Ви се случила некоја натприродна работа?

gODHEAD

Crucified
Член од
6 декември 2007
Мислења
1.827
Поени од реакции
1.163
Ве молам помогнете ми да ја дешифрирам оваа случка...Вака...Еден ден кога бев на школо си купив баничка и пола ја изедов и повеќе не ми се јадеше и ја фрлив.Кога си дојдов од школо вечерта легнав да спијам но некако не ме фаќаше сон и седев во темна соба со отворени очи и бев замислена и случајно погледнав накај вратата и некоја бела силуета ми покажа крст и јас се исплашив.Утредента кога случката им ја кажав на повеќе луге ми велеа дека тоа било затоа што преку дента сум фрлила леб без да му се извинам на господ бидејќи го фрлам лебот,а за господ тоа е нешто свето!!!....но не знам ако можете да ми кажете вие?! ПОМОШ?????? :toe::raz::cuc::icon_ques:shok::icon_frow ????????
Што помош, друг пат не фрлај леб или друга храна, дај му на некој ако сака да земе, фрли му на некое куче или маче, не е убаво да се фрла леб, не дека нешто суеверие ова, она, туку онака етички не е добро
 
Член од
12 октомври 2008
Мислења
1.945
Поени од реакции
89
:helou:Ne lazam mene mi se slu4i a tebe ako ti se nema slu4eno ne zboruvaj, ne si bil so mene zaedno da vidis:toe:
Е добро де не се лути одма, заради начинот на раскажување и смајлината ми се причини дека лажиш или се зезаш :smir:
 

iq0r

Mic drop
Член од
4 октомври 2008
Мислења
63
Поени од реакции
0
Ова што ке го кажам не е нешто страшно или морничаво но сепак е чудно.
Главен лик: Една моја комшика
Спореден лик: Нејзината золва :pos2:

Додека мојата комшика седела у дневна соба и гледала ТВ одеднаш се слушнал силен тресок! Како да паднал некој човек од таван.
Таа се исплашила и истрчала од каде што највероватно слушнала дека доаѓа звукот! Кога пребарала се немало ништо!
По неколку денови нејзината золва (Сестрата на мажотти на мојата комшика) доаѓа кај нив дома и Комшиката моја и кажува што и се случило. А золвата рекла. Ехеее шо се плашиш ти. Ние додека бефме тука нонстоп слушафме необични работи. А во куката имало умрено 3ца старци. Ваљда душата на некој од ниф е сеуште во куката. :vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud::vozbud:
 
Член од
10 февруари 2006
Мислења
385
Поени од реакции
90
Imam slusnato 2-3 slicni prikazni u koj veruvam, ali strav mi e da gi napisham :D BTW dali vi se ima slucheno da se najdete vo situacija/moment...koga pravite neshto ili zastanuvate vo nekoja polozhba, a vo ist moment si pomisluvate deka 'ISTATA SITUACIJA' vo koja shto se naogjate ste ja prezhiveale po neodamna ( vi se ima sluchenoo totalno ISTA samo vo drug den,.. a ne se sekavate koga???) ova za mene e chudno :D
isto ama i mn slicno na ova ... Pred da se desi u potsvest mi e deka ke se desi i se desilo veke barem ednas ama ne mi dozvoluva da promenam
t.n. de ja vu(priblizno do toa)

УБАВЕЗНО ЧИТАЈТЕ


Иначе луѓе, стигнав до 7ма страна и стварно ме фати мрза да читам..
Што е до темава, никат не сум бил толку наежен..
Инаку познавам многу луѓе што им се имаат случено вакви работи.. Еве на пример ова јес да ми е језиво да ви го кажам, ќе ви го кажам, само мора да ми простите бидејќи на нешто не се сеќава..

Летово,(2 - 3 дена) може се сеќавате, може не, ударно на секои вести беше паѓањето на автомобил од мост во тетово(искрено не ми текнува кое село беше ама ќе прашам по дома ќе ви кажам)Автомобилот беше Амерички.. Во автомобилот беа(мислам) возачот(кој е американец и ми паѓа роднина), двајца негови другари од село Јегуноце(тетовско) и двајца од не ми текнува кое село, мислам дека беше Теарце(исто тетовско) Американецон беше дојден во македонија бидејќи е роден тука и плус да си најде жена..Значи, во возилото беа 5 души и беа во кафана во Јегуновце или Јанчиште..(не се сеќавам) И на враќање, возилото удрило во мостот и паднало(мислам дека двајца преживеаа)

Главното е што.. Едниот од Јагуновце што е(ова и го кажувала негова тетка на мајка ми) дента бил искочен надвор... Кога се враќал по пат го сретнала некоја баба(90 а може и повише години од прилика, облечена цела во црно, со шамија(како и секоја стара селанка) и со ланче со крст на неа..) и го застанала.. Му рекла.. Синко, не влагај во сопствена куќа, имаш црн конец... Детево се препчашило.. Дошло дома(не влегло) и кажало на неговите..Ама они: Влагај ајде не верувај на секакви... И вечерта се случило..


Баш би сакал да дискутирате за темава, бидејќи секат кога ќе ми го спомнат Јегуновце(имам потекло од тами, имаче од Скопје сум) се наежувам.. Што мислите вие, дали може да биде вистина, дали постојат луѓе како старицата... Јас мислам дека постојат.. Ќе ви раскажам и друга случка ваква..

Лошо е што темава е на 33 страница... И дека може многу ќе ја игнорираат.. Јас не сакав да направам нова тема, бидејќи мислев дека одма ќе ја префрлат во оваа.. Затоа ако може модератори, администратори(ако ви се свиѓа) да ја преместите во мистерии.. И мора да ми простите поради мојата " Меморија ", но да се распрашам по дома, се ќе дополнам...
Ај сеа вака... да ти кажам што како било...
Дечките што биле во колата,биле градежни работници кои што тековната недела работеле на мојата викендица.Едниот што го спомнуваш требал викендот да се жени.Нити бил дојден да бара жена нити да ја договара.Имав прилика со него да разговарам.Имаа мерак према чашката ракија.Мостот се наоѓа во с.Вратница.Не е прв пат да се случи нешто на тоа место.Пред 7-8 години мој другар инаку куќни пријатели го удри кола,еден беше господ што го врати во живот после незнам колку месеци кома и 10тина операции.
Местото каде што се случи сообраќајката со америте е деликатно.Делницата Јажинце-Тетово(Вратнички мост),ако идеш од Јажинце мостот е крајно непрегледен и не дозволува повеќе од 50 км/ч затоа што 200 метри погоре има каменолом и има ненормално многу прашина и песок на патот а неприлагодената брзина е една и единствена причина.
(off-topic)Извини што морам да те негирам , не е дека не верувам во овие работи ама shit happens причина плус да возиш прописно и ДА ГИ СЛЕДИШ ЗНАЦИТЕ НА ПАТОТ логично каменолом-прашина и песок на патот! ! !
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
Во мојата соба се слуша постојано и рамномерно чукање и тоа секогаш се слуша околу 2-2 ипол часот пополноќ, и секоја вечер во тоа време гасам музика и секоја вечер се слушаат истите тапи удари кои доаѓаат од таванот.Моите ми рекоја дека има гулаби но така една вечер додека лежев одеднаш се слушна силен звук како истрел и јас најпрво помислив дека греалицата прегорела но утредента таа си работеше и сеуште нз што се случи....


Глуфци , стаорци .. сто посто! :)

лол што ми се деси ејјј , читам цела вечер ова постовиве .. и во темница седам .. сам во собава , и наеднаш ми затропа нешто .. и да видам што е запалувам светло и ми прегорува сијалицата ЛЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕЕ
сега у темница сумм, незнам дали имам резерва фак
 
Член од
14 декември 2008
Мислења
1.709
Поени од реакции
126
Пред некој ден се шетавме со другари и наеднаш над нас се појави бело тело како дух. Каде одевме ние тоа одеше па се враќаше и цело време по нас. На крај разбравме дека било рефлектор од Александар Палас
 

Zaphod Beeblebrox

Поранешен покул Божино
Член од
7 јуни 2008
Мислења
16.676
Поени од реакции
21.233
Пред некој ден се шетавме со другари и наеднаш над нас се појави бело тело како дух. Каде одевме ние тоа одеше па се враќаше и цело време по нас. На крај разбравме дека било рефлектор од Александар Палас

Тоа од салата е светлото....
 
Член од
5 ноември 2008
Мислења
2.569
Поени од реакции
610
За пепељарите ништо, најверојатно од басот се мрдале и паѓале. На злато многу луѓе се алергични. Ама ова со прстенот во шишето за зејтин... :?
Абе брат...има на Discovery Channel една емисија. И истотака се работеше за многу многу случаи опседнати со духови, и слично... Така во една емисија се збореше за еден тим истотака во кафич. Ама предтоа во кафичот умрел некој мафијаш или незнам некој чоек. И сега нон-стоп музиката им се мењавала автоматски (wtf... изгребано CD :)), слушале разни тонови (лупање по ѕид), им паѓале предмети и слично. Викнале тим (од Discovery) да им објасни. И сега доаѓа свештеник и кога почна земјотрес брат... Али надвор ништо не осетиле. Внатре се се тресе, паѓа звуци... а свештеникот истура света вода. После тоа ништо нема... го отворија кафичот за прв пат *свечено отварање*

Тоа што сакам да кажам, е види дали се случило нешто во тој кафич.
Google,Телевизија,Весник јави се и ќе ти кажат (можеби.)

-Coolzrock
 

Пепи

barca en el corazon !
Член од
2 јуни 2008
Мислења
4.362
Поени од реакции
230
Јас имам слушнато во една емисија на програмата Б бугарска програма е дека во некое бугарско село пред 10 години се случило грозоморно убиство човекот работел таму и некој се опијале и сакале да им дава пијалок без пари па тој не им давал и почнале да го маваат со шишиња и тој вработениот умрел и го закопале тој ресторант бил многу оддалечен од селото и затоа сега кој ќе поминел преку тој ресторант немало ништо во него а се слушало две шишиња сами како се капаат и бугарските полицајци ги даваа како влегуват во ресторанот се е искршено ресторанот пред распаѓање и полицајците кога влеога не даваа во снимка како се капаат сами шишињата ги даваа само полицајците но на земјата имаше околу илјадници вака искапани шишиња потоа пак се вратија во емисијата и велаат дека човекот е умрен ама неговиот дух уште живее во тој ресторан многу беше страшно кога го гледав.
 

JeepMkd

Scratch model builder
Член од
25 јуни 2008
Мислења
1.576
Поени од реакции
468
Леле вчера што ми се случи :nesum:
Одам накај дуќанот, на тротоарот расшлакан снег и си велам да преминам од другата страна на улицата. Како ја поминав улицата само слушам како се крше стакло (мраз) :nesum: Кога се свртив огромно парче мраз падна врз луѓе и врз едно Југо... а јас требаше да поминам оттаму... Чудна работа
 

maca_kaka'

тiƒosi јаossoηeјаo
Член од
6 октомври 2007
Мислења
3.515
Поени од реакции
640
Чудна работа хм.Вака имав брадавици на раце и на нозе,многу ми беа раширени и ми сметаа во секојдневниот живот и работа.Во близината кај што живеам има еден гроб кој што е многу стар,и многу луѓе кажуваа дека се оди на тој гроб се прави одреден ритуал,се мие со вода,па потоа брадавиците исчезнуваат.дури и чичко ми се понуди како сведок за исцелителната моќ на тој гроб.Е се га мајка ми(како мајка)почна премногу дај да појдиме ова она гробот гробот да ти ебам гробот.Се согласив само да ми се тргнат од главата,отидовме ден недела пред изгрејсонце дрн мрн брн и за неколку дена ги снема брадавиците од рацете и од нозете.Инаку јас сум логичар тип на човек ама свесен сум дека некои работи во овој свет не можам да си ги објаснам и ова нешто не можам да го објаснам.Ако некој има сличен проблем можи да ми пиши во пп,ништо не гарантирам ама човек можи да проба толку.
И мене ми се случи истото
не ми помагаше ништо, ни лекари ни смокви ни некои спрејови, ми кажаа за гробиштата. Бев и мене за неколку дена ми исчезнаа, а тоа не ни приметив како. Неколку дена откако бев мајка ми ме праша како со брадавиците и коа видов ги немаше:icon_eek:
моќта на посвеста не верувам дека е во овој случај:smir:
 
Член од
16 август 2008
Мислења
3.293
Поени од реакции
637
пред некој ден бев велес и ја сликав онаа новата црква шо се гради ( барем мислам дека е црква) и само ја зачував во телефонот. по некое време сакав да ја видам и пробав да ја отворам ама сликата не сака да се отвори. ја префрлив и на друг телефон сосема различен од мојот и не ја отвора ни тој....сликата никако да се отвори..
искрено кажано ич не вервам во луди работи ама на ова му се чудам..:nenene:
LOL, мене исто ми се случи слично нешто, заборавив дека не е убаво да се извади телефон среде црква, ама онака ми дојде чисто да го сликнам Манастирот во Лешок од внатре, а потоа кога ги прегледував фотографиите таа не да беше матна. :nesum:

Инаку, сега вака читајќи ме фаќа страв, никој немам дома, и одеднаш сам се појачува гласот на телевизорот и се извадив од памет, а тоа Канал 5 си се префрлиле од mono на stereo (или обратно може беше) :tapp:
 
Член од
5 јануари 2008
Мислења
2.805
Поени од реакции
3.058
аууууууууу морав ова одма да го пишам...

сега е 00:49 .. А околу 00 30 ... учам биологија сам во собава.. компјутер изгаснат .. И наеднаш почнува неидентификуван звук од негде да доага .. од собава .. АУУУУУ (ми се насолзија очиве) и.. таков зачуден полнав да барам од каде .. имам наредено во шкафов кукли од малечок што ми се .. и гледам една кукла .. овца поточно што порано ми свиреше кога ќе ја стиснеш .. а од пред 5 год и повеќе е потрошена , нема батерии.. и таа испушташе чудни звуци.. толку се наежив и кога заврши, ја зедов и ја стиснав нејќеше.

И СЕГА СЕ ЧУДАМ ОД КАЈ КУР ВАКВО СРАЊЕ СЕ ДЕСИ ! НЕМА НИ БАТЕРИИ НЕМА НИ КОЈ ДА ЈА СТИСНЕ! СЕУШТЕ НЕМОЖАМ ДА СФАТАМ И НЕ СУМ СВЕСЕН ДЕКА Е НЕКОЈА ПАРАНОРМАЛНА РАБОТА
(btw се мочам од страв)
 

By Me

BLAH....
Член од
10 февруари 2008
Мислења
1.121
Поени од реакции
29
кај баба ми кој и да седи на чело(кај што седеше дедо ми) и да пие ракија МОРА да му се истури чашката, или кога ке става ракија да се истури од шишето малце:vozbud:
 

Kajgana Shop

На врв Bottom