискална. Не заебавај и ти.

Парите на државата и ги создаваат оние кои произведуваат добра и услуги, кои произведуваат даночна основица, а не оние кои земаат плата и пензија од државата.
 

Apokalipto

Tredici
Член од
4 март 2007
Мислења
15.576
Поени од реакции
2.585
Дефинитвно ЗА ваква кампања ЗА зголемување на македонскиот народ ЗА помоќна и побројна Македонија.
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
Apokalipto...da ne e malku zadocneta.....takva kampanja Shipatares teraat u krevet i na vrv na K........veke pola vek......
Na bilbordi ne ja biva.... :)...provereno, osven za toa raznoraznite NOVI MOMENTI....

Znam be misticen...kako da ne znam.....,AMA DRZAVAVA NE NI E MNOGU PO PROIZVODSTVO NA DOBRA I USLUGI......po meraklija e na zemanje 100% od nisto....
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Не бе, ги ствараат пензионерите шо по цел ден седат и прдат во удобните фотељи дома, гледајќи вести, и кога ќе искочат по леб ќе побараат фискална. Не заебавај и ти.
Парите на државата и ги создаваат оние кои произведуваат добра и услуги, кои произведуваат даночна основица, а не оние кои земаат плата и пензија од државата.

A такви ги има се помалку во оваа Административна Република Македонија опишана како земја со најмногу администрација и судии по човек во Европа.:)
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
A такви ги има се помалку во оваа Административна Република Македонија опишана како земја со најмногу администрација и судии по човек во Европа.:)
Ти бе токму ли си, не ни се малку грците што сакаат да не прекрстат уште и ти тука фалиш со небулозни предлози.
 

badluckguy

Оган под ѕвездите
Член од
8 октомври 2007
Мислења
2.925
Поени од реакции
131
Ти бе токму ли си, не ни се малку грците што сакаат да не прекрстат уште и ти тука фалиш со небулозни предлози.
А бе токму е...само забегува понекогаш:wink:
 

ABC

“градител“
Член од
24 февруари 2005
Мислења
15.696
Поени од реакции
192
Ти бе токму ли си, не ни се малку грците што сакаат да не прекрстат уште и ти тука фалиш со небулозни предлози.
Па кога можеше Ќиро-едноокиот и СДСМ&Ко. во согласност со ЉуБчо-брадестиот и ВМРО-ДПМНЕ да не БЈРМ-изирааат зошто да не фрлам и јас некој небулозен предлог,посебно доколку не е далеку од вистината?
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Па кога можеше Ќиро-едноокиот и СДСМ&Ко. во согласност со ЉуБчо-брадестиот и ВМРО-ДПМНЕ да не БЈРМ-изирааат зошто да не фрлам и јас некој небулозен предлог,посебно доколку не е далеку од вистината?
Колку ти платија?
 

concrete

alte Esel
Член од
22 март 2005
Мислења
12.248
Поени од реакции
1.703
ADMINISTRATIVNA REPUBLIKA MAKEDONIJA

Pa ako razmislis ....najblisku do stvranosta......koj ke stigne NE ADMINISTRIRA.....
 
Член од
13 октомври 2007
Мислења
3.175
Поени од реакции
434
Misticen....aj ne zaebavaj, a toa firmite so volsebno stapce gi STVARAAT parite ...:)

jasno i glasno kazano VLADAVA za k......r ne ja biva. ISTA E KAKO SITE DRUGI PRED NEA....ima samo edna cel..da ja stopi Makedonija. metodite se mozebi porazlicni , ama celta e ista......jebi ga...druze sudija..kad si ga osudio na smrt.....
Za uteha na "zagrizenite"......... bilo koja vlada da e ................isto za k....r nema da ja bide.......podruga od ovie.....nekoja PROMAKEDONSKA vlada .....nemoze da dojde na vlast.....OD OBJEKTIVNI PRICINI...
Фирмите се друга приказна , како ги ствараат парите и ддв -то е капка од морето што им влегува во дзеб , во споредба на ниските плати и давачките кои не ги плакаат за вработените , а да не навлегуваме во приватните трошкови што се ставаат во завршна сметка итд,итд.....Што се однесува до владата , многу ми е чудно ,читајки ги твоите постови не е тешко да се препознае еден интелигентен човек , само не ми е јасно зашто со сила се правиш слепец , без навреда . Мислам дека е продуктивно да се критикува до одредена цел некоја влада или човек ,сепак да се правиш луд за тоа дека овие луге не работат и дека направија повеке за година и пол отколку твоите посрани сдсовци за 17 години, е надвор од секоја реалност.Точно , не цветаат ружи со оваа влада , ама не треба да се подценува и тоа што го работат , ако ништо друго поред критиките сепак и многу пофалби имаме слушнато од луге кои се стручни да даваат оцени , како странци така и домашни експерти , бизнисмени.Да не ме разбереш погрешно , јас не сум член на вмро , ниту пак имам нешто од нив , живеам во странство и често патувам во МК, разлика од оваа до било која друга предходна влада постои , тоа се гледа од авион .Некаде мислам дека напиша дека не си СДС , па пробај да бидеш малку позитивен и кажи нешто добро за оваа влада , да почне некој и да ти верува.Лично јас и кога би бил член на некоја партија би ги поздравил добрите потези на некоја си влада , па и да е од составот на некој спротивен табор , тоа во нормалниот свет е секојдневна работа , впрочем секој добар или лош потез ја засега цела Македонија а не само Рада и Грујо, тука е логиката , поздрав и стварно немав намера да те навредам:helou:
 

Bacillus gagous

Biohazardous
Член од
21 јануари 2006
Мислења
7.380
Поени од реакции
168
КАМПАЊА..........КАМПАЊА................КАМПАЊА.............КАМПАЊА............
Преку глава више, телевизор не ми се пушта.

Гледаш, кампањите имаат ефект, дури и на тебе, те тераат да штедиш на струја со тоа што нема да го палиш телевизорот и попаметно да си го трошиш времето отколку со гледање телевизија.
 
Член од
9 ноември 2007
Мислења
9.327
Поени од реакции
1.334
Гледаш, кампањите имаат ефект, дури и на тебе, те тераат да штедиш на струја со тоа што нема да го палиш телевизорот и попаметно да си го трошиш времето отколку со гледање телевизија.
И практично да го решава проблемот со наталитетот
 

Kajgana Shop

На врв Bottom